Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Utrogestan túladagolás?

Utrogestan túladagolás?

Figyelt kérdés
Tegnap vendégségben voltunk, hajnalban értünk haza, 04.00 után kerültem ágyba. (Nyilván nem ittam semmit, hisz kisbabát szeretnék!!!) Alkalmaztam az esti 2 golyó Utrogestant, majd lefeküdtem aludni. 06.05-kor felébredtem pisilni, és az éjszakázás és a kevés alvás után úgy csináltam mint az egyéb hétvégéken, amikor 6 körül kelek, Utrogestan, majd visszafekszem. Így nem folyik ki, és fel tud szívódni. Most ébredtem, és nem is vagyok jól (mintha másnapos lennék, a fejem, a hasam... -és még eygszer: nem ittam!), ráadásul nyilván túladagoltam, hisz 200mg, majd kb. 2 óra múlva újabb 200mg. És egyszerre a 200mg-os adagot nem szabad túllépni. Bagatelnek tűnik, úgy gondoltam csak akkor hívom fel az orvosom ha komoly tüneteim lesznek, a férjem is figyel. Mi ilyenkor a teendő azon kívül hogy ennyire soha többé nem lehetek álmos?
2012. márc. 16. 10:14
 1/3 anonim ***** válasza:
Szia! Nyugi, nem lesz semmi baj:) Én lombikos vagyok, mi alapból 2x3 ban kapjuk beültetés után az Utrogestant, tehát "túllépve" a 200mg-ot, de volt ismerősöm, aki reggel-délben-este 3 - ban kapta, és mégsem lett túladagolva, májusban szülni fog:) Különben is az Utrogestan alapból visszafolydogál, tehát ami felszívódik belőle, az épp annyi amennyire szükség is van. amúgy a progeszteron pótlók, mint pl . : Utrogestan álmosságot okoznak, van aki szájon át kapja, és mesélte,tisztára kiütötte, egész nap aludt volna tőle. Biztos nem lesz semmi baj, drukk a pocaklakóért!
2012. márc. 16. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Jelentem beesteledett, én pedig jól lettem:) Így nem telefonáltam "feleslegesen". Se vérzés, semmi! Tanúlság másoknak is, tényleg nem kell megijedni. Egyébként azt nem is írtam: én is 2*200mg-ot kapok. Engem a hüvelygolyó is kiüt egy kicsit, és puffaszt is. De ez van! Köszönöm még egyszer!
2012. márc. 16. 20:37
 3/3 A kérdező kommentje:
Azóta voltam az orvosomnál aki megerősítette hogy ezek valóban a túladagolás tünetei, de nem járnak semmi gonddal a kellemetlenségen kívül.
2012. márc. 23. 06:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!