Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Lombikosok! Beültetés után...

Lombikosok! Beültetés után mennyire figyelt rátok a férjetek?

Figyelt kérdés
Az otthon töltött 2 hétre gondolok. A kötelező fekvős 3 nap alatt mennyire számíthattatok a segítségére? Pl.a főzést, mosogatást ki intézte? Mindent elkövetett, hogy jól érezd magad?
2012. márc. 5. 14:05
 1/6 A kérdező kommentje:

Senki?? Pedig ez nem nehéz kérdés... Kíváncsi vagyok a válaszokra, mert a párom rögtön kérte a köv.re az időpontot és mondtam neki, hogy nekem pihennem kell szellemileg ettől az egésztől. Januárban volt a lombik. Nagyon bekékült a hasam a szuriktól+csoda, hogy eljutottunk a beültetésig. Nagyon megviselt az egész, erre rávágta hogy mit panaszkodok, legalább 2 hétig pihenhettem, nem kellett melóznom... Na erre szállt a tolla, szerintem olyat is mondtam amit nem kellett volna. Ő úgy élte az életét, mint azelőtt, rám se bagózott este 8ig, már másnap nekiálltam főzni, pedig azt ígérte mindent megold.

Nem tudom, hogy én túlzom el a dolgot, vagy mást a tenyerén hordoz ilyenkor a párja? Hozzáteszem, nála van a bibi, azért kell a lombik.

2012. márc. 5. 15:19
 2/6 anonim ***** válasza:

Sajnálom, hogy ilyeneket mondott a férjed, pláne, hogy miatta kell a lombik...

Nekem 2 lombikom volt.

Az elsőnél már a kocsiban az ülést majdnem fekvőbe állítottam, aztán 1 teljes napig szinte feküdtem, utána csinálgattam dolgokat, de olyan 10 napig otthon voltam. Mondjuk ő amúgy is segít, én max. nem hajolgattam.

A másodikat lazábban vettem. Beültetés után elmentünk egy plázába ebédelni, este átsétáltunk a szüleimhez. Szerdán volt, a héten otthon maradtam, de nem feküdtem, csak éjszaka szinte. Ez volt nov. végén. Sikerült, 2-ből kettő megtapadt, azóta is dolgozok, szabin se voltam.

Tudom nem teljesen a kérdésedre válaszolok, de én nem feküdtem semennyit most, mégis sikerült. Azóta is szinte mindent csinálok, azért többet pihizek, sportolást előtte abbahagytam, de mozgok, lépcsőzök, sétálok eleget.

Annyi, hogy nem takarítok, vegyszerek miatt, de előtte is közösen takarítottunk.

2012. márc. 5. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Remélem, nem haragszol meg, hogy ezt írom, de szerintem a lelki oldal is nagyon fontos, azaz maga a tudat, az érzés, hogy a férjed vigyáz rád, óv téged, még jobban, mint egyébként, extrán figyelmes és kedves veled stb.

Nálunk nem volt soha kötelező 3 nap fekvés, sosem mondott ilyet az orvosom, pedig 4 lombikom volt (4. lett sikeres). Persze pár napot voltam otthon szabin, de leginkább azért, mert nagyon stresszes a munkahelyem és 10-11 órákat dolgoztam.

Nálunk alapból a férjem mosogat, hogy ne minden házi munkát nekem kelljen végezni, a főzést pedig felváltva szoktunk, akinek éppen több ideje és kedves van hozzá. Viszont elmentünk együtt sétálni, itthon megnéztünk esténként 1-1 filmet DVD-n, hozott a cukrászdából sütit :-)

2012. márc. 5. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Manka68 ***** válasza:

Szia!

Mi eddig három lombikon vagyunk túl, épp most vagyunk a negyedik közepén. Még csak szúrom magam, de már most kímél a párom, nem csinálok semmi fizikailag megterhelőt (nem igazán tudok, feszül a hasam a tüszőktől, és féltem is őket).

Az elsőnél alig pihentem, bár a párom hagyta volna. A másodiknál többet, a harmadiknál pedig végigfeküdtem az első hetet, még a laptopot sem emelhettem meg. :-) A párom nem engedte. :-)

Most is azt tervezem, hogy megteszek mindent azért hogy sikerüljön, amíg bírom, fekszem. Nem tudom, hogy ez használ, vagy sem, de nem szeretném ha emiatt nem sikerülne. Az én párom mindenben partner, nagyon imádom érte. Pedig nálunk velem van a gond.

2012. márc. 5. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszi szépen a válaszokat! Beszélgettünk tegnap este és elmagyaráztam neki, hogy mi az amire jó lenne, ha odafigyelne. Max.este 6kor hagyja abba a melót és legyen velem. Mivel májusban szép idő van már, minden nap elmegyünk majd picit sétálni, kikapcsolódni. Megígérte, hogy jobban figyelni fog rám, hogy ne legyek sokat egyedül. A gond az volt, hogy ő úgy volt vele, hogy otthon vagyok, jó helyen, nincs semmi másra szükségem. Fizikailag nem is, de lelkileg szükségem lett volna rá. Szépen megbeszéltünk mindent, úgyhogy készülődünk a köv. beültetésre. Nagyon félek a csalódástól, hogy megint nem sikerül. Rácsodálkozott, hogy ezért nem akarom a következőt? Ha nem sikerül, akkor megyünk tovább. Minek aggódok ezen, csak ront a helyzeten. Igaza van. Azt meg úgysem tudnám megbocsájtani magamnak, hogy ennyi idő után még fél évet húzzam az időt. Szóval fel a fejjel és hajrá! Remélem ikrek lesznek! :))


Manka! Nagyon fogom nektek a csipiszt, hogy sikerüljön. Rengeteg hasznos választ írtál már ebben a témakörben, pár hét múlva pedig a terhesség témákörben már neked fognak válaszolgatni! :)))

2012. márc. 6. 09:27
 6/6 anonim válasza:

Szia!

Mint ha csak én írtam volna a kérdést, és a többit is :)

Sikeres volt a beültetés?

Mi most készülünk az elsőre, és nekem is vannak félelmeim a párommal kapcsolatban...

2012. ápr. 19. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!