Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Az ovutesztet hogyan kell...

Az ovutesztet hogyan kell használni?

Figyelt kérdés

Babát szeretnénk a férjemmel már 3 hónapja. Eddig nem számolgattam a napokat, de sajnos nem sikerült még összehozni a kis utódot.

Hőmérőzni nem feltétlen szeretnék, nem is kelek egy időben sokszor, meg azt hallottam az ovuteszt pontosabb, nem macerásabb annyira.

Hol lehet beszerezni, hogyan kell használni, hány napig,mikor érdemes többet összebújni ha mit mutat?

Köszi előre is!


2012. márc. 2. 11:34
 1/3 anonim ***** válasza:

Szia:

Minden nap (peteérés környékén) 10 és 18 óra között kell csinálni. A délutáni vizeletből, de akkor mindíg ugyan abban az órában. Elötte 2-3 órát ne igyál.

A teszten egy, vagy két csík jelenik meg. Ha halvány a második csak, akkor még nincs, ha erősebb akkor van ovud. Utánna 24-48 órában szapadul ki a tüsző. Tehát akkor érdemes együtt lenni.

Lipták Zoltán, info@fastest.hu, 06302920630. Kőbányai, szóval azon a környéken, az Örsön, vagy Blahán szokott személyes átvételt intézni, illetve gyorsan postáz, ha azt kéred. :) Minél több tesztet veszel, annál olcsóbb darabja. Van honlapja is: [link] Itt előre ki tudod nézni, hogy melyik típus érdekel.


Szerintem a hőmérőzés pontosabb, mert nem biztos, hogy a teszt kimztatja. Egyszerre kellene csinálni a kettőt. Hőmérőzni és ovu tesztet csinálni.

2012. márc. 2. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Peteéréses időben kell elkezdeni csinálni, pl. 28 napos ciklusnál a 11. napon érdemes elkezdeni. Délután, 4-6 óra felé a legoptimálisabb, és előtte 2-3 órával minimalizáld a folyadékbevitelt.

Azt fontos tudni, hogy az ovuteszt csak akkor pozitív, ha a tesztcsík ugyanolyan erős, vagy még erősebb, mint a kontrollcsík. Ha halványan jelenik meg, akkor az negatív. Ha pozitív lesz a teszt, akkor utána 1-2 nap múlva várható az ovuláció. Pozitív általában 1-2 szokott lenni, és aznap van az ovu, mikor először újra negatív lesz a teszt, tehát már halványabb a 2. csík, mint előző nap.

A hőmérőzés is hasznos, de ha nem tudod rendesen követni, mert nem mindig ugyanabban az időben kelsz, akkor az tényleg felesleges. Az ovuteszt előnye, hogy előre jelzi az ovulációt, de sajnos arra nem biztosíték, hogy meg is történik. A hőmérőzésnél csak utólag lehet megállapítani, hogy mikor lehetett az ovu, viszont azon rendesen látszik, hogy tényleg megtörtént, mert akkor szépen felmegy.

2012. márc. 2. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen, mindent megtudtam!
2012. márc. 2. 17:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!