Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Hiszel benne, hogy az étrend...

Hiszel benne, hogy az étrend befolyásolja a születendő baba nemét?

Figyelt kérdés
Olvastam, hogy az étrend befolyásoló tényező lehet abban, hogy milyen nemű baba fogan. Miszerint, ha valaki burgonyát, lencsét eszik például, akkor fia, ha ananászt, rizst, akkor lánya születik. Lehet ebben valami?
2012. febr. 23. 12:49
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
Szerintem nem lehet befolyásolni ily módon, viszont a terhesség 6-12 hetében kb. semmi mást nem tudtam megenni, mint a főtt krumplit, kisfiam született:-))
2012. febr. 23. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
Befolyásolhatja, de csak olyan szempontból, amit az előző válaszoló is említett. Az elfogyasztott ételek felelősek lehetnek a szervezet savas illetve lúgos kémhatására. Az y-os hímivarsejtek a lúgosabb környezetet bírják jobban, az x-esek meg a savasat. Tehát ha savasabb a hüvely ph-ja, akkor az y-os hímivarsejtek többsége elpusztulhat, mire felérne, így kedvezve ezzel a lány megfoganásának, és ugyanez fordítva. Ezen alapul Czeizel Endre hüvelyirrigálós elmélete is, miszerint ha lányt szeretnénk, akkor ecetes vízzel irrigáljunk aktus előtt, ha fiút, akkor pedig szódabikarbónás vízzel.
2012. febr. 23. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
79%

Én úgy tudom, hogy a spermiumok alapból a lúgos környezett szeretik. Nincs különbség. Ezért lúgos az ondó is. Aztán amelyik túljut a savas hüvelyen, annak szerencséje volt.


Ami befolyásolhatja baba nemét az nem az ételek, hanem maga az aktus időpontja. Ugyanis az X kromoszómát hordozó spermiumok lassabban mozognak, mert nagyobbak és nehezebbek, viszont tovább élnek mint az Y kromoszómát hordozók amik gyorsabbak. (Mivel itt eggyel kevesebb kromoszóma kar amit cipelni kell.)


Szóval a peteérés időpontja és az aktus időpontja között eltelt idő befolyásolhatja a születendő gyermek nemét. Ha valamennyivel előtte történik az aktus, akkor mire előbukkan a pete nagyobb valószínűséggel a lányok maradnak ott, viszont a peteéréskor meg az számít ki a gyorsabb, ami meg nagyobb valószínűséggel fiút eredményez, de ez sem biztos, csak esélyekről beszélgetünk.


Amúgy azt nem írtad kinek kellene ezeket az élelmiszereket fogyasztania az eredmény érdekében. De akkor is mindegy. Ez a lúgosító, savasító élelmiszerek őrület is marhaság, de ez már nem ide tartozik. A vér ph-ja állandó tartományban mozog kis szórással, ha épp nem így lenne akkor megpurcannánk alkalózisban vagy acidózisban. De az a minimum, hogy rosszul leszel. Normális táplálkozás mellett és betegség hiányában ilyen nemigen fordulhat elő. Szóval ha pl. elsavasít valami azt előbb észre fogod venni, nemcsak a baba nemén. Persze, ha valaki cukorbeteg ne egyen meg 3 emeletes dobos tortát, mert valóban elsavasodik a vére. De alapból ilyen ritkán fordul elő.

2012. febr. 23. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 Manka68 ***** válasza:
100%
Lányok, miért húztátok le az utolsó hozzászóló válaszát? Olvassatok kicsit utána, ne a reklámoldalakon, hanem olyanokon, ahol orvosok vagy biológusok írnak ebben a témában. Akkor is neki van igaza, ha leszavazzátok.
2012. febr. 23. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 Manka68 ***** válasza:
75%
És van egy olyan sanda gyanúm, hogy most az én százalékom is meredeken esni fog. :-)
2012. febr. 23. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!