Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Árthatsz-e a magzatnak azzal,...

Árthatsz-e a magzatnak azzal, ha rendesen éled az életed, miközben nem tudod, hogy babát vársz?

Figyelt kérdés
Mert nyilván ha tudod, odafigyelsz, nem cipekedsz nehezet és még jó sok mindent. Érdekel, mert próbálkozunk a babával :-)
2009. jún. 5. 21:41
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
hacsak nem vagy drogos, alkoholista, vagy erős dohányos, a normális életviteleddel nem árthatsz a babádnak. Én azért az extrém sportolástól is tartózkodnék.
2009. jún. 5. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
A legtöbb kismama még nem is tudja az első hetekben, hogy teherbe esett, hiszen nem mindenki készül tudatosan a gyerekvállalásra, nem is figyel minden rzdülésre, valóban csak éli a jól megszokott életét. És semmi gondja nincs a későbbiekben emiatt. Az az igazság, hogy ha egy baba egészséges, nem valószínű, hogy elvetélsz amiatt, hogy nem vigyázol mindennel. Most képzelj el olyan kismamát, aki az első hónapokban valamilyen oknál fogva nem is tudja, hogy terhes..vagy az olyan nőkre, akik naponta emelgetik a 14-20 kilós óvodás gyereküket és babát várnak... Mégis megmarad a babájuk. Nekem 4 gyerekem van és bizony nem nagyon kíméltem magam egyik várandósság alatt, hiszen a nagyobbat sosem lehetett elhanyagolni a kicsi miatt, a férjem sokat dolgozik, sokszor késő estig is, így a ház körül szinte minden munka rám maradt. Még a 36. héten is krumplit szedtem, igaz, ülve és nem én emelgettem a vödröt.. a szüléseim viszont nagyon könnyűek voltak.
2009. jún. 5. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Ha ez így lenne, már kihalt volna az emberiség. Gondolj bele, kb két hét az, amiről nem tudsz, mert utána ha kimarad a mensi, akkor már gyanakodni fogsz. Egyébként a természet jól kitalálta ezt a dolgot, nagyobb biztonságban van ott benn mint azt gondolnánk!! Ne izgulj, ha valaki jönni akar, az jönni is fog!!
2009. jún. 5. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm, megnyugtattatok! De egy kérdésem még lenne....


Igazság szerint én túl figyelmes vagyok, pl ha párom erősebben fogja meg a pocim, vagy megnyomja, akkor már rögtön rámjön az aggódás, pedig most nem várok babát, az biztos.

Félek, hogy mi van, ha elmegyünk az Aq*aparkba és egész nap csúszkálok a csúszdákon. Fiatal vagyok, megtehetem, de nem ártok ezzel sem a babának, hogy hirtelen "beleesünk" a vízbe. (Ilyesmikre gondolok)

2009. jún. 5. 22:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!