Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Árt a magzatnak a Bromocriptin...

Árt a magzatnak a Bromocriptin-richter 2,5 mg?

Figyelt kérdés
Tegnap írt fel a nődoki bromocriptin-richter 2,5mg napi 2*0,5 tablettát,mert magas a prolaktinom. 2 napom van a nem vártig,de 3 tesztből 2halvány pozitív volt és az utolsó negatív. Nem tudom hogy árt-e a magzatnak ez a gyógyszer ha esetleg terhes lennék. A doki azt mondta hogy már ma szedhetem nem kell megvárni a vérzést,de vizsgálat nélkül szóval nincs rá bizonyíték hogy nem vagyok terhes. Szerintetek szedjem vagy ártok vele?
2011. aug. 31. 16:39
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

hát terhesség alatt nem lehet szedni azt tudom. nagynéném is szedi és babavárás idejére abbahagyatták vele. viszont magas prolaktinnal nagyon nehéz teherbe esni. valahogy úgy volt, hogy mikor kiderült, hogy terhes abbahagyatták vele de addig szedte.

mindenképpen szólj a dokinak, hogy babát szeretnétek.

2011. aug. 31. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Tudja hogy babát szeretnénk hisz azért álltunk neki minden féle vizsgálatnak és kiütközött a prolaktin,és olyat olvastam hogy a terhesség 12.hetéig szedetik a kismamákkal akiknek magas az értékük hogy nehogy elvetéljenek. Csak azt nem tudom hogy így hogy még nem jött meg és semmi tünet nincs hogy meg akarna jönni el kezdhetem-e szedni a gyógyszert vagy sem? Több mint 2 éve próbálkozunk és ha most jönne össze nem szeretném sem elveszíteni sem károsodást okozni neki!
2011. aug. 31. 17:00
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Amikor én szedtem akkor azt mondták, a terhesség első heteiben is szednem kell, amennyiben a kezelés alatt jön össze a baba. De akkor nem lett, csak most jóval a bromos kezelés után.
2011. aug. 31. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Csak az a baj ma van első bromo-s napom és nem tudom így hogy lehet terhes vagyok de nem a bromo-tól mert eddig nem szedtem. Így félek hogy elmegy tőle vagy baja lesz FELTÉVE HA AZ VAGYOK!De akkor nem árt ugye neki ha mégis terhes vagyok??
2011. aug. 31. 19:15
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Ne haragudj, de szerintem butaság, hogy nem lehet szedni.A terhesség harmadik hetéig kötelező annak szednie, akinek magas, és ugye nem akarja elveszíteni a babát. Ezt onnan tudom, hogy nekem is oltári magas, és HÁLA AZ ÚRNAK 4 év után terhes vagyok és szednem kell. Az esetem nem egyszerű és több doki is felügyeli, de mindegyik egyetértésben van abban, hogy azt abba ne hagyjam, mert elmegy a baba. Viszont utána nem lehet szedni asszem.

Ha bizonytalan vagy kérdezz rá.

DE szerintem szedd, mert ha nem szeded, akkor az agyad olyan anyagot fog termelni, ami idegen testként fogja fel a magzatot is azonnal kilöki. Nekem így magyarázták.

Remélem segített egy kicsit.

2011. aug. 31. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen,igen segítettél! Csak az a fránya betegtájékoztató ami megijesztett! De most már könnyebb hogy írál! Köszi! Aki tud még valamit az ilyen esetekről mint az enyém írjon! Köszi mindenkinek!
2011. aug. 31. 20:21
 7/14 A kérdező kommentje:
Ja és kedves utolsó válaszoló szívből gratulálok neked a babához! Sok boldogságot!
2011. aug. 31. 20:23
 8/14 A kérdező kommentje:
Ma reggel volt egy picike csepp halvány rózsaszín folyás pisiléskor. Valószínűleg meg fog jönni. De az még érdekelne hogy milyen a beágyazódási vérzés? Kb. mikor jelentkezik?
2011. szept. 1. 06:05
 9/14 anonim ***** válasza:
Második vagyok: nekem a barnázás kb 3-4 nappal a nemvárt előtt volt, de nem tudtam mire vélni. Igazából pár csepp, pillanatszerű, ne várj nagymennyiségű színes váladékra!
2011. szept. 1. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Sajnos megjött,úgyhogy csak a gyógyszerben bízom már!
2011. szept. 1. 10:04
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!