Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Jók ezek a hormonvizsgálati...

Jók ezek a hormonvizsgálati eredmények?

Figyelt kérdés

A ciklus 3. napján a következő értékek jöttek ki:

TSH 4,700 mIU/L (0,400 - 4,000)

Szabad T4 13,01 pmol/L (7,90 - 14,40)

LH 7,05 U/L (2,12 - 10,89 U/l)

FSH 6,47 U/L (3,85-8,78 U/L)

Prolaktin 691,7 mIU/L (70,8 - 566,5)

Ösztradiol 189,9 pmol/L (99,1 - 447,9 pmol/l)

Tesztoszteron 1,4 nmol/L (0,4 - 2,6)


2012. febr. 21. 19:21
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

A TSH és a prolaktin magasak tutira. Ezekre kell gyógyszer.

Babához 1 körüli TSH kell.

2012. febr. 21. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy a két érték túllépte a határértéket, csak azt nem, hogy ez mennyire vészes? Az értékek alapján a pcos kizárható?
2012. febr. 21. 19:55
 3/5 anonim ***** válasza:

Pajzsmirigy alulműködés az biztos (magas TSH).

A magas prolaktin gyakorlatilag kizárja a normális peteérést.

Cukorterheléses vizsgálat kellene még kizárni az inzulin rezisztenciát. PCOS ultrahangból megállapítható. Bár ez utóbbi nekem nincs, így nem vagyok képben annyira ezzel.

TSHra kapsz majd tiroxint, prolaktinra meg vagy kapsz Bromot, vagy nem, de a prolaktint sokszor az IR nyomja fel, így azt először ki kell zárni.

csakazertis2010.blogspot.com

2012. febr. 21. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Első vagyok:


"A jelenleg érvényben levő, ún. 2003-as rotterdami kritériumok szerint a PCOS diagnózis kimondásához három kritériumból legalább kettő megléte szükséges:

Peteérési vagy menstruációs zavar (rendszertelen a havivérzés vagy a ciklus során nem figyelhető meg peteérés)

Férfihormon-túlsúly tünetei (aknés bőr, erőteljesebb szőrnövekedés, hajhullás, hasra történő hízás) vagy laboratóriumi jelei (pl.emelkedett tesztoszteron szint)

Policisztás ováriumok észlelése ultrahanggal (mindkét petefészekben 8-10 mm-es kis ciszták találhatók, amelyek gyöngyfüzérszerűen helyezkednek el)

amennyiben más endokrin betegség kizárható."

www.pco-szindroma.hu oldalról idéztem, itt van egy olyan fül, hogy teszteld magad!

2012. febr. 21. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Teljesen hasonló az esetünk.Nekem is szintén a prolaktin és a TSH magas.Az én eredményeim: TSH:4,83 (4,80 helyett), PRL:36,6 (30 helyett).Prolaktinra Bromocriptint szedek, TSH-ra még semmit.A héten kapom meg az újabb hormon eredményt kiváncsi leszek milyen változások lesznek.
2012. febr. 21. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!