Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Tényleg igaz az, hogy a mensi...

Tényleg igaz az, hogy a mensi utáni 17. naptól a pete már öreg és nem tud megtermékenyülni?

Figyelt kérdés
Valaki azt írta ma nekem. Én úgy gondolom, hogy nekem tegnap a 22. napon peteérésem. Azt válaszolta, hogy az már nem tud megtermékenyülni.
2009. jún. 4. 15:40
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
igen nekem pl. a dokim mondta ezt!a 12. napomon volt 20mm es tüszőm és a méhnyálkám is jó volt. és mondtam a dokinak volt már hogy 17 napomon volt nyálkám ,és aztmondta nem ad tüszörepesztőt nekem . igy nemisjött össze mert bár a dokim mondta 2-3 napmulva kikell jönnie de sajna nemtudodtt nemtudom miért pedig nekem érett volt a tüsző és 18 napomon jöttki mikorra már öreg volt hogy megtudjon termékenyülni.sajna sokunknak van ilyen azért van a tüszörepesztő
2009. jún. 4. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
Ez nem igaz. Nem mindenkinek pont a 14-ik napon van peteérése. Ha neked a 22-ik napon van, akkor ugyanúgy meg tud termékenyülni, mint akinek a 14-iken van.
2009. jún. 4. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
:)Na mindenki mást ir?Ezek szerint mindenkinek mást mond a dokija?Mert nekem is ezt mondta.Nekem is volt tüszörepesztő injekcióm.De és segitett .Én is igytudom hogy nem tud majd megtermékenyülni,mert már elöregszik.Meg azsem természetes ha 3 hétig érik a pete.
2009. jún. 4. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
Én úgy tudom hogy 35napnál később jön meg a menzi akkor nincs peteérés.ha volt peteérés akkor rá 14napra megkell jönnie a menzinek!Tehát mikor 35 napra jön a menzi akkor max16 napon kell lenni peteérésnek.Persze van kinek más. ezt megtudod nézni tesztel volt e valójában peteérésed!de ha volt is hát én mennék dokihoz hátha tüszörepesztőkell csak neked is és nem lessz gond és terhes leszel.
2009. jún. 4. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
nekem is 17. 18. napomon van pé-m! jó lenne tudni,hogy most akkor tényleg nem tud?!
2009. jún. 4. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:

Ezt találtam egy oldalon, hozzáteszem, hogy itt "normál" 28 napos "spontán" (gyógyszerezés nélküli) mensiről van szó: "A petesejt megtermékenyítésre alkalmas élettartama az ovuláció pillanatától számolva kb. 24 óra. Ez a hőmérséklet felszálló ágának elejére esik. A gyakorlatban a teherbe esést az ezt megelőző 12-14 és a követő 20-24 órában történő együttlétek segítik." ( [link]

De vannak olyan oldalak is, ahol a pete élettartamára 12-18 órát írnak. Bezzeg a hímivarsejtek akár 2 napig is elélhetnek.

2009. jún. 4. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
nem értem: HA 35 NAPOS A CIKLUS, AKKOR 16. NAP + 14 NAP= 30?!!
2009. jún. 4. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%
Nyugodj meg! Tudod itt mennyi kismama van akinek a 17-dik napon fogant a babaja vagy utanna? :) Nekem pl. tavaly joval a 17-dik napon fogant meg sot a 22-dik nap utan, valamikor a mensi elott nemsokkal. A terhessegi tesztem csak a ciklusom 42-dik napjan lett pozitiv. Van akinek nagyon hosszu ciklusai vannak megis megfogan a baba. Pl egy 35 napos ciklusnal a 21-dik napon van pe es megsincs semmi gond. A peteeres mindig a ciklus hosszatol fugg. Amire megerett a pete onnan kell szamolni 14 napot es megjon a mensi. Persze a pete is oregszik miutan kiszabadult vagy van olyan is, hogy eloregszik es elhal mert nem reped meg a tuszo, sokszor cisztava is alakulhat de ennek semmi koze ahoz, hogy 14-dik vagy a 22-dik napon van a peteeresed.
2009. jún. 4. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
Ha valakinek 35naposak a ciklusai, akkor a 21-ik napon van peteérése. Hogy jött ki a 16-ik nap??? Az elöregedés miután a petéből kiszabadul és arra vonatkozik, tehát kiszabadul és kb24óra alatt kell megtermékenyülnie, minél később történik, annál öregebb és akkor tényleg nem tud megtermékenyülni, de az, hogy mikor érik meg és szabadul ki a tüszőből az nem számít.
2009. jún. 4. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm a sok választ! Én reménykedem, hogy sikerült:) És mindenkinek ezt kívánom.
2009. jún. 4. 16:20
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!