Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Élettársi szerzödést kell...

Élettársi szerzödést kell kötnöm a lombikhoz. Hol kell? Mennyibe kerül? Stb

Figyelt kérdés
Azt mondták hogy a közjegyzönél és hogy huszezer ft..és ezt máshol olcsobban nem lehet?Ebbe mi fog szerepelni?a Vagyon meg ilyesmi?Hogy kié mi?Olyat nem lehet hogy csak lombik miatt?Köszi
2012. jan. 31. 10:05
 1/10 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom hogy a lombikhoz,házasságot kell kötni mert anélkül nem foglalkoznak veled,vagy is Szegeden,Kecskeméten így van,nem elég az élettartási szerződés.
2012. jan. 31. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Pécsre elég
2012. jan. 31. 12:34
 3/10 anonim ***** válasza:
NE közjegyzőhöz menj,hanem JEGYZŐHÖZ!Két tanú kell hozzá és 2-3 ezer forint!
2012. jan. 31. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Nem szerződést kell kötni, csak nyilatkozni kell, hogy élettársi kapcsolatban álltok. Elvileg jegyzőnél és közjegyzőnél is lehet, utóbbi a drágább. És nem tehetik meg, hogy csak házasságot fogadnak el.
2012. jan. 31. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Ja, előző vagyok, semmi extra nem szerepel benne, ahogy mondtam, ez nem szerződés. Tehát nem osztozkodtok a vagyonon vagy semmi ilyesmi. Csak ennyi szerepel benne, hogy élettársi kapcsolatban álltok, és a közjegyző bele szokta írni, hogy melyik intézetnél tervezett lombikhoz akarjátok felhasználni. Ennyi.
2012. jan. 31. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Ha Pécsi vagy, akkor elvileg a Kossuth téri okmányiroda lehet illetékes, én ott tudakozódnék.
2012. jan. 31. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek!
2012. febr. 1. 17:52
 8/10 anonim ***** válasza:
De sajnos megtehetik amikor a nagynéném volt akkor nem volt férjnél erre nem foglalkoztak velük.mondták hogy házasság?! nincs akkor majd akkor menjenek vissza ha már van . =/ így 2 hét múlva lett ,így lett a kislányuk = )
2012. febr. 1. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Manka68 ***** válasza:

Szia!

Mi falun lakunk, bementünk az önkormányzathoz, a jegyző írta a papírt, hogy igazolja, hogy élettársi viszonyban vagyunk. Nem emlékszem, hogy fizettünk volna érte. Budapesti Kaáli-ba járunk.

2012. febr. 6. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Mi 2011-ben voltunk a bp-i Kaáliban, ott az orvos közjegyzői okiratot kért az élettársi jogviszonyról( le is írta egy kis papírra a hivatkozott jogszabályt,amit vittünk a közjegyzőhöz). Kb 10-15 ezer Ft-ba került, nem emlékszem pontosan.
2012. ápr. 3. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!