Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Mi lehet az oka a peteérés...

Mi lehet az oka a peteérés elmaradásának?

Figyelt kérdés
2012. jan. 27. 14:48
 1/6 anonim ***** válasza:
10 ezer meg egy dolog. Stresszzavarok, ezer meg ezer külső hatás, hormonzavarok etc.
2012. jan. 27. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Effektíve szervi dolgokról nem is beszélve. Pontosan mi érdekel, hátha úgy értelmesebbet tudok írni? :)
2012. jan. 27. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
49%
Progihiány? mert nállam lehet hogy ez van,jövőhéten megyek hormon vizsgálatra...Köszi a választ.
2012. jan. 27. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
PCO, pajzsmirigy, ez most a "divat betegség" sajnos, én PCOs vagyok:(
2012. jan. 27. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Az alacsony prog. szint a peteérés hiányát mutatja, de annak közvetve lehet az okozója is.

Az endokrin és neuroendokrin rendszer egy nagyon bonyolult feedback mechanizmus, minden ponton való "megbotlása" a következő pont tökéletlenségéhez vezethet - így okoz pl. a stressz cikluszavart vagy peteérés nélküli ciklust, de így lehet hatása a pajzsmirigy problémáknak vagy akár az inzulinnak is a ciklusra. De ez csak a hormonális rész, ahogy írtam, ezer más ok is lehet.

2012. jan. 27. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Hormonvizsgálat kapcsán kiderült, hogy alacsony az ösztradiol és a progeszteron szintem, melyre (egyenlőre) annyi választ kaptam a dokitól, hogy nincs peteérésem és Clostylbegyt-t kell szednem. Majd két hét múlva menjek UH-ra. Néhány hónapja voltam az éves vizsgálaton, akkor egy tüszőt látott a petefészekben. Nincs PCO-ra utaló tünetem, 16 hónapja szültem és 29 éves vagyok, 26-30 naposak a ciklusaim. És nem értem, hogy miért nincs peteérésem?!
2012. jan. 27. 16:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!