Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Miért van az hogy most csak 8...

Miért van az hogy most csak 8 hetes lehet először menni a nőgyógyászhoz?

Figyelt kérdés
Nem értem, hogy miért nem lehet menni pl. 6 hetesen? Én két gyereket is szültem(2001;2003) most úgy néz ki hogy a 3. gyereket várom. Nem értem mert annó már 6 hetes meg tudták mondani hogy terhes vagyok. Úgy tudom hogy 5-6 hetesen már pulzál a kis szíve? akkor miért kell menni két héttel később? Meg azt sem értem hogy miért vagy az első ultrahang a 12 héten amikor ez régen nem így volt?
2012. jan. 25. 18:18
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Mert fejlődik a rendszer. 5-6 hetesen nem mindenkinek van szívhangja, jobb is ha nem megy akkor senki, csak 8 hetesen. Akkor már mindenkinek szokott lenni. Senki nem tiltja meg, hogy 5-6 hetesen menjél, csak a doki sem akar felesleges aggódást.
2012. jan. 25. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
71%
Nem beszélve arról, hogy az a 2 hét sokat jelent, jobban meg tud tapadni a pici. Egészségesebb ebből a szempontból, hogy nem rohansz egyből vizsgáltatni.
2012. jan. 25. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Hol van az írva, hogy kell? Én mindkét terhességnél 5 hetesen voltam. Annyi volt a lényeg, hogy akkor igen vagy nem, illetve jó helyen ágyazódott-e be. Ha méhen kívüli, derüljön ki időben, de minden rendben volt, megnyugodtam.
2012. jan. 25. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Én meg értem mindegyik érvet én csak azt nem értem hogy miért van ez? Most hogy 8 év eltelt a legutóbbi terhességem óta teljesen mások most a szitúációk! Anno 6 hetes megállapították hogy minden rendben van és van szívhang most meg elhajták az embert hogy mennjen vissza 2 hét múlva. Én ezt nem értem ha fejlődik az orvos tudomány akkor miért egyre későbben lehet pontos eredményt kapni?
2012. jan. 25. 18:28
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem azért küldenek el, mert nem tudnak elöbb eredményt mondani, hanem mert nagyon sok terhesség a 6. és 8 hét között megszakad magától. Ha a nö úgy tudja, hogy terhes 6 hetesen és utána kiderül, hogy elhalt a magzat, akkor sok esetben komolyabb pszichikai gondjai lesznek emiatt, ha viszont a 8. héten kiderül, hogy nem terhes - és elötte nem állapitottak meg semmit, akkor tudomásul veszi, hogy tévedett és sokkal kevésbé viseli meg.
2012. jan. 25. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Nincs ilyen szabály, hogy 8 hetesen lehet menni először. Én is voltam már 5 hetesen, a petezsák látszott, de szívhang még természetesen nem, és visszarendelt 3 héttel később, mert csak akkortól élő egy terhesség, ha szívpulzálás is kimutatható.

De miért vagy így felháborodva? Elmondod a teljes szituációt? Hátha úgy jobban el tudjuk magyarázni.

2012. jan. 25. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
6 hetesen is megtudják mondani hogy terhes vagy-e vagy sem! :-) Én szerintem még nem is voltam a 6. hétben de megtudta mondani hogy minden rendben, méhen belüli és minden OK. Azt írta a papíromra h korai terhesség és vissza rendelt a 9. hétre.
2012. jan. 25. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Én kb 5 hetes lehettem mikor elmentem, 1 hét múlva hívott vissza uh-ra, ahol már volt szívhang. :)
2012. jan. 25. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Szerintem orvosa válogatja. Én 6 hetesen tudtam meg hogy várandós vagyok. Azt hogy hány hetes, azt ultrahang alapján mondták meg. Ja és ez 2010-ben volt. Ezért gondolom hogy orvosa válogatja.
2012. jan. 25. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Ez lehet, hogy abban az intézményben "szokás" ahol voltál. Én első alkalommal 5 hetesen voltam, második alkalommal pedig szerintem 7 hetesen és a doki közölte velem, hogy ez még nincs szerinte 7 hetes - másnap UH-n közölte, hogy 6hét 5 nap. Ennyire pontosan is lehet ezt tapintással tudni...


De van egy csúnya dolog általában nagyvárosokban: nem szeretik a "felesleges" munkát. Sajnos akadnak védőnők, akik 9 hét előtt nem akarnak kiskönyvet írni, merthogy addig még annyi minden történhet. :(

2012. jan. 26. 02:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!