Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Mi vár rám, ha belekezdek?

Mi vár rám, ha belekezdek?

Figyelt kérdés
Már két éve próbálkozunk a párommal, és még mindig semmi, jövő hétre kértem időpontot a nőgyógyászomhoz. Milyen vizsgálatoknak nézek elébe? Akinek van ilyen tapasztalata kérem írjon. Rettegek ettől az egész orvosi herce-hurcától, de persze a babáért bármit.
2012. jan. 23. 16:57
 1/4 A kérdező kommentje:
Segítsetek légyszi!
2012. jan. 23. 17:40
 2/4 Manka68 ***** válasza:

Szia!

Nem kell félni, nem olyan nagy herce-hurca. :-)

Gondolom először csinál egy normál nőgyógyászati vizsgálatot, bár abból nem sok minden derül ki általában. Rákszűrés, azt gondolom már ismered. Ha egyébként nincs panaszod, akkor első körben a párod kap egy beutalót andrológiára, mivel az ő vizsgálata nem megterhelő. :-) A férfiak kicsit cikinek érzik, de meg kell őt erősítened, hogy ez csak egy biztonsági dolog, és kikerülhetetlen, az ő vizsgálati eredménye nélkül téged nem fognak mindenféle tortúrának alávetni. Különben is, lehet, hogy megerősítést kap, hogy nála bizony minden rendben. :-)

Ezután, vagy ezzel egy időben neked egy hormonvérvétel. Ez ciklus 3.-ik és 21.-ik napján vett vérből, és az alaphormonokat nézik általában. Van olyan doki, aki ezt a vérvételt endokrinológusra bízza, mert ez az ő szakterülete, és sokkal több mindent meg tud nézetni, mint a nődoki, és az eredmények kiértékelésében is sokkal jártasabb. Sajnos van, ami fölött a nődokik elsiklanak, de az endodoki észreveszi az eltérést. Ha eddig minden rendben, akkor egy petevezeték átjárhatósági vizsgálat következik, na ez már kissé kellemetlen, de kibírható. Van, amit helyi érzéstelenítéssel ambulánsan csinálnak, reggel odamész, egy óra múlva már mehetsz haza kísérővel. Ennél kicsit komolyabb vizsgálat a laparoszkópia, és a méhtükrözés, de ezeket csak akkor csinálják általában, ha semmi eltérést nem találtak eddig. Nagyon kevesen jutnak el idáig, nekem is csak a harmadik sikertelen lombik után kellett mennem, mert ez már műtét, még ha nem is nagyműtét. Három nap diéta után reggel bementem, elaltattak, csináltak egy apró lukat a köldökömnél, és bekukkantottak a hasüregbe, hogy minden rendben van-e. Ezután még mindig az altatásban benéztek a méhüregbe egy kis kamerával, ezzel a méh elváltozásait tudják megtalálni, ha vannak, és nekem ha már ott voltam, csináltak egy átjárhatóságit is, (aludtam, legalább nem fájt, mint az első. :-D ).

Mindezt nem egyszerre csinálják, hónapok telhetnek el két vizsgálat között, szóval lesz időd felkészülni rájuk.

És lehet, hogy nem is kell nektek mind, ha rögtön megtalálják a hibát, azt kezdik kezelni, és nem kínoznak a többivel. :-)

Bár én szívem szerint az égvilágon mindent kivizsgáltattam volna még az első próbálkozós hónapunk előtt, minthogy hónapról hónapra reménykedjek, aztán csalódjak.

Ne úgy gondolj a vizsgálatokra, mint megpróbáltatásokra, hanem mint lehetőségre, amik hozzásegítenek a babához.

2012. jan. 23. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Én nem nőgyógyászhoz mennék, hanem endokrinológushoz. Ő ért jobban a hormonokhoz, és neked most elsősorban ott kellene kezdeni. Megnézi a pajzsmirigyet, inzulin és cukrot hogy megtudja Pco fenn áll-e. Ha ott minden oké, akkor jön a férj kivizsgálása, és legutolsó a nőgyógyász, aki megnézi átjárhatók-e a petevezetők, van-e peteérés. Én így csinálnám mai fejjel. Nálam már az endokrinológusnál szerencsére meglett a hiba, Pcos vagyok, kaptam gyógyszert és most 18 hetes terhes vagyok:)

Remélem tudtam segíteni

2012. jan. 23. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Kedves Manka és Bianka!

Nagyon köszönöm, hogy írtatok. Így egy kicsit jobb, mert legalább tudom, hogy mire számíthatok. Bár így sem félek kevésbé, sajnos én még a szimpla vérvételtől is rettegek mindig :-/ Ilyen vagyok, próbálom leküzdeni, de nem nagyon sikerül.

Még egyszer nagyon köszi a segítségeteket! O.

2012. jan. 25. 19:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!