Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » A megfázás bekavarhat a...

A megfázás bekavarhat a hőgörbébe?

Figyelt kérdés
Szépen vezetem a görbémet, 1-2 napon belül bekövetkezik az ovu (ha minden igaz). Ma reggelre viszont enyhe torokfájással ébredtem. Mindent megteszek, hogy ne legyen rosszabb, de nem tudom, hogy a hőgörbémbe belerondíthat-e egy esetleges megfázás miatti hőemelkedés...

2012. jan. 20. 09:11
 1/9 anonim ***** válasza:

Én nem vezetek hőgörbéd,de logikusan nézve nyilván belekavarhat!

Ha hőemelkedésed van azzal nem fogsz reális eredményt kapni!

Na de hátha a torokfájás nem torkollik lázba!Szopogass negrot és igyál sokat!

Én személy szerint nem javaslom a meleget csak a langyosat!Nekem az hat!:)

2012. jan. 20. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Igen, bekavar. Ha nem is leszel lázas, a gyulladásos folyamatok emelik a hőt! Mielőbbi gyógyulást!
2012. jan. 20. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm, igyekszem elémenni bajnak. Attól, hogy nem fog leesni a hőm, még lehet ovum ugye? Tegnap már volt egy kis tojásfehérje-félém. A teherbeesés attól még lehetséges ugye?
2012. jan. 20. 09:30
 4/9 anonim ***** válasza:

Persze.

Amik bekavarhatnak:

-betegség

-erős fejfájás

-gyógyszer szedés

-kevés alvás

-zaklatott alvás

-stressz

-alkohol fogyasztás (előző este)

-késői/éjszakai sok evés


Nagyjából ezek azok, amik "tévesen" megemelhetik a hőmérsékletet. Nagyon érzékeny a szervezet, és mindenre reagál...

2012. jan. 20. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Na az klassz! :( Kb a 3. hete rosszul alszom, korábban ébredek, mint ahogy az óra csörög és horrorisztikus álmaim vannak... Enni nem nagyon szoktam este, vagy csak mérsékelten, alkohol pedig minimális és ritka (max 1 pohár bor). Visszakanarodva: a megfázás ellenére azért teherbe lehet esni, ugye?
2012. jan. 20. 09:56
 6/9 A kérdező kommentje:
*visszakanyarodva :)
2012. jan. 20. 09:57
 7/9 anonim ***** válasza:

Persze hogy teherbe lehet esni. Ez nem azt jelenti, hogy nincs peteérésed, csak azt, hogy nem lehet olyan megbízhatóan megállapítani a görbéből.

Ha minden nap rosszul alszol, akkor viszont lehet, hogy épp jól látszik a görbéd is, mert akkor teszem azt minden nap megemelkedik másfél-két tized fokkal az egyébkéntihez képest. :o)

Igaz, én papíron vezetek görbét, de mindig beírom a megjegyzés rovatba, ha észlelek valamit.

Az alkohol is olyan, hogy bekavarHAT. Mindnenkinek ki kell tapasztalnia saját magának. Ki is próbálhatod, amikor egészséges vagy, minden ok, és nincs is a közelben a peteérés, hogy este iszol egy pohárral és megnézed, változtat-e valamit.

Én sok éve hőgörbézem, így tudom, hogy nálam mi a mérvadó és mi nem az. Pl nálam nem változik a reggel mért adat egy órás intervallumon belül így mérhetem, de van, aki ha fél órával később méri, már megdobja neki...

Szóval gyakorlat teszi a mestert ebben is, mint minden másban... :o)

És ne szomorodj el, a baba miden fajta méricskélés nélkül is összejöhet ugyebár...

2012. jan. 20. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Ó, sok dolog ellenére teherbe lehet esni! :) amikor én terhes lettem, 3 hete antibiotikumot szedtem egy gyulladt fogra, belázasodtam, két hétig nem aludtam, nem ettem, tele voltam tömve fájdalomcsillapítóval. Egy kis nátha nem árt. :)


24 hetes kismama

2012. jan. 20. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat és a megnyugtatást! :) Utolsó válaszoló: gratulálok és boldog babvárást kívánok!
2012. jan. 20. 15:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!