Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Hogy kell hasznalni az ovulaci...

Hogy kell hasznalni az ovulacios tesztet?

Figyelt kérdés
Valaki tudna nekem segiteni ,hogy az ovu tesztet mikor kell hasznalni? Font vagyok a ciklus.hu-n es az otthani ovum belelolesekor jo ha megcsinalom a tesztet? vagy mar elotte par nappal? vagy hany naponta? Azert kerek segitseget ,mert nem magyarul van a leirasa! Koszonom
2012. jan. 13. 14:30
 1/2 anonim ***** válasza:

Kezdd a ciklusod 11. napján,de ha mondjuk nem látsz 2.-dik csíkot vagy csak nagyon halványan,nem pocsékolj másnapra,hagyj ki 1 napot. Ha ismételgeted és kezd erősödni a 2.dik csík,minden nap csináld meg! Akkor számít pozinak,ha ugyanolyan! erősségű vagy kicsit erősebb is,mint a kontrollcsík.

Délután 5-7 között a legoptimálisabb elvégezni,úgy,hogy elötte 2 órát nem eszel nem iszol. Én amikor már erősödött nagyon a 2.dik csik,elvégeztem délelött olyan 11 körül is egyet,mert az LH-csúcsot nem olyan egyszerű mindig elkapni így biztosabbra mehetsz. Mondjuk nekem olcsó vaterás volt, sok, így el tudtam egy párat lőni:)

Nekem megmutatta,hogy 2-3 nappal késöbb van ovum,mint azt a nagykönyvben megírták, tehát nekem 29-30 napos ciklusok mellett csak a 18. napon lett mindig pozitív. A második ovutesztes hónapomban is már ezt sejtettem,így csináltam a 17. nap du. egyet, a 18. nap délelöttjén is,akkorra full pozi lett. Azon a napon együtt voltunk,meg a 19. napon is (akkor már egyértelmű neg. volt) és sikerült is teherbeesnem:)

Ha vmi nem világos,kérdezz:)

2012. jan. 13. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Nagyon szepen koszonom a valaszod ! Es gatulalok ! Mi mar 5 honapja probalkozunk es ravettem magam az ovutesztre nem akartam ilyenekkel foglalkozni de mar attol felek nincs is peteeresem !
2012. jan. 13. 15:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!