Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Tudnátok segíteni? Sok dolgot...

Tudnátok segíteni? Sok dolgot nem értek, de most nagyon összezavarodtam.

Figyelt kérdés

1. Az ovulációs fájdalom mit jelent? Hogy akkor érik a pete? Vagy akkor reped meg a tüsző??


2. Tényleg az esetek nagy részében hajnalban van az ovu? Akkor mondjuk ha általában éjfél és fél egy körül vagyunk együtt, az jó?


3. Ha pozitív az ovuteszt mondjuk szerda este 8- kor, akkor ezen a hajnalon, vagy a következőn lehet az ovura számítani?


Bocs, ha a kérdések idióták...


2012. jan. 3. 15:01
 1/4 anonim ***** válasza:

Az ovus fájdalom jelentheti magát a tüszőrepedést is, de már az azt megelőző napokban is lehet érezni, kinél hogy.

Igen, általában hajnalban következik be az ovuláció, de persze ez nem kőbe vésett szabály, lehet máskor is. Ha mondjuk 1-2 nappal előtte együtt vagytok, az is jó, mert a hímivarsejtek kb. 2-3 napig életképesek maradnak a női szervezetben.

Az ovutesztnél általában úgy van, hogy a pozitív után kb. 24-36 óra múlva várható a tüszőrepedés. És a pozitív utáni első negatív napon (tehát ha már halványabb a teszt mint előző nap, akkor már negatív), szóval a negatív napon van ovuláció.

2012. jan. 3. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm, hogy válaszoltál!


Az egyik hónapban - amikor először csináltam ovu tesztet - nem tudtam még a tesztről, hogy pozitív, csak abból jöttem rá, hogy másnap már halványabb volt.


Így azon az estén, amikor nagyon erős volt, nem is voltunk együtt, reggel érzékeny is volt a hasam, délután fájt is. Ezen az estén együtt voltunk, mégsem sikerült. Akkor mi lehetett az oka?

2012. jan. 3. 15:22
 3/4 anonim ***** válasza:
Bármi oka lehet.Sajnos ez még nem garancia a babára.Az is lehet,hogy volt ugyan peteérésed,ám tüszőrepedésed nem(vagyis abban a hónapban nem volt domináns pete).Akkor viszont hiába várakoznak a kiskatonák.
2012. jan. 3. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Jól írja a válaszadó. Számtalan oka lehet. Barátnőmnek is rendre van peteérése, mégsem jön a baba egy éve. Most kezdik el a férjét és őt is alaposabban kivizsgálni.

Én javasolnám, hogy ne sakozz ezen. Legyetek együtt 2-3 naponta és kész.

2012. jan. 3. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!