Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Mások is küzdenek evvel a...

Mások is küzdenek evvel a problémával (gyerekvállalás)?

Figyelt kérdés
Mások is vannak rajtam kívűl, akik nem mernek anyagi problémák miatt gyermeket vállalni, pedig szeretnének?
2012. jan. 2. 18:33
 1/8 anonim ***** válasza:
49%
Nekünk mindenünk megvan.Lakás amin nincs hitel,párom Németországba dolgozik,és sajnos nem jön a legnagyobb kincsünk a baba :(néha belegondolok ha ezelőtt 3 éve amikor se lakás se pénzünk nem volt, akkor talán jött volna a baby,de nem próbálkoztunk .Pdig akkor biztos összejött volna..szóval próbálkozzatok ha nagyon szeretnétek,mert mégha csak szükösen is de biztos feltudnátok nevelni:)
2012. jan. 2. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Mi is így vagyunk, igaz én még picit fiatal is vagyok hozzá (21 éves, a párom 27). De az anyagiak miatt tuti, hogy 4-5 évig még szó se lehet arról, hogy babánk legyen. :( Pedig én már nagyon szeretnék és a párom is.
2012. jan. 2. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk rendben vannak az anyagiak, de még így is féltem. Számolj egy kicsit, és vágj bele, ha nincs nagy gáz, mert ezzel az erővel még évekig várhatsz. Én megbántam, hogy nem előbb szültem, mert én is csak akkor akartam, amikor már miden megvan. 30 évesen szültem, de jobb lett volna előbb.
2012. jan. 2. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
67%

Én is sokat hezitáltam, de nem az anyagiak miatt, hanem megfelelő partner hiányában; azóta ez a "probléma" is megoldódott.A mi babaprojektünket az anyósom indította el, annyira szeretett volna unokát, adott mindent, ami kell a baba neveléséhez, ruhákat, babakocsit, kiságyat stb.Azóta változtak az idők és úgy néz ki, mindezeket mind vissza fogja kérni, mivel a másik gyerekének akarja adni, aki szintén terhes, de nem izgat a dolog, mert én a kezdetektől fogva gyűjtögetem a babaruhákat, játékokat, egyéb eszközöket.Hol veszem, hol kapom őket, de volt olyan is, hogy lomtalanításkor egy egész zsák szinte vadiúj gyerekcuccot hoztam fel, olyan házban lakunk, ahol sok a kisgyermekes szülő, én meg kapok az alkalmakon, de csak inkognitóban.Nem szégyen ez, nem is kellemetlen, én rafináltul csinálom a dolgokat.Ja, és neten folyamatosan keresem az "ingyen elvihető" rovatokat, innen szereztem be csut ingyen a múltkor egy járókát.A tulaj szinte kezet csólolt, hogy végre "megszabadítom" tőle.

De egyébként ha semmid nincs és csak alapdolgokat veszel meg kezdetekben, mindenből pár váltás ruhát és utána tudatosan rámész arra, hogy bővüljön akár a ruha, akár a játéktár, vatera, ingyen elvihető, lomtalanítás, turkáló stb.akkor előbb-utóbb nevetve fel tudsz akár több gyereket is nevelni, csak élelmesnek kell lenni.A babakajáról meg annyit, ha már ruha van, hogy amíg szopik a baba, addig gyakorlatilag ingyen meg van oldva az etetése, nekem tápszerezni kellett ugyan egy ideig, de hidd el, belefért a keretbe, kozmetikumok, ápoló cuccok, mind vényre, a legolcsóbb gyógyszertári készítmények, semmi illatanyagos, mert egy olyan ördögi kört írsz le utána az allergiája miatt, hogy ihaj.Csak megnevezném, hogy a legtöbb ételallergia szorosan összefügg az agyonillatosított babakozmetikumokkal..Most 10 hós, napi szinten főzök neki bébiételt házilag, mert elég válogatós, bébiételt, mióta megszületett nem vettem neki, mert egy 250 milis bébiételből 2 napra megfőzök neki.1 éves kora után meg már mindent ehet, amit ti.Nagyjából ennyit tudnék gyakorlati jótanácsként megosztni veled.

Sok sikert, jó döntést kívánok a születendő babádhoz.

2012. jan. 2. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
*Nem megnevezném: megjegyezném.
2012. jan. 2. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Első vagyok!utolsóval teljes mértékben egyet értek:),szóval hajrá kedves kérdező:)
2012. jan. 2. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönök mindent! :)
2012. jan. 2. 20:07
 8/8 anonim ***** válasza:
kedves kérdező. Én sem várnék, ha még az anyagiakba így-vagy úgy belefér. A férjemmel mi is halogattuk, tologattuk pedig már 24 évesen volt lakásunk (igaz hitelre), munkahelyünk stb. Mindig azt mondtuk, hogy ráér. Erre most itt állok majdnem 30 évesen és már több, mint egy éve nem jön a baba. Szóval mindent bele!
2012. jan. 3. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!