Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Nem jól használtuk a naptármód...

Nem jól használtuk a naptármódszert? De mégse lettem terhes, most akkor baj van? Kezdek megőrülni.

Figyelt kérdés

Abbahagytam a tabletta szedését, rákövetkező hónapban 38. napra jött meg, utána azt mondtuk legyen naptármódszer.

38 nappal számoltam, a feléig szexeltünk gumi nélkül.Ha becsúszik, nem lenne gond(nekem legalábbis semmiképp)

Viszont tegnap elkezdtem barnázni, ma meg megjött elég erősen, görcsöltem is,pedig sose szoktam, 32. napon vagyok.

Egy hete még gumi nélkül szexeltünk, de ez azt jelenti, hogy pé alatt kellett,hogy szex legyen, 2 naponta szex van. Akkor viszont para, hogy miért nem estem teherbe???Nagyon elkdeztem félni, túl sokat olvasom ezt a fórumot, pedig még nincs is bébiprojekt. Ugye nem leszek PCOS vagy meddő vagy ilyesmi....Nem volt pé-m?Most hogy nyugodjak meg?Kivizsgálásra nem mehetek, 21 vagyok és még semmi iylen tervünk nincs,de most amíg rá nem állunk én izguljak,hogy lehet valami nem működik és nekem is majd éveket kell várni egy babára? Bocsi a buta kérdésért, de jó lenne pár megnyugtató válasz.


2009. máj. 21. 23:33
 1/7 anonim ***** válasza:
73%
Nem feltétlenül ilyen egyszerű teherbe esni. Az, hogy előszörre nem sikerült, azzal nincsen semmi baj. Még csak azt kéne, hogy mindenki teherbe essen rögtön az első alkalommal, amikor nem védekezik. Így is marha sok az abortusz.
2009. máj. 21. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Most akkor akartok gyereket vagy sem? Mert nem világos abból, amit leírtál. Ha igen, akkor a következőket javaslom: a tabletta után egy darabig nem ártana gumival védekezni, hogy kiürüljön a szervezetedből a gyógyszer. Ha szeretnétek gyereket, akkor kezdj el kicsit felkészülni rá terhesvitaminnal, folsavval stb. A tabletta utóhatása lehet egyébként az, amit tapasztalsz: két hónappal az abbahagyás után nem tragédia, ha nem esel teherbe. :)


Amúgy pedig el kellene döntsétek, hogy a "becsúszás" egyikőtöknek sem lenne-e gond. Mert az szép dolog, hogy neked nem, de a párod is így gondolja? Ha igen, akkor hajrá. Ha gond volna, akkor a naptármódszer nem nektek való, mert az nem fogamzásgátló módszer. Akkor húzzon a párod gumit.

2009. máj. 21. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Nem akarunk még gyereket. 1-2 éven belül igen, tehát a közeljövőben, ezért nem lenne nagy baj, ha lenne.


Akkor kicsit megnyugodtam, hogy nem baj,ha nem estem teherbe.

Bocsi,ha nem voltam világos, most nem akartunk babát, nem azért védekeztünk így.Én azt hittem még egy hét legalább hátra van mensiig. Csak azért rémültem meg, mert olyan durva dolgokat olvasok a fórumon, hogy beképzelek magamnak mindent.És, ha így elszámoltam magam, akkor elvileg voltunk együtt olyankor,amikor esély van teherbeesni, de mégsem lettem az, ezért ijedtem meg.

Köszi a válaszokat!

2009. máj. 21. 23:55
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
A naptári módszer csak azoknak ajánlott,akinek napra pontosan 28 vagy ettől eltérő,de rendszeres a menstruációja!!!Ha nagyon aggódsz,hogy esetleg nem lehet,akkor lemehetsz a nőgyógyászhoz is és ő kivizsgál és megnyugtat!Én is mentem,mert nem sokára mi is akarunk babát!Csak nekem 3 hónapja rendszertelen a mensim!És most kiderült,hogy pajzsmirigyem van!Így még nem lehet,mert előbb még be kell állítani a gyógyszert stb.!Ne aggódj!:)
2009. máj. 22. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is válasszatok más módszert a védekezésre, ha nem akartok gyereket. Főleg addig, amég a tabi ki nem ürül teljesen a szervezetedből, és be nem áll egy normális ciklus, mert addig a naptármódszer olyan, mint az orosz rulett. Vagy besikerül vagy nem. Én 5. hónapja hagytam abba a gyógyszert. Az elmúlt hónapokban volt 25 napos a ciklusom, de volt 42 napos is. Most éppen 32 napra jött meg. Szóval így előre nem lehet középidőt számolni. Attól, hogy most 38 napra jött meg nem biztos (sőt szerintem biztos nem) így fog a továbbiakban is. Persze ez egyénfüggő is. De szerintem az átlag az, hogy a szervezetnek kel egy kis idő, amég minden helyreáll.
2009. máj. 22. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat:)

tehát akkor nem kell félnem, nem feltétlen jelenti ez azt, hogy bajom van.

viszont ez a módszer nem ok,m nagy esélye van,h terhes lehetek. Szerintetek mennyi ideig lehet "kihúzni" ezzel a rendszerrel, hogy ne legyen baba?

2009. máj. 23. 00:11
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha majd beáll a menstruációd,azaz legalább 3 hónapig egyenlő hosszú lesz a ciklusod(addig ajánlom inkább az óvszert)akkor már jöhet a naptári módszer!
2009. máj. 23. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!