Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Milyen vizsgálat az"1L-6...

Milyen vizsgálat az"1L-6 spermaplazma vizsgálat?

Figyelt kérdés
Azoktól kérdezem akik már túl vannak ezen is mert nem értem miért kell mindent végigzongorázni!A párom spermái nem elég mozgékonyak de az eddigi vizsgálatokból nem derült ki miért így most az 1L-6 következik!Akkor az inszemet sem csinálja meg az orvosom?Nincs értelme?Mennyibe kerül ez a vizsgálat?Azt mondták drága!Persze a babáért mindent de miért van,hogy az egyik ember rákölt annyit amiből a másik fel is neveli és mégsincs eredmény!Körülöttem már az is terhes aki akkor ismerte meg a párját mikor mi már a babát terveztük!Két éve minden hónap csalódás és már nagyon belefáradtam!
2009. máj. 21. 07:37
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon sajnalom, hogy nem jon ossze. Mi is mar kb. 3 eve varunk ra. Ferjemnel vannak gondok, de neki ezt a vizsgalatot nem kellett megcsinalnia. Ezerrel szedi a vitaminokat: Fer14, Maca, E- C-vitamin, cink. Mar van egy kis javulas. Talan probaljatok meg ti is. Mi is egy csomot varunk mindenfele vizsgalatra, de legalabb addig sem veszit idot, ha elkezdi. Drukkolok nektek!
2009. máj. 21. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod és remélem hamarosan meg lesz az eredménye a gyógyszernek!Az androlgus küldött minket erre a vizsgálatra és eddig nem írt fel semmit!Nőgyógyászom annyit modott kérdezzem meg az andrológustól van-e értelme ilyen spermával inszemet csinálni!Ma mentünk volna spermavizsgálatra de még jó,hogy rá kérdeztem mert potyára mentünk volna!Nagyon macerás mert párom vállalkozó így nem tud mindíg időt szakítani és ráadásul mi kom.esztergom megyeiek vagyunk az orvos meg pesti így az utazás sem kevés!Most meg ráadásul ez a vizsgálat is!Az aszisztens nő mondta,hogy drága bele sem merek gondolni mennyire mert az orvos sem olcsó akinek dolgozik!Már annyiszor gondoltam hagyom az egészet mert már nem akarom ezt a húza-vonát!Te hogy bírod?
2009. máj. 21. 08:12
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Teljesen átérzem a helyzeted. Főleg azt a részt, hogy körülöttem mindenki terhes és a párját akkor ismerte meg mikor mi már terveztük, sőt van ahol már második baba jön, mert az első már 2 éves.


A plazmavizsgálatot őszíntén szólva nem értem.(de nem vagyok andrológus, csak szaporodásbiológus). Mi a spermavizsgáléatnál "csak" a spermaszámot, és a deformitásokat, életképességet nézzük. Tulajdonképpen ez a legfontosabb, persze mint"laikus", a spermaplazma mennyisége a fontos, de magát a vizsgálatot nem nagyon értem.

A lényeg, hogy inszemre simán lehet menni, ha a párod kiskatonái "nem elég" mozgékonyak. Gondolom ez alatt nem a teljes mortalitást érted, mert akkor azért tényleg kicsi az esély. De az inszeminációnál nem szükséges a tökéletes mozgékonyság. 40-50%-os mozgékonysággal is lehet inszeminálni a lényeg a megfelelő spermaszám a bevitt ejakulátumban. Ezt pedig az orvosok meg tudják oldani. Kevés spermaszámmal is végeznek inszeminációt. Csak több ejakulátumból kell a megfelelő termékenyítéshez szükséges spermaszámot "összeszedni".

Egyébként az előttem írónak igaza van. Mi is próbáltuk az aloe vera termékeket, mert úgy éreztem egy próbát megér mielőtt méregdrága beavatkozásokat végeznek(én úgy hallottam, de lehet nem így van hogy az inszem 100 000 ft, de gondolom ez kórház, orvos függő is).

Nálunk szuperül bevált. Nekem elég komoly problémáim vannak sajnos, de szinte mindent helyretett. A párom is szedett olyan terméket és szinte minden tökéletes, pedig nekünk orvos mondta már azt is hogy vessek keresztet a babára, mert sosem lesz.

Úgyhogy szerintem egy próbát megér, és tényleg az idő sem megy feleslegesen.


Nem tudom mennyire tudtam segíteni. Én úgy tudtam, hogy a férfiak vizsgálata csak sperma(motilitás, mortilitás és szám), meg vérvizsgálat(de ez a esetleges vírusok, bacik stb kiszűrésére van). Nálam is csináltak pl. vérből hepatitis, rózsahimlő, aids, stb. Hogy mindent kizárjanak. A férfiaknál is ezért van a vérteszt, mivel vérből a szaporodásbiológiai dolgokra nem nagyon tudnak következtetni, max. hormonokat néznek még. Ösztrogén(náluk is van, tesztoszteron...)


Ha van esetleg kérdésed, megpróbálok válaszolni.


Nagyon sok sikert Nektek. És kitartás, kopogni fog hamarosan a gólya.:)

2009. máj. 21. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod ez tényleg sokat segített!25-én megyek a nődokimhoz aki küldött minket az andrológushoz és beszélek vele,hogy elmegyünk máshová mert a 100.000ft sok pláne ha nem is annyira fontos!Múlt hónapban voltam uh-s átjárhatósági vizsgálaton de nem sikerült!Az orvos szerint lehet csak a stressz és az alacsony fájdalomküszöb okozta és köv.hónapban vagy megcsinálja mégegyszer vagy laporoszkópia lesz!Az uh-s 30.000ft gondolom az altatásos még több és szernitem inkább arra kell a pénz mint a spermaplazma vizsgálatra!A kettőre együtt már sok lenne egyszerre!Ti mennyire vagytok?Milyen vizsgálatokon vagytok túl?
2009. máj. 21. 09:53
 5/12 anonim ***** válasza:

Szia!


A 100 000-t azért ne vedd kézpénznek, mert nálam az uh-s hsg 60 000 volt.:( Úgyhogy mondom kórház orvos függő. Nálunk az volt a nagy érvágás. De nekem mindenképp kellett, mert pár hónapja endometriózissal műtöttek és nagyon nagy az esély az összenövésekre.

Szerintem a lapar, ha nem magándokinál vagy akkor elvileg nem kerül semmibe. Legalább is nálunk a meddőségiben azt mondták hogy a hsg-nél is van a röntgenes(amit áll a tb), de az uh-t azt nem. Választhattam, de a párom azt mondta mivel elég nagy a valószínűség, hogy össze van nőve, ne szenvedjek a röntgenesen, mert az tényleg nagyon fáj.

Most mi itt tartunk. A párom már egy hónapja húzza a spermaviszgálatot. Nem akar elmenni(mert ugye tény hogy én velem van baj), ő rendben van. Rettentően feszélyezett egy ember és hogy spermát adjon, kórházba stb. Ez nagyon nem megy neki. Hiába mondom, hjogy akkor egy helyben toporgunk.

Szerinte spontán összejön. Hát nem tudom. Bízunk.


Meg ezeket a tabikat esszük. Tulajdonképpen nem akarom elkiabálni, de nálam mióta iszom azóta kezdenek abszolút negatívra változni a leleteim. Padig rettentően nem hiszek ezekben, de miután a hülye hormonok, meg kezelések, meg semmi nem hatott, úgy voltam nem veszthetek semmit. És a természet mégis dolgozik.


Ti mennyire vagytok? Melyik meddőségiben? Te vagy a későbbi kérdésben a kom-eszt megyei vagy? A tatabányai kórház nem jó? Az esztergomi egy rakás sz@r. Már elnézést, de engem ott csesztek el 10 évvel ezelőtt. Még 30 éve jó volt(ott születtem, bár...).

2009. máj. 21. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Igen én vagyok a kom.megyei!Nem a kórházba járok hanem magán dokihoz(Dr Lollok Zoltán)aki endokrinológus is egyben és T.bányán a rendelőjében csinálja a kisebb beavatkozásokat de sajna alapjáraton pesten van szerződésben kórházzal így valószínű a loopot is ott fogja végezni!Ami még hátrány ezáltal,hogy az andrológus is pesti és eléggé drága(Dr Kopa Zsolt)Voltam hormonszint mérő vérvételen amin kiderült,hogy a prolaktinom a felső határt súrolja kaptam rá Bromocriptynt+harmadik hónapja szedem a clostyt!Az átjárhatóságit írtam és most várom a köv.hónapot loopra mert bár először a uh-s ismétlést választottam de ha gond van az altatásosnál meg is tudják oldani így nem megy el újabb hónap feleslegesen!Ha jó lesz az átjárhatósági a doki megcsinálja az inszemet persze ha érdemes!Erre kellene a vizsgálat+az andrológus áldása de ha inszemet tudnak így is végezni nem akarnánk ezt a spermavizsgálatot mert annyi pénz nagyon sok!
2009. máj. 21. 10:40
 7/12 A kérdező kommentje:
Amúgy három nap múlva leszek harminc és mostmár több mint két éve várunk hiába!Az első babám lenne és nagyon fáj,hogy körülöttem másoknak milyen könnyen jön miközben én már szinte többet járok nőgyógyászhoz mint aki már várandós!Mondják,hogy ne akarjam annyira de hogyan kell nem akarni!?
2009. máj. 21. 10:47
 8/12 anonim ***** válasza:

Hát hasonló cipőben járunk, nálunk is első baba lenne és hát már én sem vagyok "fiatal". Minden nőgyógyász azzal kezdi, hogy elkéstem első babával már..:( És ha ilyen nehezen megy az első , hogy lesz netán több is? Nekem az a bajom, hogy minden egyes hónapban a mensikor meg van az esély hogy visszajön a bajom. Ezért a legjobb "gyógyszer" rá a terhesség, mert akkor az ember lánya jó esetben nem menstruál. Ez a dolog nálam fél éve derült ki. Így valószínű emiatt nem jött a baba előtte.

És igen a környezetemben mindenki babázik már. És én vagyok a "matuzsálem". Mióta mi próbálkozunk, azóta a barátnőm megismerte a párját ott most 2 éves a keresztfiam és két napja írta hogy 6 hetes terhes újra.

Hát végigzokogtam a munkaidőmet, persze örülök neki, de már nagyon megvisel az egész.

És lehet napokig nem fogalalakozom vele,de amint jön a mensi egyből másra sem tudok gondolni csak hátha nem jön meg. A jeleket figyelem stb. És szerintem aki nem csinálta ezt hónapokig, évekig, az nem is tudja átérezni.


Egyébként én is laparra mennék a helyedben. Az 3 napos kórház, de tény ha van valami gáz, rögtön orvosolják, és már az adott ciklusban jöhet is a mehet.:)

Mikor kórházban feküdtem a szomszédom(mármint az ágyon), egy fiatal leányzó feküdt(24). Őt is laparral műtötték(csak endóval mint engem), a doki mondta neki, hogy asszonyom, 3 nap kivesszük a varratot. Picit pihenjen majd akár már ebben a ciklusban feküdjenek rá a babára(persze nem "brutál" szexel, mert műtét volt), de lapar után rettentő nagy az esélye hogy rögtön sikerül. Őnekik mondjuk már volt egy baba, nem tudom mi lett a végeredmény.

De sok helyről hallottam, hogy műtétek után nagyon gyorsan összejön, mert a szervezet kisit legyengült, meg lett piszkálva, esetleg most hárítódott el az akadály és szabad út van. Szóval szerintem is hajrá. És lehet már következő hónapban elfelejthetitek az inszemet.:)

Én is bíztam a műtét után, de nekem nagy hasi műtétem volt, nem lapar, és sajna az endó kicsit alattomosabb.:)

De most már végre rendben vagyok, szóval én is bizakodom.


Nagyon drukkolok ám. És ha van kedved írj nyugodtan.

2009. máj. 21. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Mindenképpen fogok írni!Hülyeség ha pont egy orvos mondja,hogy korábban kellett volna!Nagyon sok tényezőtől függ,hogy egy pár mikor vállal gyereket!Mi négy és fél éve vagyunk együtt párommal kicsit fura lett volna mindjárt két hónap után gyereken gondolkodni és ugye ami még minimum,hogy legyen hová és mire!Nekem tegnap mondta párom,hogy haverjáéknál lesz baba akik két éve vannak együtt!Na azóta nekem is nagyon bőghetnékem van!Ami szintén nem segít párom anyjával laktunk és tavaly kibővítettük a házat két külön részre de az anyja nem hagy nekünk nyugtot!Akkor is jön ha csak egyet csuklik és engem nagyon idegesít!Valamelyest erre is fogom a sikertelenséget de nem tudom mit tegyek,hogy legalább tőle nyugtom legyen!Még az átjárhatóságit és az inszemet megpróbálom aztán feladom mert nekem már elég!
2009. máj. 21. 11:21
 10/12 anonim ***** válasza:

Anyósjelölt?


Hát ha kicsit vigasztal leírom a történetem. És szerintem utána nem fogod úgy érezni, hogy "rossz" a helyzet.

Mi 3 éve vagyunk együtt. 2 évig távkapcsolat volt, mert én még a doktorimat csináltam egy másik városban(200km-re). Elöljáróban annyit, hogy a páromat rettentően félrenevelték(ami először nem tünt fel). Egy lelki terror az élete, amit én sajna látok, ő pedig nem hisz ebben élt 34 évig. Na a lényeg, hogy a párom 30 évesen az én kezemet fogta először, soha nem volt se barát, se barátnő senki csak mindig a család.

Lejárt nekem a phd képzés, így jött a melókeresés. Hát nekem egyértelmű volt, hogy a párom városában. Találtam is albérletet(2utcával pároméktól). Így meghoztam azt az áldozatot, hogy napi 2 órát utazom a melóba és 2 haza, de közel vagyok. Eltelt jó pár hónap és a mai napig még csak együtt sem élünk, mert anyuci nem tartja jó ötletnek. Minden nap átjöhet a párom, de este akármilyen késő van haza kell menni mert reggel munka.:) Jó példa a páromnak a nővére aki már lassan veri a 40-et és még mindig otthon van vénlányként. Persze ő is utál és féltékeny is, ezért lépten nyomon megkeseríti az életünket.

A párom a kisszolgám. Mindenkinek mindent. Még egy villanykörtét se tudnak nélküle becsavarni, de ha rólam van szó na akkor aztán minden akadályt elénk gördítenek.

Az anyuci rettentően ellenzi még a baba gondolatát is, mert a párom egyszer már elhökkentette, ha baba lesz egyértelmű hogy 3-an fogunk élni így anyuci egy stressz, hogy akkor elmegy a picike 34 éves fia.

Ezért sokszor nálunk vita van a gyerekből is. Mert a párom nagyon fél a szüleitől, ha kiderülne hogy terhes vagyok tuti megkapná az anyjától, hogy hülye vagy hogy lehet felcsinálni 3 év után a 30 éves barátnődet.

Nálunk ez is nagyon nehéz. Nekem a betegségem miatt is gyorsan kéne a baba, mert ha sokáig húzom meddő leszek és nem lehet. Néha belemegy a párom néha viszakozik, attól függ épp milyen otthon a légkör. Így bevallom őszíntén nem is tudja, hogy babára készülök. Nagyon nehéz már évek óta bámulni egyedül a nega teszteket és sírni ha megjön. Hisz nem áll mellettem senki.

Mindenünk megvan a babához. Szeretet, bizalom, anyagiak. Én mondjuk a doktorimmal nem keresek sokat, de a párom nagyon jól keres. És mivel még hobbija sem volt soha így akár lakást is tunánk szinte azonnal venni, mert ő csak gyűjtöget, de nincs mire(tán a mauzóleumára).

Én azonban tudom és sokszor voltak a páromnak is elhökkentett mondatai, meg aki ismeri a szitunkat tudja, vagy érzi, hogy valahol a párom is arra vár hogy végre elé álljak és bejelentsem, mert akkor nem ő akar eljönni otthonról(nem az ő hibája), hanem végre el kell neki jönni, de nem azért mert ő szeretné(ill. szeretné de nem így jönne le a családja felé). Hát remélem kicsit érthető amit leírtam.

Szóval hidd el ez sem piskóta. Szinte minden nap harcolni a párom családjával. Hisz úton útfélen lelkifurdalásba döntik a párom.

2009. máj. 21. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!