Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Hogyan zajlik a művi abortusz?

Hogyan zajlik a művi abortusz?

Figyelt kérdés
jan.2-ra kaptam időpontot vizsgálatra, uh meg nem tudom. Utána miket kell még intézni? Ki hogyan élte át az abortuszt? Mennyire viselte meg, ha van már babája aki még nincs 6hónapos 100%-an tudott rá figyelni? Mennyire fáj az abortusz? Tudom hogy előtte lévő nap be kell feküdni, az abortusz után már itthon egyből tudok "pörögni" vagy kell segítséget kérnem? Ha retroflexis méhem van (hátra hajló) az mennyire befolyásolja az orvos munkáját? Mennyi az esélye, hogy lesznek szövődmények? Abortusz utána lehet nem is tudok már teherbe esni a méhem miatt sem? Mire kell figyelnem, hogy a műtét után rendben legyek? Még soha nem törtem el semmim, csak egy csukló műtétem volt és persze a szülés:). Félek! Jah, igen abortusznál lehet kérni altatást vagy anélkül neki sem állnak? Egyenlőre inkább csak a fizikai fájdalmak érdekelnek. Nem gondolok a mi lenne ha...-ra, hátha úgy könnyebb vagy legalább hamarabb átesek rajta.
2011. dec. 28. 19:23
 1/10 anonim ***** válasza:
75%

2 gyerekem van,kicsik mindketten. A harmadik lett volna....szerintem jobban megvisel ha már van gyereked talán,hisz tudod milye van volt kifejlődve,mi történik,milyen lenne ha...

Fizikailag abszolut nem nagy dolog,reggel 8 ra bementem 2 kor megcsinálták este 7 kor hazajottem.Altattak természetesen,utana is alig éreztem valamit,három napra rá kezdett kicsit fajni,mint a menzis gorcsok. Nekem is hátrahajlo méhem van,nem hiszem hogy gondot jelentett nekik,és elvileg semmi gond,gondolom gyerekem is lehetne még ha akarnék. Rá 1 honapra jott meg a menzim.

2011. dec. 28. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
66%
Ja igen,utána volt segitségem,de nekem két kicsim van de igy sem volt vészes,ha egy lenne simán birtam volna,persze lelkileg lehet hogy jo ha van még melletted valaki.
2011. dec. 28. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
sajnálom..Csak a saját verziómat tudom leírni.Elhalt a magzatom.Csináltak egy terhes tesztet még itthon.Reggel éhgyomorra kellett bemennem a II sz női klinikára.Ott csináltak még egy UH-ot.Nőgyógyászati vizsgálat,hogy milyen a méhem.Föltettek egy tágítót.Na ott azt mondta egy darázs csípést fogok érezni.Majdnem leugrottam a székről.Fekve várni kell amíg kitágulsz.Van aki nem érzett semmit a szobában,de van aki émelygett.Szólítottak,elsétáltunk a műtőig,ott elaltattak.16 óra körül már haza is mehettem volna,mint a többiek,de én nem bírtam az altatást.Még 21 órakor is émelyegtem ezért csak másnap reggel mehettem haza.Utána nem éreztem semmi fizikai jelét annak,hogy abortuszom volt.
2011. dec. 28. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
21%

kislányom születése előtt három évvel teherbe estem akkor határozottam kijelentettem, hogy nem akarom megtartani így is lett, és most hogy már van egy gyerekem nem mennék még egyszer abortuszra


akkor ném viselt meg, nem is érdekelt fel se fogtam, nem vettem, tudomást arról, hogy mire is megyek, de most már nem mernék még egyszer elmenni abortuszra

2011. dec. 28. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
2011. dec. 28. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 cs.dóraa ***** válasza:
89%
Nekem sajnos az elsö babám lett volna de beteg volt így sajnos aportuszom volt.Nagyon nehész feldolgozni lelkileg lassan 2hónapja történt.Mivel te már szültél tágítót nem helyeznek fel,másnap vagy az nap altatás allatt megmütenek.Fájni nem fáj legalább is nekem semmi bajom nem volt csak pár 7tel utánna voltak hasifájdalmaim de kibírható.Jó egésszéget és kitartást.
2011. dec. 29. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 cs.dóraa ***** válasza:
UH-után Genetikai doki volt majd haza mehettem,úgy volt méh lepényvizsgálatot vesznek de nem fölösleges lett volna.Azon a 7en 10én visszamentem megcsinálták a papírokat,vért vettek,elmondták mi hogy,fog történni.Mivel én még nem szültem az nap dután felhelyezték a tágítót és másnap délkörül mütöttek,max félórás lehetet.Harmadnap mehettem csak haza mert 14hetes volt a picurka.
2011. dec. 29. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Remélem aki lepontozott boldogabb lett tőle.
2011. dec. 29. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
Én 3 pozitív teszt (igaz az első halvány volt) mentem el egy magán dokihoz, aki nagyon megijesztett, mivel először nem tudta pontosan megmondani a diagnózist. Az utolsó mensesből számítás szerint 8 hetes terhesnek kellett volna lennem, az ultrahangon viszont csak egy 5 hetes „valami” látszott. 3 féle verzió állt fent ekkor: vagy 5 hetes korában elhalt vagy 8 hetes méhen kívüli terhes vagyok (a doki ezzel rémisztgetett) vagy csak nem rendes időben történt a fogantatás,hanem 2 héttel később és valóban csak 5 hetes, de egészséges. 1 hét múlva újabb ultrahang, amin már 6 hetes volt, szívműködéssel. Tehát az utolsó verzió jött be. El kellett mennem egy állami nőgyógyászati szakrendelésre, mert csak az olyan papírt fogadják el a Családvédelmi Szolgálatnál. A CSVSZ-nél voltam hétfőn, ott adtak egy igazolást, hogy megjelentem, csütörtökön kellett visszamenni és akkor kaptam jegyzőkönyvet, csekket (29710 Ft). Szerencsére nem faggattak, nem akartak rám beszélni semmit. Időközben elmentem egy vérvételre, megállapították a vércsoportom (ez kell a műtéthez), konzultáltam egy altatóorvossal. Következő hétfőn bementem a kórházba, délelőtt 9kor felrakták a lamináriát. Ez csak egy pillanatig volt kellemetlen, utána nem is fájt a hasam, semmi bajom nem volt. 2-3 órát kellett feküdni. Délután fél2kor műtöttek. Intravénásan adtak altatót, nagyon furcsa érzés, hogy egyik pillanatról a másikra se kép, se hang. Azt se tudom hogy kerültem vissza a szobámba, de ott keltem fel háromnegyed 2kor. Tehát 15 perc volt mindennel együtt. Utána már teljesen észnél voltam, semmim nem fájt. Nem is véreztem, csak kicsit, meg utána vagy 2 napig olyan barnásat, mint mensi végén. Fizikailag könnyen átvészeltem, szerencsém volt a dokikkal is. Lelkileg más téma, pityeregtem utána.
2012. febr. 1. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Azt elfelejtettem, hogy délután 5kor már mentem is haza.
2012. febr. 1. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!