Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Akiknek el volt záródva a...

Akiknek el volt záródva a petevezetékük igy utólag vissza gondolva volt olyan problémátok vagy tünetetek amiböl lehetett volna rá következtetni, hogy itt gond van?

Figyelt kérdés

Gondolok itt pl. arra hogy pé.-kor erős görcsök stb...

Köszönöm előre is valaszaitokat.


2011. dec. 27. 15:08
 1/8 anonim ***** válasza:

nem, ezt te kérdezted múltkor is?

semmi tünet se volt

laparoszkóoiával lehet legjobban diagnosztizálni

hsg-n nekem jónak látták

aztán méhen kívülim lett

petevezetéken volt összenövés

2011. dec. 27. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Én még nem tettem fel ilyen, vagy ehhez hasonló kérdést. Köszönöm válaszodat
2011. dec. 27. 15:13
 3/8 Manka68 ***** válasza:

Szia!

Nincs semmiféle jele, csak átjárhatósági vizsgálattal derül ki.

2011. dec. 27. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Nekem valoszinuleg volt. De ennek ket fajtaja van. Az egyiket lehet kezelni, a masikat nem. Mivel ket ev utan sem lettem terhes, a doktornom csinalt egy hydrosonogrammos vizsgalatot, ott megallapitotta hogy a bal nem atjarhato, es megjegyezte hogy jobb oldalt lesz peteeresem, 2 hettel kesobb akarta megcsinalni a laporoszkopiat, de mar nem kerulhetett ra sor. A kisfiam 2 eves 2 honapos.Valoszinuleg a jobb is kicsit el volt zarodva, es a folyadek kimosta. Ez a fajta lehet csak valami leullepedes, pl.mikor gyakran van folyasod. Gondoltam ha "magamtol" ugysem lehetek terhes akkor minek vedekezni, majd mikor megint gyereket szeretnenk elmegyek egy petevezeto-zuhanyra. Persze. A kislanyunk 5.5 honapos, zuhany nelkul.

A ferjem unokatestverenek a felesegenek viszont masfajta elzarodasa van, azon nem segithetnek csak invitroval. Megoperaltak ugyan, de semmi valtozas nem volt. 12 ev utan spontan teherbe esett ugyan, de nem tudott lekoltozni az embrio, sajnos ki kellett venni. Ez a masik fajtaja a petevezeto-elzarodasnak. De attol meg ugyanolyan mehe van/lehet, mint barki masnak, tehat elvileg ki tudna hordani egy magzatot. Neki viszont eleg eros fajdalmai vannak, gyogyszert is szed ra. Azt viszont sajnos nem tudom megmondani, hogy ennek koze van-e az elzarodashoz.

2011. dec. 27. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Manka68 ***** válasza:

Szia!

Akkor én is kifejtem kicsit bővebben :

Három éve HSG-vel deült ki, hogy a jobb oldali petevezetőm el van záródva, sikeresen megnyitották egy erősebb folyadéknyomással. Sem előtte, sem utána nem volt semmiféle fájdalmam, sem folyásom, nem volt változás a ciklusomban, stb. Aztán teherbe estem, de elhalt a baba, missed ab műtét. Most december elején laparoszkópia + méhtükrözés során kiderült, hogy megnyithatatlanul elzáródott a jobb oldali petevezetőm. Én tippem, hogy a műtét következtében, mert sajnos ettől előfordulhat. És továbbra sincs semmi változás, nincsenek fájdalmaim, folyásom, viszketésem, semmi. Nincs jele az elzáródásnak.

2011. dec. 28. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm válaszaitokat. Azt reméltem van v.mi arra utal, hogy el van záródva. Már csak ebben reménykedem, hogy ez lehet a probléma.
2011. dec. 31. 17:36
 7/8 Manka68 ***** válasza:

Szia!

Tudom, milyen rossz az, amikor még nem derül ki, mi a gond. :-(

Nekem sem találták sokáig. Az alap kivizsgálások nem találtak semmit. Már túl voltunk két inszemen és egy lombikpn, amikor magánszorgalomból elmentem endokrinológushoz, aki alaposabban megnézte a hormonjaimat, és elküldött terheléses vérvételre. Ott derült ki hogy pajzsmirigy alulműködésem és IR-em van. Ezeket kezelni kezdték, új reményekkel futottunk neki még 2 lombiknak, amik szintén nem sikerültek. Azután küldtek el laparoszkópiára és méhtükrözésre. A komoly gond ennél derült ki : a nagylányomat császárral szültem, és a nem felszívódó varratok befordultak a méhembe, és spirálként viselkedtek. Most kiszedték őket.

Most megint reménykedni kezdtünk. :-)

Azért írtam le neked ezeket, hogy lásd, nem csak az két-három probléma lehet, amire kivizsgálják alapból az embert. Menj végig minden vizsgálaton, ha teheted, addig amíg meg nem találják. És ne kendődj el, kiderül majd nálatok is a probléma, és lesz babátok!

Mielőbbi babásodást és Boldog Új Évet Kívánok!

2012. jan. 1. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, remélem hamarosan kiderül mi a gond. 4 és fél éve szeretnénk babát. Kívánom Neked is a legjobbakat, remélem hamarosan Neked is sikerül. Boldog új évet Neked is .)
2012. jan. 1. 18:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!