Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » A peteérés és a tüszőrepedés...

A peteérés és a tüszőrepedés között hány nap telik el? És mikor eredményes együtt lenni ahhoz, hogy meg is termékenyüljön az ember lánya?

Figyelt kérdés
2009. máj. 17. 19:43
 1/7 Grófházy ***** válasza:
27%
erre konkrétan senki nem tudja a választ,csak tippelni lehet,Vagy naponta UH-val követni,és akkor meg tudja mondani a doki.
2009. máj. 17. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
A peteérés egy 28 napos ciklusnál kb a 14. napon van +. - 1 nap , a tüszőrepedés az a pétől 36 órára rá de ha hiba csúszik a számításba akkor késhet is a megrepedés vagy meg sem reped amiből jó kis ciszta lesz , de a dokik a 2 naponta való együttlétet javasolják egy teljes cikluson keresztül , mert a kiskatonáknak meg is kell érnie ami 75 napig tart nah mindegy ez hosszú történet de más naponta legyetek együtt.....
2009. máj. 17. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
92%

Mikor lehetsz biztos benne, hogy megvolt a tüszőrepedésed?

A tüszőrepedés után a hőmérsékletnek 5 napon belül legalább 0,2 fokot emelkednie kell. Ezzel párhuzamosan egy kiszáradásnak kell bekövetkeznie, amely azt jelenti, hogy nem termelődik több hüvelyi váladék (1-2 napon belül). A méhszáj kifelé mozog, jól elérhtő lesz és bezáródik (már a tüszőrepedés napján elkezdődhet). Az ovulációs teszt pedig újra negatív lesz és esetleg fájdalmasan feszülnek a mellek.


Összefoglalóan azt lehet mondani, hogy a tüszőrepedés legtöbb esetben a megemelkedett hőmérséklet elött 1-2 nappal, vagy a hőmérsékletemelkedés napján történik. Ritkábban 3-4 nappal a megemelkedett hőmérséklet előtt vagy a hőmérsékletemelkedés második napján. A legtöbb és legjobb minőségű hüvelyi váladékot 5 napon belül a hőmérsékletemelkedés előtt vagy utána 3 napon belül lehet megfigyelni.


Mi történik, ha nincs peteérés?


Az ösztogének mennyisége normális esetben a tüszőrepedés előtt éri el maximumát und serkenti az luteinizáló hormon (LH) termelését. Ehhez viszont az ösztogénnek el kell érnie egy bizonyos mennyiséget. Előfordulnak olyan ciklusok, amelyekben ez a mennyiség csak lassan kerül megtermelésre de a megadott határt nem éri el. Ezután leesik az ösztogén szintje a szervezetben, ami kiváltja a vérzést. Ebben az estben inkább a könnyű menstruációs vérzés jellemző.


Egy másik lehetőség, hogy a méhnyálkahártya ebben a meghosszabbodott ösztogén-termlési fázisban annyira megvastagszik, hogy nem bírja tartani önmagát, és ez vezet a vérzéshez:

Egy teljesen megérett petesejt tüszőrepedésének kimaradása egészséges, normális peteérés mellett

A ki nem szabaduló érett follikulus állandó ösztrogéntermelésével nagyon vastagra növesztheti a méhnyálkahártyát. A méhnyálkahártya fokozatos növekedésével végül egy aránytalanság jön létre a méhnyálkahártya ösztrogénigénye és a follikulus ösztrogéntermelése között. Ez a probléma a nyálkahártya levérzése révén oldható fel, így ekkor megjön a menstruáció. A follikulusperzisztencia jelenségének jele a jóval hosszabb ciklus, mint normális lenne, amely pecsételö vérzéssel közeledik a végéhez, majd egy sok szövetdarabot tartalmazó erős vézéssel fejezödik be. Az anovulatórikus ciklusok ezen formájánál tehát a ciklus végén egy relatív ösztrogénhiány lép fel (hiszen a megnövekedett méhnyálkahártya többet igényelne), amely a méhnyálkahártya lebomlásához és kilökődéséhez vezet.


Mindkét esetben egy olyan vérzés lép fel, amely a normális menstruációhoz hasonló, de ezzel ellentétben feltételeznünk kell, hogy az éretten visszamaradó petesejt akár ez alatt a vérzés alatt is kiszabadulhat és a nő megtermékenyülhet.

Az is megtörténhet, hogy a ciklus során még annyi ösztrogén termelődik, hogy létrejöhet egy megkésett tüszőrepedés. A ciklus hosszabb lesz a normálisnál.


Mi történik az érett petesejttel, ha nem sikerül kiszabadulnia?

A tüsző visszafejlődik, anélkül hogy kialakulna egy sárgatest (corpus luteum).

vagy

A tüsző egy cisztává alakul át (un. follikulushydrops, mely folyadékkal telt).

2009. máj. 17. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Grófházy ***** válasza:
80%

megint 1.

A petesejt 24 órán át életképes.Azt olvastam,hogy az ovuláció általában a hajnali órákban következik be,mert akkor "ébred " a szervezet,és kezdenek a hormonok is aktivizálódni,ezért ők a reggeli szexet javasolták:)

Nekünk bejött :)

2009. máj. 17. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
84%

Szia!

A menzi első napjától számitott 7.,8. naptól 2 naponta érdemes együtt lenni,attól függ hány naposak a ciklusaid!Peteérés a középidőtől visszafele kb a 8.naptól kezdődik,a tüszőrepedés a köv.menzitől vissza a 14.napon van.Nekem,mivel 25-26 naposak a ciklusaim,a 7.naptól szoktunk együtt lenni 2 naponta és a 13.napon van ovum.Remélem azért tudtam segiteni!

2009. máj. 17. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
68%
Ja,és van egy késői peteérés is kb. a 17.nap körül!
2009. máj. 17. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
A spermiumok három napig életképesek, és legalább 24 óra, de inkább 48 óra kell ahhoiz, hogy egy ejakuláció után újra elegendő mennyiségű sperma legyen az ondóban. Ha minden másnap szeretkeztek, akkor azt se kell néznetek, hogy melyik nap ovulálsz, mert a "katonák" már ott lehetnek a petevezetőben, amikor a petesejt kiszabadul.
2009. máj. 17. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!