Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Mikor érdemes dokihoz menni,...

Mikor érdemes dokihoz menni, ha babát szeretnénk?

Figyelt kérdés

4 hónapja próbáljuk összehozni,ideje volna egy kivizsgálásnak?Mérem a hőm 2. hónapja, úgy látom jó.

[link]

[link]

Mikor menjek dokihoz,hogyha babás vagyok,hogy ne okozzon kárt a vizsgálatokkal, menszi után egyből?


2009. máj. 17. 06:10
 1/2 anonim ***** válasza:

Húha, na igen. Ez az én bajom is!

Most menj(etek)!

A vérzésekből és a görbéből látszik, hogy nincsenek rendben a hormonjaid.

A vérezgetések, barnázgatások (mert feltételezem, hogy vannak, csak a program nem jelöli) és a rövid ciklus arra utal, hogy nincs rendben a progeszteron szinted, sőt a menstruáció sem mensi, hanem áttöréses vérzésnek nevezik.

Na de nem okoskodni akarok, leírom, hogy velem mit kezdtek:

Mivel nekem ráadásul hosszú ideig nem repedt meg tüsző (= 2 nagyocska cisztám lett) azok ösztrogént termeltek rendesen. Ez nálam barnázgatásokat okozott (mint még soha), na de nem feltétlenül kell ehhez ciszta. A progeszteront pedig ugye a megrepedt tüsző termeli...

Kaptam 10 napra Norcolut (progeszteron tartalmú gyógyszert), melyre mint a fog.gátló után 3-4 napra megjött a vérzés. A ciklus 2. napjától kaptam Clostilbegytet, ami peteérésre serkent, s közben Bromocriptint, ami helyre teszi az agyalapi mirigy működését. Fontos, hogy uh-gal végigkísérjék mi történik, akár van ciszta (meg nem repedt tüsző), akár nem. Szerencsére nekem a Norcolut alatt eltűntek.

Remélem nem értem félre a görbéket, de szerintem nem vagy rendben.

2009. máj. 17. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Szia.

A menstruációd 3. és 21. napján hormonvizsgálat, ezen kívül UH-s tüszőérés-követés, aminek elébe nézel. Ehhez mérten kell időpontot kérned, és a telefonban elmondanod, hogy EZT szeretnéd.

Ez idő alatt a párod spermavizsgálata is fontos, egyszerű eljárás.

Ha minden oké az eredményeiddel, akkor átjárhatósági vizsgálat, de ennek van olyan változata, ami nem fáj.Rákszűrés is lesz- ha régen volt.

Nagyjából ennyi.

Becsületes orvos hormontartalmú gyógyszereket e vizsgálatok nélkül nem ír fel Neked, és ne keseredj el kérlek a 4 hónaptól, mert az nem sok! :)

Szeretettel kívánok babát nektek!

2009. máj. 17. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!