Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Olyan volt valakinél, hogy jó...

Olyan volt valakinél, hogy jó Tsh mellett túl, vagy alulműködése volt, és ez akadályozta meg a teherbeesést?

Figyelt kérdés

2011. nov. 29. 12:01
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Ezt most nem értem. A TSH-ból állapítják meg, hogy valakinek alulműködik-e a pajzsmirigye vagy túl. Tehát ha jó a TSH, akkor minden oké.
2011. nov. 30. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Csakhogy ez nem így van, mert a jó Tsh mellett is lehet eltérés. Azt a jódfogyasztás, vagy a jódos terhesvitamin is befolyásolja.
2011. nov. 30. 11:23
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Én erről még nem hallottam. És akkor miben van eltérés, ha nem a TSH-ban, T3-ban és T4-ben?
2011. nov. 30. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
A T3, T4-ben is lehet eltérés. Ha jó a TSH akkor is.
2011. dec. 1. 08:49
 5/8 Manka68 ***** válasza:
100%

Szia!

Én úgy tudom, a pajzsmirigyműködés bármifée zavara magával vonja a TSH szint megváltozását, mert a szervezet próbálja egyensúlyba hozni magát. A TSH a pajzsmirigy stimuláló hormon, ezért ennek csökkentésével, vagy növelésével próbálkozik a szervezetünk. Éppen ezért nem csak a TSH-t nézik, hanem a T3-at és a T4-et is.Ezt a hormont állítaná elő a pm, de nem tudja, vagy csak keveset. A kezelés alulműködés esetén nem TSH adása, hanem T4 pótlás (Thyroxin).

Wiki ezt írja :

"A pajzsmirigy két fontos hormont termel: a thyroxint (tiroxin vagy rövidítve T4) és a trijód-thyronint (trijód-tironin vagy T3). A T4 négy jódatomot, a T3 pedig három jódatomot tartalmazó tirozin-alapú aminosav származék. A kész hormonok a pajzsmirigyben a thyreoglobulin nevű fehérjéhez kötődve a pajzsmirigysejtek raktáraiban tárolódnak. Innen a szervezet igényei szerint a pajzsmirigy-stimuláló hormon (TSH) hatására szabadulnak ki a véráramba. A pajzsmirigy 90%-ban T4-et termel, melynek a biológiai aktivitása 3-4-szer gyengébb a T3-énál. A T4 a sejtekben T3-má tud alakulni.

A pajzsmirigy-hormonok legfontosabb szabályozója az agyalapi mirigyben termelődő pajzsmirigy-stimuláló hormon (TSH). Amikor a pajzsmirigy-hormonok koncentrációja a vérben csökken, az agyalapi mirigy több TSH-t termel és így megnöveli a hormon kiválasztását. Ha a pajzsmirigy-hormonok koncentrációja emelkedik, a TSH-termelés csökken. Ezzel a negatív visszacsatolással (angolul: negative feedback) a szervezet eléri, hogy a T3 és T4 koncentrációja bizonyos határok között állandó marad."


Szóval a lényeg : a TSH mindenképpen megváltozik, ha nem jól működik a pajzsmirigy.

2011. dec. 2. 05:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Igen, én is így tudom, ahogy Manka.
2011. dec. 5. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
én csak annyit szólnék hozzá, hogy amikor nekem rossz volt a tsh-m akkor rossz volt a t3 és t4-em is, amint beállt a gyógyszeradagom akkor mind a 3 eredményem jó lett!!!
2012. okt. 24. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Én sem estem teherbe a Tsh szintem miatt pedig csak 5.095 volt és a T-értékeim is rendben voltak. Kaptam L-thyroxint(1X1) és a következő hónapban már ott volt a mi kis hercegnőnk a pocakomban. Nekem akkor azt mondták, hogy hiába van az értéktartomány 4.95-ig a teherbeeséshez az értékemet 2 alá kell vinni. 1.75-ös értékkel lettem kismama. Ha 2.00 fölött van az eredményed harcold ki a gyógyszert szerintem, de ez a te döntésed. Ja és én azóta is szedem a bogyót, hogy 5 alatti legyen a TSH-m.
2012. okt. 24. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!