Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Fél év próbálkozás után...

Fél év próbálkozás után endokrinológushoz menni? Tapasztalatok endok. -sal kapcsolatban?

Figyelt kérdés

Nem fog rám csúnyán nézni? Összevissza és hosszú ciklusaim vannak, valsz peteérés nélkül.

Mit fog csinálni velem, milyen vizsgálatokat? Félek, bevallom őszintén nagyon félek.

Erős testalkatú vagyok, a cigiről még mindig nem szoktam le teljesen (negyedére csökkentettem a dohányzást, de hamarosan leteszem) és félek, hogy ez miatt is kifog akadni.

Félek, hogy azt mondja majd, hogy ilyen súllyal ne is csodálkozzak hogy bajom van stb...

Nektek mik a tapasztalataitok? Mesélnétek bővebben?


2011. nov. 28. 15:53
 1/4 anonim ***** válasza:
Én ezzel elmennék nődokihoz előbb, és nem azt mondanám neki, hogy nem jön össze a baba, hanem hogy összevissza jön meg. Ő majd úgyis elküld endokrinológushoz.
2011. nov. 28. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Különben endokrinológus vérvizsgálatot ír ki, ő csak ebből tud bármit is megtudni. Vagy legalábbis enélkül nem.

Első vagyok újra.

2011. nov. 28. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Manka68 ***** válasza:

Szia!

Ha problémás a ciklusod, akkor nem kell várni semmit. Mire várnál, a csodára?

A súlyról egyébként : ha pl a pajzsmirigyeddel gond van, akkor az automatikusan hozza magával a kilókat, nem kell hozzá sokat enni. Amíg nem kezelték a pajzsmirigyemet, hiába ettem annyit, mint egy kismadár, híztam. Divatos hozzáállás mostanában, hogy mindennek az elhízás az oka. Saját tapasztalatból kiindulva én ezt megfordítanám : nem a hízás a hormonproblémák alapja, hanem a megborult hormonháztartás miatt hízik meg az ember. Persze ez csak akkor igaz, ha normális mennyiségű evésről beszélünk.

Persze, diétát fog javasolni a doki, mozgással, mert nagyon sokat segít a teherbeesésben a fogyás. De nem fogja leordítani a fejedet. :-)


Egyébként vérvételt fog kérni, valószínűleg hormonpanel, pajzsmirigy, és terheléses cukor + inzulin. Nekem megtapintotta a nyakamat, mert ott van a pajzsmirigy. Kikérdezett a tüneteimről, a családi betegségekről.

Amikor meglett a vérvétel eredménye, kaptam gyógyszereket, és diétás tanácsokat.

Szóval ne félj, nincs miért. :-)

2011. nov. 28. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, akkor azt hiszem decemberben felkeresem a nődokimat.
2011. nov. 29. 08:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!