Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Miért szexel rengeteg tini és...

Miért szexel rengeteg tini és gyerek, mikor fogalmuk sincs arról, hogyan lesz a gyerek?

Figyelt kérdés
Komolyan már rosszul vagyok attól,hogy naponta mindig van legalább egy kérdés,hogy "terhes lehetek-e ha ráélveztek egy lepedőre amin azután aludtam".tudom,lépjek rajta túl,ne válaszoljak (nem is szoktam).De olyan rettentő idegesítő,hogy éretlen kis csitrik szexelnek,mikor nyilvánvalóan nem érettek rá,aztán szülnek 16 évesen vagy mennek abortuszra.Vagy ez csak engem húz fel?
2011. nov. 25. 07:14
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Idegesítő, de ez van. Ha megfigyelted, nagyrészt ezeknek a felelőtlen tiniknek lesz elsőre gyerekük, nem nekünk.
2011. nov. 25. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Egyrészt a szülöknek NEM felvilágositani kellene a gyereket, hanem születésétöl kezdve nyiltan (a korának megfelelö módon) beszélni a szexualitásról is, akkor nem lenne olyan, hogy elkéstek. Más kérdés, hogy a felnöttek jó részének legalább annyira nincs fogalma a dologról, mint a tiniknek.

Másrészt az iskolai felvilágositást kellene kötelezöen bevezetni, orvosokkal mint elöadókkal. Itt sokan azzal jönnek, hogy felesleges, "mert a mai gyerekek/fiatalok MINDENT tudnakmár" - ami igencsak téves.

A filmekben, könyvekben meg nem a szexet kellene a felnöttség mércéjévé tenni, meg a fiatalokra jobban odafigyelni. Nekem mindig meglepö, hogy 14 éves kor felett már sok szülö megengedi, hogy a gyereke a barátjánál/barátnöjénél aludjon, illetve hogy a barát/barátnö nála a saját szobájában alhasson. Persze lehet máskor és máshol is szexelni, de ha minden nehézséget eleve eltüntenek a zsülök a gyerekek elöl, akkor csak az esélyt növelik.

2011. nov. 25. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Mert azt hiszik, hogy ettől felnőttek lesznek. Pedig fenéket... csak az életüket teszik tönkre, akkor is ha megtartják a babát, akkor is, ha elvetetik.

Meg ez a 72 órás tabletta, mindenki arra alapoz. "Dugtam a barátommal, 14 éves vagyok, mikor vehetem be a tabit?" ezeknek kéne tudni a szülei elérhetőségét és megírni nekik, lássák a kis pulya szabadidejében nem leckét ír, hanem összefekszik fűvel-fával.

Bocs, de én nem hiszem, hogy 13-16 évesen valakinek KOMOLY kapcsolata lehet. Még gyerekek, az istenért.

2011. nov. 25. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Mondjuk lehet valakinek 16 évesen komoly kapcsolata de nem jellemző.

Én 16 éves korom óta vagyok a párommal, már össze is házasodtunk.

Egyébként szörnyen tájékozatlanok és felelőtlenek.

Azt hiszik attól vagány valaki ha mindenkivel lefekszik..

Sajnálom az olyan komoly gondolkodású tiniket amilyen én is voltam egyre nehezebb nekik párt találni..


24/N

2011. nov. 25. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
végre valaki,aki helyettem leírta ezt a kérdést!!!Én is mindig felhúzom magamat rajta.Legjobban a szüleikre vagyok mérges,megszülik őket aztán 10éves korukban már szélnek vannak eresztve.Azt sem tudják hol járnak,miket csinálnak aztán,ha jön a baj akkor még ők esnek neki ezeknek a kamaszoknak!Nem akarom a tiniket védeni,de azért nem hiszem,hogy ennyi ilyen lenne,ha más lenne a családi élet otthon.Engem a szüleim 17éves koromban engedtek el először diszkóba és akkor is 2re otthon kellett lennem.A barátomhoz először 21éves koromba utazhattam el ott alvásra!És kibírtam érdekes,nem lettem terhes,mert előtte voltam felvilágosításon.Ja és persze előtte iskolába jártam és a tanulás töltötte ki az időm 80százalékát.
2011. nov. 25. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Mert náluk a szex és a gyerekcsinálás az külön kategória. Az egyik az csak élvezet a másik a családalapítás egyik lehetséges eszköze /nemzés/, ami sokak szerint élvezettel is jár. Na ezt kellene velük tudatosítani és azt, hogy miként lehet védekezni ha nem akarnak gyereket. Kérdés, hogy a szexre is érettek -e már vagy ugy gondolják, hogy ez a szimbóluma a felnőttévállás kritériumának.
2011. nov. 25. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Amikor az ilyen kérdéseket olvasom,mindig a saját gyerekeim jutnak eszembe.El sem tudom képzelni,hogy ők idáig jussanak.Remélem nem is fognak.
2011. nov. 25. 13:39
 8/13 anonim ***** válasza:
Szerintem itt elsosorba nem a szulot kell hibaztatni!ez az iskola dolga volna osztalyfonoki vagy akarmelyik oran csak evi egyszer tartananak egy reszletesebb felvilagosito orat a szexrol a drogokrol... de en itt annyit mondok hogy ki mennyire befolyasolhato ettol fugg a legjobban!!!!
2011. nov. 25. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Azért én szeretném a gyerekeimet magam felvilágosítani és nem másoktól elvárni,hogy ezt megtegyék.akár iskola,akár más intézmény.Mi lehet annál fontosabb egy szülőnek mint,hogy tudja a gyereke tisztában van a védekezéssel!!

Nekünk is volt annak idején a fiúk végig röhögték az egészet,szerinted ezután tudta volna egyik is mi hogy van??

2011. nov. 25. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
hat nem tudom egy gyereknek ciki ha a szulo kozli vele hogy pl: kislanyom a fiunak ha ondovaladekos az ujja es avval nyul fol a huvelynyilasodba akkor akar terhes is lehetsz....szerintem ciki ez a szulonek is meg a gyereknek is ... en is fiatal vagyok meg nem kaptam senkitol felvilagositast 5 eve van parkapcsolatom elso baratom ,soha nem flortoltem , a baratom 1 evig udvarolt a masodik evbe koltoztunk ossze ami nalam csak az ottalvast jelenti ....minden ember mas
2011. nov. 25. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!