Ha mensi alatt van peteérés akkor a következő havi görbének emelkedéssel kell kezdődnie, ugye?
A kettő üti egymást nem?
Ha terhes vagy fennmarad a hőd. Ha meg jön a mensi akkor pedig leesik, és szabályszerűen hónap közepefelé a peteéréskor emelkedik.
Én meg ezt találtam:
Ha benned is felmerült a kérdés, vajon lehetsz-e terhes menstruáció alatt, az interneten számos helyen kaphatsz választ a kérdésedre. A fórumokban olvasgatva 100 %-os bizonyossággal mesélik el a kismamák, hogy bizony ők is menstruáltak a terhességük 1-2-3, sőt akár első 7 hónapjában. Ha alapos akarsz lenni és pontosan tisztázni, mi zajlik a szervezetedben, akkor viszont nem elégedhetsz meg a fórumtársak válaszaival.
Vajon tényleg teherbe lehet esni menstruáció alatt?
Nagyon bonyolult eseteknél azt szokták mondani, “kezdjük Ádámnál és Évánál”. Ahhoz, hogy egyértelműen tudjunk válaszolni a fenti kérdésre, egészen a menstruációs ciklus, illetve magának a menstruáció fogalmának a meghatározásáig kell visszamennünk.
A menstruációs ciklus hossza minden termékeny korban lévő nőnél eltérő, de normál esetben 21 és 35 nap között van. A menstruáció alatt 50-150 ml vér, szövettörmelék és nyák távozik. A méh belső rétege, a méhnyálkahártya megvastagszik, majd sorvadásnak indul és leválik; vérzés kíséretében távozik a szervezetünkből.
A szabályos menstruációs ciklus 28 napos. Ebben az esetben a peteérés vagy más szóval ovuláció a menstruációs ciklus 14. napján van. Ha peteérés időszakában a női petesejt találkozik a férfi ondósejttel (közösülés során), a petesejt megtermékenyül. Ilyenkor a méhnyálkahártya megvastagszik, szivacsossá válik, ebbe ágyazódik be a petesejt.
A fentiekből egyértelműen következik: ha a méhnyálkahártya nem válik le, akkor terhesség áll fenn, vagyis menstruáció (méhnyálkahártya leválás) nem következhet be. Amennyiben a méhnyálkahártya leválik, akkor viszont nem lehetsz terhes, mert a petesejt nem tudna hova beágyazódni.
De akkor mégis milyen terhesség alatti menstruációról beszélnek a kismamák?
A terhesség alatti menstruációk valójában vérzések, tulajdonképpen egyetlen különleges esetben lehet valódi menstruációról beszélni:
ha a peteérés időpontja (24 óra) belecsúszik a menstruáció első napjaiba. Tudományos megállapítások szerint erre 1 %-nál kisebb az esély, de természetesen ebben az esetben lehetséges a menstruáció alatti teherbeesés.
A többi esetben viszont vérzés jelentkezik, ennek okai:
a fogantatás után kb. 10 nappal enyhe vérzést lehet tapasztalni: elképzelhető, hogy beágyazódás közben megsérült egy kicsit a méhfal
a terhesség 4. és 8. hete táján, amikor egyébként is meg kellene jönnie a vérzésüknek, enyhe menstruációszerű vérzés – mivel a tünetek ugyanazok, ezért nem egyszerű megkülönböztetni őket egymástól (ezt hívják hormonális vérzésnek)
ritka esetben előfordul, hogy a szervezet egyszerűen csak “emlékezik” a korábbi gyakorlatra
Mi alapján tudod megkülönböztetni a menstruációs vérzést a “sima” vérzéstől?
enyhébb intenzitású (kevesebb a mennyisége, gyakran csak 1-2 csepp)
rövidebb lefolyású (csak néhány napig tart)
a vérzés nem élénkpiros, inkább barnás.
Amennyiben a vérzés nagyon erős és fájdalommal jár, azonnal orvoshoz kell menni, mivel vetélés vagy méhen kívüli terhesség jele lehet.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!