Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Elmagyarázná valaki pontosan...

Elmagyarázná valaki pontosan hogy van ez a dolog? (peteérés)

Figyelt kérdés
Szóval a ciklusom 14. napja körül szoktam érezni fájdalmat a petefészkemnél. Akkor ilyenkor van peteérésem gondolom. Ez azt jelenti, hogy ezen a napon vagyok a legtermékenyebb, vagy még utána is? Sokfélét olvastam már itt, ezért kérdezem. Köszönöm.
2011. nov. 22. 11:04
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

A petesejt kb 12 órát él. Igazából amit itt peteérés néven emlegetünk, az a tüszőrepedés, amikor az érett petesejt kiszabadul a petefészekben a tüszőjéből és elindul a petevezetőkön a méh fele.

A spermiumok élettartama akár 48 óra is, ők a méh nyálkahártyájában úszkálnak, a petevezetőkben is, és ha találkoznak az érett petesejttel annak élettartamán belül, akkor megtermékenyítik azt.

2011. nov. 22. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Igaza van az előttem szólónak. Tehát ha a 14. napon vannak a fájdalmaid (tüszőrepedés) ajánlanám már az előtte való nap a szeretkezést.
2011. nov. 22. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Két dolgot jegyeznék meg ezzel kapcsolatban.


1. Egyszer vizsgált kézzel doki, kb. a félidő tájékán, és igen erős szúrást éreztem az egyik oldalon. Azt gondolta petefészek gyulladás, de nem az volt. Teljesen rendben voltam, vérvétel is igazolta, hogy nincs semmi. Később sem volt tünetem, el is múlt. Beszéltem erről másik nőgyógyásszal, hogy mi lehetett, azt mondta, valószínű egy érett tüsző volt.


2. Előző hónapban ovu tesztet csináltam. Az egyik napon totál pozitív volt, de akkor még semmi testi tünetem nem volt. Ez este volt, reggel, tehát nem sokkal, kb. 10 órával utána éreztem petefészek szúrkálást, meg érzékenységet. Ezen az estén voltunk együtt, de nem jött össze a baba.


Tehát az én következtetésem is az, hogy szúrkálás előtt kell együtt lenni. Legalábbis az én esetemben. Persze mindenki más és más, nem működünk egyformán.


Tudok olyat is, akinek ovu után van tojásfehérje nyákja.

2011. nov. 22. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!