Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Terhesség tervezésekor szedtet...

Terhesség tervezésekor szedtetek valamilyen magzatvédő vitamint? (pl. Elevit) Fontos szedni?

Figyelt kérdés
Ha nem miért,vagy ha igen milyet?
2011. nov. 23. 18:37
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
58%

Az a 90% valahol 92%, egyes eü. tankönyvekben pedig 70%.


Ez a 3. terhességem, a tervezéskor soha nem szedtem magzatvédő vitamint. Az első terhességem elején szedtem Elevitet, majd Gravidát, mivel azonban mindegyiktől volt valamilyen bajom, így abbahagytam. Meg mivel a velőcső a 4. héten záródik, így nem is nagyon volt jelentősége, hogy a pozitív teszt után elkezdjem szedni.


Egyes orvosok szerint a mai modern táplálkozással nem fedezhetőek ezek a vitaminok (de leginkább a folsav), mások szerint viszont ez csak a gyógyszergyártók hisztije. Az én orvosom szerint ez utóbbi van, szerinte egy kiegyensúlyozott táplálkozással igenis bevihetők a szervezetbe a szükséges mértékben, több nem is kell belőle. Mert bár pl. a C-vitamin vízben oldódó (ergo a felesleget kipisiled), de már kimutatták, hogy az a várandós nő, aki a terhessége alatt tartósan 500-1000 mg/nap C-vitamint fogyasztott, az átlagosnál kisebb súlyú babát hozott a világra.

2011. nov. 24. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:

Utolsó! Igazad van, a pozi tesztnél már késő, ezért is írtam, hogy akkor kell elkezdeni szedni, amikor még csak próbálkozunk a teherbeeséssel.

Pont most szombaton magyarázta Czeizel a műsorában, hogy a magyar populációban elég nagy arányban vannak olyan nők, akik nem tudják jól hasznosítani a folsavat, ezeknek a nőknek kb napi 16 tál spenótot meg kéne enniük ahhoz, hogy elegendő mennyiségű folsav legyen a szervezetükben.

Az nagyon jó és szerencsés, hogy a te babáid egészségesen születtek, senki nem állította, hogy aki nem szed semmit, annak tutira beteg lesz a babája. De ugye ezt előre nem lehet tudni, ezért mondtam, hogy én nem mertem kockáztatni, és inkább szedtem a vitamint. Ártani nem árthatok vele, de ha csak egy kis esély van rá, hogy megelőztem a bajt, akkor már megérte. Legalábbis nekem.

2011. nov. 24. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:
Akkor milyen vitamint ajánlotok aki szed? A válaszok alapján inkább szednék valamit,kicsit meggyöztetek.
2011. nov. 25. 18:55
 14/16 anonim ***** válasza:

Én Femibiont szedek.

Ebből két fajta van, egy a terhesség tervezésekor és az első 12 hétre, és egy másik a 12 hét utántól a szoptatás végéig.

2011. nov. 25. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
Folsav,C vitamin.+ vitamindús étkezés.
2011. nov. 26. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

"Ártani nem árthatok vele."


Pont erre írtam a C-vitaminos szösszenetet. Jó pár éve, még azt mondták, hogy ugyan, a C-vitamin vízben oldódik, nyugodtan szedj többszörös adagot. Most azt mondják, hogy oké, hogy vízben oldódik (ergó a felesleg távozik a vizelettel), de mégsem olyan jó, mert kis súlyú újszülötteket eredményez. És, hogy mi a "normális" mennyiség azt pont senki nem tudja megmondani, hiszen másmilyen pótlás kell egy vegetáriánus és egy dohányzó embernek.

Szóval pont ez a bajom az ilyen-olyan kismama vitaminokkal is.

2011. nov. 28. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!