Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Missed ab. után vagyok, kb.2...

Missed ab. után vagyok, kb.2 hónappal. Úgy érzem, mintha depis kezdenék lenni. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Már előre félek, hogy mi lesz, a jövő hónapban, ha újra próbálkozhatunk.

Teherbe tudoke-e esni?

Nem lesz-e újra baj?

Ezek járnak a fejemben egyfolytában. Teljesen lehangolt vagyok, semmihez nincs kedvem. Ti mit tennétek a helyemben?


2009. máj. 12. 10:01
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Én a munkába menekültem, dolgoztam, amennyit lehetett. Sajnos nem volt kivel megbeszéljem a lelki dolgaimat, mert már mindenki "agyára mentem" vele... :-( Amikor először elsírtam magam, 1 hónap telt el. Mostmár 2,5 év telt el, azóta sem sikerült teherbe esnem. Talán még nem jött el az ideje.

Foglald le magad, hogy hasznosnak érezd magad. Találj valakit, aki meghallgat, mikor szívesen panaszkodnál. Sírj, amennyit jólesik. És próbáld elfogadni ami történt, változtatni már úgysem tudsz rajta. Talán egy jó nőgyógyász kiderítheti az okot, amivel nem magadat hibáztatod - nem tudom, hogy ez benned felmerült-e, én sokáig küzdöttem vele, míg az orvosom meg nem találta a vetélésem okát.

Remélem, segítettem. Fel a fejjel!

2009. máj. 12. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Nekem most pénteken lesz 7 hete, hogy megvolt a műtét. Ez volt a harmadik terhességem. Nekem is voltak ilyen érzelmeim, és ha kellett sírtam is. Most már csak előre nézek és hiszem, hogy egyszer lesz tesója a kislányomnak. Mi nem várunk többet, mert a természet úgyis tudja, hogy készen vagyok-e vagy sem. Csak ez éltet és a tudat, hogy leszek megint terhes. Az első vetélés után is kb. 4-5 hét volt a gyász, aztán mikor terhes lettem újra megnyugodtam és lett egy gyönyörü lányom. Hidd el egy újabb terhesség meghozza a gyógyírt!!!Sok sikert és remélem sikerül feldolgoznod ezt a tragédiát!
2009. máj. 12. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Nem mondtuk el senkinek, hogy mi történt, csak a párommal ketten tudtuk a terhességet. Úgy érzem, hogy lennének olyan kérdések és tanácsok, amikre nem vagyok kíváncsi.

Sajnos a munkahelyem is elég gáz. Egész nap szinte senkihez sem tudok szólni és hozzám sem szól senki, egyedül vagyok egy kis lukban (irodában) és a munkám sem túl felemelő.

Párom az egyetlen vigaszom, vele elfelejtek minden szomorúságot, de ő meg késő estig dolgozik. Kicsit gyerekesen hangzik, na mindegy.

2009. máj. 12. 10:35
 4/11 A kérdező kommentje:

Igazából nem hibáztatom magam, csak attól tartok, hogy nehogy legközelebb is így végződjön.


Köszi, hogy írtatok!

2009. máj. 12. 10:38
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Sajnálom! Nekem is 2 hónapja volt egy missed ab-om. Első baba lett volna. Nincs olyan nap, hogy ne gondoljak rá. Nagyon fáj, ami történt. Sőt, minél jobban telik az idő, annál jobban érzem a hiányt. Engem most az éltet, hogy mi is ott tartunk, hogy megint próbálkozni fogunk. Reménykedem, hogy sikerülni fog. Próbálj meg nem idegeskedni, mert az sem tesz jót. Persze tudom, hogy nem egyszerű, én sem vagyok nyugodt mindig.

Szorítok neked! Sok sikert!!!

2009. máj. 12. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Ugyanígy érzek!

Én még annyi erőt csiholok magamban, hogy miből, nem tudom, hogy időnként beszélek és mosolygok nagyokat a kollégáimmal, de nem szívből jön, csak látszat, hogy azért ne "közösítsenek" ki. Ezzel a témával kelek és fekszem, hogy nem lesz e addig baj, vagy azután...

Kicsit más a történetem, de ugyanúgy próbálkozás előtt vagyunk kb. 1 hónappal...

Nekem az ad időlegesen nyugalmat, hogy az orvos felügyelete alatt vagyok olyan szinten, hogy végre elkezdtek foglalkozni velem! Ráadásul ugye azért már 34 leszek most.

Gyógyszerrel segítenek, + UH-ok, + otthoni hőgörbe készítgetés, + apu szeretete... szóval ennyi az össz kapaszkodóm.

Lehangolt vagyok kegyetlenül a bizonytalanság miatt, s hogy sosem úgy alakulnak a dolgok, hogy ne kelljen annyit szenvedni, kínlódni. Teljes káosz volt körülöttem, most sem egyszerűbb, de talán felkészültebb vagyok.

Nem vagyok rendben ráadásul hormonálisan és csak bízhatok abban, hogy talán még talpra állítanak. Ennyit tehetek! És ezt kell magadban tudatosítani, hogy valóban mindent megteszel, hogy ne legyen baj! Ha kell, gyógyszeresen!!! De legyél jó kezekben, onnantól kezdve pedig a természet ellen nem lehet küzdeni. Legyen ez bizodalmad, hogy van egy jó orvosod, olvass utána még mit tehetnél meg magad és a leendő baba egészsége érdekében. Minden hétre jut valami kontrollféle, kis kivizsgálás, gyógyszer beszedegetés, teázgatás (gyógy) stb. És ez a rendszeresség oldhatja a szorongásodat.

A munkahelyeden meg nem kell beszélgetni, sőt másnak sem kell tudni mire készülsz/készültök. Magadban készülődj és nyugodj meg! Sőt, ha kell hagyd magad szenvedni, mert ez egyfajta út, amit végig kell járni, hogy újra talpra tudj állni, tudd értékelni a jót - csak legyél mindig résen, felkészült.

2009. máj. 12. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
En a vezetesben menekultem. :( Nekialltam tanulni a kereszt es eljartam vezetgetni. Hetvegen meg a parommal talaltunk ki programokat. Szerencsere nekem van 10 eve egy nagyon jo baratnom vele megtudtam osztani a banatom es barmikor felhivhattam mindig meghallgatott, ez sokat segitett. Sajnos velem decemberben tortent a tragedia es egy honap mulva szabad utat kaptunk a probalkozasra de azota sem sikerult. Ereztem is, hogy a testem nem all keszen. Most eloszor lett normalis mensim 5 honap utan, vagyik olyan amilyenre emlekeztem. Rendesen be is allt a ciklusom 26 napra ahogy december elott volt. Hiaba akartuk ferjemmel a babat mar januartol, a testem nem allt keszen. Most remelem, hogy a kozel jovoben sikerulni fog. Ezek a gondolotak amikrol irtal szinte mindenkinek megfordulnak a fejebe aki atment ezen. Mindenki fel, hogy nehogy ujra megtortenjen ezzel nincs semmi baj. Persze, hogy majd teherbe fogsz ujbol esni csak ne ess ketsegbe ha nem azonnal tortenik, mert mindenkinek mas a teste es van akinek tobb ido kell. Fel a fejjel, meglatod minden rendben lesz a kovetkezo terhessegnel. Kivanom, hogy hamarosan pozitivat tesztelj!
2009. máj. 12. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Amint írtam én nem mondtam el a legjobb barátnőmnek sem, már 3 éves korunk óta barátnők vagyunk, de mostanában vannak olyan megnyilvánulásai, hogy inkább nem. Tartok attól, hogy megbántana nagyon. A párom sajnos hétvégén is dolgozik az egyik nap, úgyhogy sokat vagyok egyedül ezáltal, talán ezért többet is rágódom dolgokon, mint kellene.

Legalább ezen a fórumon veletek meg tudom osztani.

Köszi, hogy írtatok nekem!

2009. máj. 12. 13:09
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Fel a fejjel, de aggódj, túlleszel rajta. nekem decemberben volt vetélésem, utána teljesen magamba zárkóztam, nem mosolyogtam, nem nevettem, nem beszéltem senkivel. Még másfél hónappal utána is úgy éreztem, hogy kezdek depis lenni. Akárcsak neked, a párom volt az egyetlen, akivel szót tudtam érteni, de ő sokáig dolgozott. Pont, mint nálad. Annyi volt a különbség, hogy nekem emberközeli a munkám, szóba kell álljak az emberekkel, ez segített talán kicsit. Ne aggódj, más is fél az újabb terhességtől. Néha nézem a kisgyerekeket a villamoson, ahogy megyek hazafelé, és úgy eszembe jut, hogy vajon minek is kell nekem gyerek?! De aztán, mikor véletlenül odatévednek a gondolataim, hogy még hat nap a nemvártig, akkor elkezdek izgulni, hogy vajon mi lehet? Ez az első próbálkozós hónapunk. Ha eszembe jut, mindig jobb kezdem lesz, és hirtelen elfelejtem, mi történt. Túl leszel rajta, ne izgulj. Az élet megy tovább.
2009. máj. 12. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Szia!

Sajnos tudom, hogy miről beszélsz a leveledben. :(

Nekem épp 3 hónapja volt a műtét. Az én babám 8 hetesen állt meg a fejlődésben, és 11 hetesen vették el...

Először reménykedtem, hogy majd gyorsan teherbeesem utána, és a következő baba jó kedvre derít, - nélküle úgysem megy.

Aztán csak vártam, vártam, nem védekeztünk, így teszteltem, de a mensim nem jött meg. Kiderült, hogy a szervezetem nem kész rá, még csak a napokban jött meg először! Eddig peteérés sem volt...

Közben kiderült, hogy a vetélést egy pajzsmirigybetegség okozta. Viszont, amíg nem állítják be jóra az értéket, ugyanígy járhatok, ha hébe-hóba lenne peteérésem egyáltalán!

Úgyhogy nem egyszerű. Reménykedtem először, előre néztem, aztán egyre több rossz hír jött, és 1 hónapja kb nagyon depis lettem. Nekem anyukám megtudta, hogy mi történt, de csak a műtét után, ő vígasztal, amennyire teheti, de távol vagyunk egymástól, ritkán találkozunk. Barátnőm pedig nincs, akinek elmondhatnám.

Eddig itthon voltam, tanultam, vizsgáztam. És be kell vallanom, csak a babáról agyaltam, meg sirattam magamat, a múltat. Nem részletezem, hova vezetett ez, - már nyugtatót is szedtem..., de most úgy döntöttem, felállok!

Elmegyek dolgozni, mellette tanulok még, és tornázom, meg kertészkedem, amikor az időm engedi. Muszáj, mert hónapokba telhet, mire beállítják a pajzsmirigyet, és meg kell lendítenem az időt, ha nem akarok bekettyózni...

Korlátokat mi szabunk magunknak. nem kell. Felesleges. Csak rossz lesz a közérzet, a párkapcsolat, minden. Egyedül én tudok továbblépni. Meg kell találni azokat a lehetőségeket, amik segítenek ebben. Ha nincs barátnő, mint ahogy nekem sem, akkor egyebet.

És emelett fontos hinni önmagunkban, hogy ha egyszer képesek voltunk rá, képesek leszünk máskor is. Ezt tudatni kell egy csodás szervvel, úgy hívják, hogy agy. :) És akkor szót is fogad, higyj ebben!

Kitartást kívánok neked, és mielőbbi babát!

2009. máj. 12. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!