Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Fiatalon terhes anyukák...

Fiatalon terhes anyukák hogyan tovább?

Figyelt kérdés

Akik fiatalon szültek 18-20 évesen, írják már le nekem hogy boldogultak, úgy értem:

-suli(ha gimit még nem fejezték be, vagy egyetemet elkezdték de teherbe estek.. hogyan lett tovább?)

-munka (azóta sikerült e leérettségizni vagy lediplomázni, munkát találni)


Ugyanis van 2 ismerősöm az egyik terhes és 11.be jár még mindig, de már nagykorú. A másik pedig egyetemista és nagyon szeretnének gyermeket de nem tudja hogy tudná megoldani így a további tanulást. És a másik sem tudja hogy lesz, ezért kérném hogy akik így voltak írják már le mit hogyan csináltak ezután.


2011. nov. 23. 15:51
 1/8 anonim ***** válasza:
81%

Én 21 voltam, mikor szültem, a fösulit már befejeztem, de a mesterképzést elkezdtem. Sajnos azóta sem tudtam befejezni, pedig már 3,5 éves a kisfiam. Nem dolgoztam elötte, azóta sem találok munkát, mert sehova nem kellek kisgyerekkel.

Barátnöm két kicsi gyerek mellett befejezte a mesterképzést, szülés után ment államvizsgázni. Neki a szülei segítettek, vigyáztak a gyerekekre, illetve a párja. Viszont ök most költöznek Angliába, mert itthon nem tudnak megélni, azóta már megszületett a 3. babájuk.

2011. nov. 23. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
64%
Én 20 évesen szültem. Most 30 vagyok. A főiskolát levelezőn végeztem el munka és 5 éves kisfiam mellett. Nem mondom hogy könnyű volt de sikerült. Utánna jó állást is kaptam a szakmámban és 2 éve született meg a második kisfiam. Örülök hogy fiatalon szültem. Most is így csinálnám. Szerintem simán el lehet boldogulni.
2011. nov. 24. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

nővérem 18 évesen, a 12 osztály megkezdésekor szült.

Estin elvégezte a szakközepet, tehát lett szakmája + érettségi. Anyu vigyázott sokat az unokahúgomra.

Igaz, kórházban dolgozik, de el tudott helyezkedni. Már nagyok a gyerekek (19 és 14 évesek), továbbképezte magát pár éve, letette a jogsit, angolt tanul. Remélem, lesz esze külföldre menni.

2011. nov. 30. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
a 12. osztály megkezdésekor, azaz középsuli 4. osztályában. :)
2011. nov. 30. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
20 évesen szültem, az egyetemről mentem, így ugye csak gyesre voltam jogosult nem volt gyedem...30.000. ftból nem könnyű gyereket nevelni. A sulit éppen most fejezem be, a kislányom 3 éves. Ha több eszem lett volna annak idején, akkor biztosan vártam volna még vagy 2-4 évet...
2011. nov. 30. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Én 20 évesen szültem. 5 osztályos gimibe jártam, így ketten érettségiztünk. Semmi probléma nem volt, nem hátráltatott az érettségiben, az év közbeni eredményeimen a baba. Szeptemberben múlt egy éves, elkezdtem az egyetemet levelezőn. Az egyetlen nehéz dolog a felügyelet megoldása hétvégente, de eddig még az is sikerült. Én úgy gondolom, ha valaki el akar érni valamit, akkor a gyerek sem fogja benne hátráltatni. Viszont ami nehéz és amiért nem szülnék mégegyszer így, az a pénz. Mint előttem is írták, nem mindegy hogy 30-40ezer, vagy 60-70ezer. Azaz nem mindegy, hogy dolgoztál egy évet és gyedet kapsz, vagy nem dolgoztál és csak a gyesből tengődtök. Egy fizetés még gyessel együtt is manapság nagyon kevés, mert a gyereket is maximálisan el kell látni, ha már bevállaltad.
2011. nov. 30. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Nekem csak két olyan ismerősöm van, akik fiatalon szültek.


Az egyikük középsuli 4. évében, ő abba is hagyta, nem járt be nagy pocakkal, hanem mikor megszületett a baba, talán olyan egy éves kora után levelező tagozatos gimiben fejezte be a sulit.

Anyagiakban nem szenvedtek hiányt, mert jól menő családi vállalkozásuk van, egy cukrászda, talán sütöde is.

A gyerek apja elvette feleségül, nekik is jól megy anyagilag. Nem tanult tovább, hanem a családi vállalkozáson belül tevékenykedik.


A másik lány is 18 évesen szült, a gyerek apja szintén elvette feleségül, de már azóta elváltak, a gyereket a nagymamája neveli, a gyerek anyja pedig azóta külföldön dolgozik, a gyerek 9 éves kora óta. Évente kétszer néhány hétre hazautazik, meg a nyári szünetben van vele kint külföldön a gyereke + az anyja (a gyereknek a nagyanyja).

Tehát ő csak az anyagiakat teremti elő, de valójában nem ő neveli a gyereket.

2011. nov. 30. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Nekem nem egy volt osztálytársnőm rögtön szült ahogy kijött a suliból!

Az egyiknek azóta 3 van,egy percet sem dolgozott életében!Nekem gáz ahogy élnek,de élnek,boldogok,és ez a lényeg!

A másik jól menő családba szült,meg fodrász szalonja van szóval...

és még sorolhatnám!

Hogy őszinte legyek az egyik fele gazdag iskola meg munka nélkül is...a másik fele meg csóró iskolával,meg munkával is!

Írtátok egy páran hogy ha még egyszer kezdhetnétek....

Na hát én ha még egyszer kezdhetném biztos hogy szülnék suli után...

6 éve kiestem a suliból,a szakmám túltelített,és az embereknek nincs pénze rá,máshol meg időszakokra veszik fel az embert és előszeretettel elfelejtik belejelenteni!Így kb én most ott tartok ahol 18 évesen!

Persze nem teljesen...van lakás meg élünk,de lényegében csak eltelt 6 év!

Ráadásul ha 6 év alatt sikerült volna kiépítenem a szakmám,most a gyerek így is úgy is lerombolná,mert mellette 1 évig biztos nem tudnám csinálni!

Én most járok érettségire,utána át szeretném képeztetni magam!

Lehetséges hogy karácsonykor már nem csak a férjemmel ünnepelek,de ez abszolút nem rendít el a terveimtől!

2011. dec. 1. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!