Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Mi okozhat vetélést, és...

Mi okozhat vetélést, és milyen vizsgálatokat csinálnak, az ok kiderítésére?

Figyelt kérdés

mi nagyon szeretnénk kisbabát, de sajnos háromszor elvetéltem.az elsőt 14 hetesen,másodikat 6 hetesen és a harmadikat is 14 hetesen :((,


a harmadik babánál hirtelen megugrott a fehér vérsejt számom és anyai oldalról gyulladásos beszűrődést észleltek,de nem derült ki az oka.vér képemmel előtte egy héttel minden rendben volt.most két évre felfüggesztettük a babát,és ki akarom vizsgáltatni magam,hogy velem van-e a baj!válaszokat köszönöm előre is


2009. máj. 9. 21:58
 1/10 anonim ***** válasza:

Szia!


Ezért a dologért sajnos sok minden felelős. Pl. fertőzés, gyulladás, a méh deformitása, a méhnyak-elégtelenség , sárgatest- elégtelenség, genetika...

Mindenesetre érdemes ilyenkor nem csak Téged, hanem a párod is kivizsgáltatni. Ugyan a "fogantatásnál" lehet vele lényegében "problem" , de az is lehet hogy genetikai jellegű.

Szerintem ne várj 2 évet , ha minden oké . Most jut eszembe , hogy többszöri vetélés után van egy tabi, ami segít a baba megtartásában. Lehet , hogy ez is jó lehet!

Sok sikert!!

2009. máj. 9. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Sajnálom, ami veled történt. :((

Én 9 hetesen veszítettem el a babámat, és nekem is magas volt a fehér vérsejt szám. Ez gyulladásra utal. Meg is lett az oka! Néztek pajzsmirigyhormont is, (T3, T4), és a pajzsmirigy stimuláló hormont is (TSH), valamint anti-TPO (pajzsmirigy elleni antitest). Kiderült, hogy a pajzsmirigyem van gyulladásban, emiatt alulműködik, és mivel ez a baba idegrendszeréhez kell, de nem kapott eleget, elvetéltem.

Nálad is garantált, hogy ilyesmi probléma van, hogy már 3-szor is megtörtént! Vagy genetikai, vagy anyagcsere gond, mint pl. utóbbi nálam is!

A pajzsm. gyulladás gyógyíthatatlan, szép lassan az immunrendszerem felemészti a saját pajzsmirigyemet, így az nem tud hormonokat termelni... Így életem végéig hormonpótlást kell szednem. De ez legyen a legnagyobb gond..., legalább az OK megvan, ez a legfontosabb!!

Beállítják jóra a TSH értéket, és jöhet is a baba. Amint kiderül az újabb terhesség, újra néznek TSH-t, és emelnek a gyógyszeren.

Ha neked ilyet még nem néztek, feltétlenül nézetsd meg!!!

És fel a fejjel!!

Belőlem kismillió magánorvos és sztk-s doki csinált hülyét, úgyhogy úgy dönöttem, hogy felkeresem őket, ahol minden gey helyen van, saját laborral, gépekkel, stb: www.mensmentis.hu

2009. máj. 9. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

2. vagyok.

A pajzsmirigy-gond nem a gyulladással kezdődik, és minden nagy hormonváltozás dob rajta sokat. Mindkét irányba mehet ez. Nekem a vetélés után lett rosszabb! Úgyhogy nem kizárt, hogy mind3 baba emiatt ment el...

2009. máj. 9. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Hasonló cipőpen..szintén három vetélésen vagyok túl. Sok vizsgálaton vagyok túl én is, de eddig minden rendben volt. Most eljutottam egy orvoshoz, aki szinte csak vetélő nőkkel foglalkozik és hihetetlen okos ember. Én most vagyok a vizsgálatok kellős közepén, juniusban megyek hozzá vissza. A neve Dr. Fülöp Vilmos, ha kell a számát is megadom. Ugy tűnik nálam már meg is van a ludas..legalább is most először van olyan eredmény ami nem teljesen jó. Szerintem menj el te is hozzá, azon orovos egyike aki foglalkozik reproduktiv immunologiával is. A te bajod is..gyanitom, bar nem vagyok orvos..ide tartozik.
2009. máj. 10. 02:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Szia!


Igaza van az előttem hozzászólonak mert nálam is a pajzsmiriggyel van baj ami befolyásolja,hogy idáig nem sikerűlt a baba!Érdemes ránézni mert lehet az a probléma okozója!

2009. máj. 10. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
nagyon szépen köszönöm a válaszaitokat,sokat segítettetek!
2009. máj. 10. 18:48
 7/10 A kérdező kommentje:
dr. Fülöp Vilmos hol rendel?
2009. máj. 10. 18:48
 8/10 anonim ***** válasza:
Legnagyobb százalékban a hormonok elégtelensége okozza a legtöbb bajt!
2009. máj. 10. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
A Fülöp a Máv és Honvéd korházakban, de van magánrendelése, ez a Gömb utca 27-ben, közel a Honvéd korházhoz. A száma: 1-270-1731, itt lehet bejelentkezni a magánrendelésre (én itt voltam, szerintem itt jobban figyel, több ideje van). A Honvéd korházban eddig szerdánként rendelt, de asszem most megváltozott, meg kell kérdezni. A Honvéd központi száma: 1-465-1800, itt be is lehet hozzá jelentkezni. A Máv elérhetőségeket nem tudom. Remélem elmész hozzá és segít is. Sok sikert!!
2009. máj. 11. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
KÖSZÖNÖM!!!
2009. máj. 11. 18:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!