Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Sajnos a szövettani eredményem...

Sajnos a szövettani eredményem kimutatta, hogy PCO-s vagyok. Mennyibe kerűl a lombik program, és mekkora az esélyem, hogy megfogan a baba?

Figyelt kérdés
Volt egy nőgyógyászati műtétem magas tumor szám emelkedés miatt. Mikor az orvosom megműtött, kiderűlt, hogy mindkét petefészkem le volt tapadva, össze voltak nőlve, amit feloldott. Szerencsére rosszindulatu elváltozás nem volt, de kiderűlt, hogy Policisztás ovarium sindromában szenvedek, és csak a lombikbébi program segítségével lehet kisbabám. Szeptemberben lesz 4 éve, hogy próbálkozunk. :( Érdeklődnék, ha tud valaki segíteni nekem, hogy mennyibe kerűl egy ilyen program, és mennyi esélye van neki, hogy lehet még kisbabánk a férjemmel. Én 30 éves vagyok, a férjem 32. Nagyon elvagyunk keseredve, a dokim szerint csak 30% esélye van, hogy teherbe esek a lombik segítségével. :(
2009. máj. 9. 21:51
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Ha a műtét sikeres volt, a petevezeték pedig már járható, akkor a PCOS miatt nem kell lombikprogram! Az egy anyagcserezavar, amit metforminszármazékkal kell kezelni, és visszaáll a mensi, a kilók, stb (akkor is, ha esetleg neked ezzel nem is volt gond!), és lesz peteérés, lehet baba természetesen úton!

Keress egy jó orvost!!

2009. máj. 9. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Szia! Nagyon köszönöm a válaszodat, kicsit talán megnyugodtam. Petevezető átfúvásom még nem volt, azt későbbre tervezi az orvosom, bár nem tudom miért nem csinálta meg, ha ott járt a petefészkeim körűl. Érdekes módon nekem a menstruációm rendszeres, minden hónapban normálisan megjön 28-30 naponként. Viszont a szövettan eredményem PCO-t mutatott. Viszont a hízás nálam is nagymértékű volt, 2 év alatt 40 kiló jött rám, amit fél év alatt, nem olyan régen le is adtam. Tehát érthetetlenűl állok az egész dolog előtt. :( Nagyon jó orvosom van, sztem a legjobb. Most fel kell keresnem egy Endokrinologus orvost, és a leletekkel kell vissza mennem a nőgyógyászomhoz. Ez az elmúlt 4 év nagyon nehéz volt mindkettőnknek, rengeteg vizsgálaton túl vagyunk, a férjem egészséges. Remélem szerencsével járunk. :)
2009. máj. 10. 13:07
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

1. vagyok.

Ha átjárhatóvá tudják tenni a petevezétekeket, akkor semmi gond nem lesz, hidd el! Abba ne törődj bele, hogy lombik... Az legyen a végső. Mert a PCO-t lehet kezelni, és meg is lehet gyógyítani. Tényleg jó endokrinológus kell hozzá. Ajánlom neked Tüű doktor urat, aki magánban a mensmentis-nél dolgozik Budapesten, ő már segített másnak is pco miatt, itt az oldalon olvastam!

www.mensmentis.hu oldalon megtalálod!

Sok sikert!!!

2009. máj. 10. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!