Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Kinek mennyibe került az...

Kinek mennyibe került az inszemináció? Csak a gyógyszerért kell fizetni vagy másért is? Kinek hányadik sikerült?

Figyelt kérdés
Mert sajnos nincsenek százezreink félretéve mert nem gondoltuk hogy idáig jutunk és félek hogy az anyagiak miatt nem tudunk majd kezelésen részt venni és ezért nem lesz babánk.Sajnos csak a bal petevezetőm átjárható de a doki mondta hogy az 100% os és a petefészkeim gyönyörűek , inszemet javasolt de nem tudom mit és mennyit kell majd fizetni , mivel nem vagyunk gazdagok akiknem nem számít de 3 éve várunka kis csodára és már nagyon szeretnénk babót , feltudjuk nevelni azzal nincsen gond de ha az inszem annyira sokba kerül akkor nem tudom honnan fizetjük majd ki egyszerre olyan hirtelen?
2009. máj. 4. 14:45
 1/10 anonim ***** válasza:
86%

Ha olyan helyre mész ahol a tb támogatja, ott ingyenes, viszont a gyógyszerekért fizetni kell. Mi a BMC-be járunk, ott teljeskörű kivizsgálás, kezelések, inszem, sőt, mindenféle beavatkozás ingyenes, de a gyógyszereknek borsos áruk van. A stimuláló (legolcsóbb fajta) 13.000 Ft, tüszőrepesztő 8.000 Ft. Hüvelykúp inszem utánra 4.000 Ft.

Magán úton, általában 40.000 Ft egy inszemináció. Mi se tudtuk volna azt kifizetni...

2009. máj. 4. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Mi pécsre járunk a női klinikára akkor ott nem kell fizetnünk semmiért csak a gyógyszerért ugye?
2009. máj. 4. 15:47
 3/10 A kérdező kommentje:

Ui:

Köszönöm szépen a válaszodat....

2009. máj. 4. 15:48
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Szívesen. Úgy tudom, hogy ott is ingyen van. Csak egy jó tanács. Ne kérdezd meg a dokitól, hogy mivel tartozol, mert képesek és azt mondják 30-40 ezer Ft. :S
2009. máj. 4. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Vagyis a BMC-ben az egyik nő, pont az én orvosomtól kérdezte meg, hogy mivel tartozik. Mondja a doki, amennyit gondol, de a nő nem tudta mit gondoljon, először volt inszeme és rákérdezett, hogy mégis mennyire gondoljon. Akkor mondta a doki, hogy 30-40 közt szoktak adni neki...
2009. máj. 4. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a jó tanácsodat jó hogy mondtad ugy gondoltam hogy max 20.000 Ft adok majd a dokinak ennél többet sajnos nem tudok. Hát nagyon remélem hogy semmi mást nem kell majd a gyogyókon fizetni mert akkor jó meg leszünk lőve , ti miért jártok a bmcbe?

Mi a baj?

2009. máj. 4. 16:22
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon magas az inzulinom és emiatt nem fejlődnek ki rendesen a tüszőim és nem is repednek meg. Ez a PCO. Nektek mi a baj?
2009. máj. 4. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Csak a bal petevezetőm átjárható a jobb nem , ennyi , minden más eredményünk tökéletes....

Szerinted van esélyünk az első inszemmel is?

2009. máj. 4. 16:45
 9/10 anonim ***** válasza:

Hogy van-e esélyed??? feltett valaki egy kérdést, hogy mi a statisztika erre vonatkozólag, én írtam, hogy velem olyat irattak alá, hogy 5-10% esély van egy alkalommal. Namármost ugye egy sima aktus során 20-25%... Itt ugye azt történik, hogy petét érlelnek, majd a méhszájon keresztül a méh üregébe juttatják a spermiumokat pont akkor amikor kiszabadult a tüsző a burkából. Megdöntik az asztalt és máris ott van hogy találkozhatnak, elindulnak, meágyazódik, stb. De sajna ez nem ilyen egyszerű, senki nem tudja mi zajlik odabent. Azoknál a pároknál, akiknél megvan a baj oka, sikeresebb az inszem, hiszen ki tudják küszöbölni a problémát a beavatkozással. Gondolok itt a petevezető hiányára, PCO-re, összeférhetetlenségre. Hiszen itt sejtszinten rendben minden, vagy rendbe lehet hozni, viszont akinél nincs meg mi a baj, nehezebben jön össze, mert voltaképpen nincs akadály, mégse jött össze, valószínű a sejt kémiájában van probléma.

Tehát, ha azon az oldalon érik meg a petesejt ahol átjárható a vezető, akkor nagy esély van arra, hogy sikerül, de nincs rá garancia hogy azonnal. Hihetetlen fura ez a természet és kiszámíthatatlan. Ismerősömnek megmondták, nem lehet gyereke, max lombikkal, összejött egy palival akinek valami here baja van, 20% az esélye hogy lehet természetes úton gyereke, és 1 hónap után terhes a csajszi.

2009. máj. 4. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Sziasztok! Lehet nem innen, de valaki írt nekem privit inszemmel kapcsolatban. Válaszoltam, de a címzett hibás, nem tudja a levelező szerver elküldeni, hibás a cím szerinte. Aki írta, tegye meg hogy küld egy privit egy olyan címmel ami tuti működik! Köszi
2009. máj. 4. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!