Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Laproszkópiás átjárhatósági...

Laproszkópiás átjárhatósági vizsgálat után milyenek az esélyek a babára?

Figyelt kérdés
Tegnap voltam uh-s átjárhatósági vizsgálaton és nem derült ki,hogy miért de nem ment be kontrasz anyag egyik vezetékbe sem így az orvosom az altatásos módszert javasolta aminek utána olvastam és nagyon ijesztő!Ha van aki túl van rajta kérem nyugtasson meg mert nem tudom ilyen áron akarom-e!Nagyon szeretnék már két éve babát de lehet most fel adom!
2009. ápr. 28. 20:10
 1/7 anonim ***** válasza:

Szióka!

Nekem volt 2007 áprilisában laporoszkópiás műtétem.Nekem is a Hsg szerint el volt záródva mindkét petevezetékem,és a műtét bebízonyította,hogy így is volt.De fel tudták szabadítani szerencsére.A műtétről:elaltatnak,így nem érzel semmit.Nekem volt egy csövem ami a hasamból lógott ki,de másnap kivették(nem fájt,csak furi volt).Én az altatás után egész nap szinte aludtam.Amúgy a köldöködön és az alhasad két oldalán mennek be a műszerekkel.ilyesztőnek hangzik,de már nem igazán látszik semmi.Pár varratom volt csak.A kórházból a 3.napon engedtek haza.Amúgy nekem utána nem sikerült természetes úton teherbe esnem,mert a méhnyaknyákom megölte a spermákat,és a korom miatt is az inszeminációt javasolta a dokim.Ami sikerült is a másodikra.Ez a műtét után 5 hónappal volt.Szerintem ne aggódj,nem olyan vészes,mint amilyennek hangzik!És ha ezután tényleg teherbe esel akkor el is fogod felejteni!Én is szeretnék mégegy babót,megvan rá az esélyem,hogy spontán sikerül is.

Remélem,hogy tudtam segíteni!És tényleg ne aggódj,megéri!

2009. ápr. 28. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nekem is volt 2x is 1 év eltéréssel.Az elsőnél megállapították csak,hogy a bal oldali petevezetékem részlegessen,a jobb oldali teljesen el van záródva,rá 1 évre,csináltak még 1-et,ott átjárhatóvá tették,a baloldalit.Természetes úton estem utána teherbe,nagyon gyorsan.
2009. ápr. 28. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a bíztatást!Az egyetlen dolog amitől óckodom a köldökben vágás mert ugyan hülyén hangzik de az az egyetlen testrészem amihez senki nem nyúlhat!Mikor annó nagyon padlón voltam csináltattam bele egy pirszinget bebizonyítva magamnak ha azt kibírom akkor bármit!Miért van,hogy van aki bérlettel jár abortuszra másnak meg szenvedni kell egyért is!Tegnap még úgy voltam még bevállalom de mióta elolvastam a menetét egyfolytában bőgök és így már nem akarom!
2009. ápr. 28. 21:02
 4/7 A kérdező kommentje:
A vizsgálattal együtt nem tudják megszüntetni az elzáródást?
2009. ápr. 28. 21:03
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Alapból én is parázós volnék,sőt mivel eü-s,gondolhatod,felnagyítva látok mindent:) mármint az orvosi beavatkozásokat is. De a lényeg,nekem két éve volt laparoszkópiám,a bal petefészkemből még egy kéttasakos bevérzett cystát is elkellett távolítani. ami egyedüli kellemetlenség volt utána,az az,hogy fájt a hátam és a vállam. ez azért van,mert a műtétet un.Trendelenburg helyzetben végzik,amikor a fejrész lefele,a medence felfele van,hogy jobban hozzáférjenek a kismedencéhez,a műtét alatt pedig széndioxiddal töltik fel a hasüreget,a jobb láthatóság kedvéért.de ebből te mit sem érzel,mivel elaltatnak. a műtét után egyedül a hát és vállfájdalom volt pár napig, nekem három apró bemetszésem volt,ami szinte mára alig látszik.Én másnap a saját lábamon már el is hagyhattam a kórházat,miután aznap a drain csövet kivették. Ne félj,tényleg!
2009. ápr. 29. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Ne add fel!! Ha majd a kezedben tartod a babádat, azt fogod mondani, hogy megérte!! Nekem 5 hónapja volt ciszta műtétem, eddig még nem jött össze a baba, de a szobatársamnak átjárhatóságit csináltak, és egy hónap múlva babás volt! Én is sokat sírtam miatta, hogy miért pont én, de annyi sorstárssal találkozik az ember, hogy lassan az a meglepő, ha valakinek egyből összajön.

Szóval kitartás!! Hamar túl leszel rajta, és jöhet a baba!!!

2009. ápr. 29. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!Kicsit már könnyebb és a párommal sem tehetem meg,hogy az én parám miatt neki is le kell mondania a babáról és persze a vágy nekem is erősebb mint a félelem!Mennyire igaz,hogy a nők két dologért képesek bármire:hogy legyen vagy,hogy ne legyen gyerekük!Hétfőn meg is beszélem dokival mikor mehetek műtétre!Mielőbbi babásodást és jó egészséget kívánok mindenkinek!
2009. ápr. 29. 10:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!