Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Lehet hogy a pattanásaim...

Lehet hogy a pattanásaim miatt nem esek teherbe? Az ezért felelős hormon miatt? Fontos!

Figyelt kérdés
25 éves vagyok és 15-éves korom ota sok pattanás van az arcomon.Már 10 honapja probálkozunk.Voltam hormonvizsgálaton,a testosteront és a progesteront nem vizsgálták,azt irták oda hogy OEP finansz.korlát miatt szűkitett indikácioval végezzük.Akkor most ezt miért nem vizsgálták?Pont a testosteront nem,ami fontos lett volna mert valahogy ezek felelősek a pattanásért.Mit csináljak?
2009. ápr. 27. 14:53
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Nőgyogyászhoz majd csak fél év mulva kell visszamennem ha addig nem sikerül.Bőrgyógyász nem küldhet el hormonvizsgálatra?Létszi segitsetek!Köszönöm!
2009. ápr. 27. 14:55
 2/11 anonim ***** válasza:

Ha esetleg pesti vagy ajánlom az Mensmentist ott - igaz pénzért - megcsinálják a kért vérvételt.

Ha nem vagy pestközeli akkor meg érdeklődj hol lehet vért vetetni így.

Ha én nem mentem volna el, hanem rábízom magamra az orvosra (mert nem írnak ki ám mindenre, csak ha jelentős jele van már akkor), lehet már cukorbeteg lennék. De így hogy időben mentem az MM-be és megcsináltattam a fontos dolgokat, kiderült hogy az inzulinom megugrott terhelésnél és ezért volt magasabb a TSH és a tesztoszteron is.

Szóval ha teheted vedd kezedbe a sorsod!

2009. ápr. 27. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Köszi.Sajnos nem vagyok pesti.És te miért mentél el a vizsgálatra?Volt valami bajod?És volt valami külső jele hogy magasabb volt a testosteron szinted?Pl pattanásra gondolok.A nőgyogyászomnak mondtam hogy arra gyanakszom hogy magas a testosteronom,mivel sok a patim,erre ő azt mondta hogy akkor szerintem minden pattanásos nő nehezen esik teherbe?Na bumm...Remélem meggyógyultál már!
2009. ápr. 27. 15:12
 4/11 anonim ***** válasza:

Nem, nem volt annyira jellemző a pattanásosodás rám.

Viszont volt egy vetélésem, és több kémiai terhességem (rossz beágyazódás), súlygyarapodás. Nem hagytam magam, nem tekintettem természtesnek a vetéléseket így elmentem először sima nődokihoz, akkor ki is írt hormonlaborra, de cukorból csak sima éhgyomrit írt ki. Magas lett a teszto és a tsh, és a babatervezőkön mondták, hogy az IR gyanús is lehet, így elmentem önköltségen Balatonofüredről Pestre és megcsináltattam. És akkor kiderült a turpisság. Azóta fogytam 18 kilót és helyreálltam, minden értékem rendbejött.

2009. ápr. 27. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Ja és azt nem írtam hogy a tsh épphogy határon kívül volt a teszto határon belül, de az MM-be mondta a doki, ez akkor is már soknak néz ki.
2009. ápr. 27. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Köszi.És azota sikerült teherbeesned?És mivel kezeltek?Gondolom gyogyszerrel?
2009. ápr. 27. 15:41
 7/11 anonim ***** válasza:

Először gyógyszerrel próbáltak az inzulinszintemet helyreállítani, de az izulinszint mellett baromira elszállt a terheléses cukrom 10 fölé ment, már glükóz toleranciám lett így, ami a cukorbetegség előfutára. Saját felelősségemre abbahagytam a gyógyszert (mert nem akartam egész életembe szedni + mellékhatásai lettek vádligörcs) elmentem egy méregtelenítő kúrára, plusz leadtam 18 kilót. Tavaly novemberben a terheléses cukorértékem már visszament 4-re ami tökéletes. Az inzulinértékem még mindig magas volt egy cseppet, de csak egy kicsit. Nem is próbálkoztunk közel fél évig, nem akartam babát elveszíteni többet.

Egy hónapja indult a project megint. Immár egészségesen.

2009. ápr. 27. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Jah és a tesztoszteron és a TSH is a fogyással és mindennel amit csináltam helyreállt. Ezek összefüggésben állnak egy mással. Az inzulin a tsh és tesztoszteron. Az inzulin rezisztenciám helyreállt és vele az összes többi, nem kellett gyógyszer így már külön ezekre.
2009. ápr. 27. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Akkor drukkolok hogy mielöbb sikerüljön a kisbaba:) Nekem a tsh-m az rendben van,akkor lehet gond a testosteronommal?Bocsi hogy enyit kérdezek de aggodom.
2009. ápr. 27. 16:06
 10/11 anonim ***** válasza:

Elmozdulhat az egyik a másik nélkül is. Az inzulin rezisztenseknek van hogy elmozdulnak az értékek.

Lehet egyedülállóan is magas. Érdemes megnézetni amit csak lehet, hogy tisztán láss.

2009. ápr. 27. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!