Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » A Cytotec 200 misoprostol...

A Cytotec 200 misoprostol gyogyszer szedésének mik lehetnek a hàtrànyai késobbi terhességnél?

Figyelt kérdés
Sajnos sikertelen terhességet àllapitottak meg Uh-on.(Konkrétan ures petezsàkot) Mire mutétre kerult volna a sor,beindult a vetélés. Az orvosok a mutèti befejezés helyett Cytotec 200 gyogyszert adtak a mèh teljes kiurulèsère.Ràkerestem a neten és nagyon megijedtem.Ugye ez nem az abortusztabletta?Mindenhol a Ru486 irja,a Cytotecet pedig csak a mèhosszehuzàsokra.Ugye ez a ketto gyogyszer nem ugyan az? A Cytotecnek szedèsènek mik lehetnek a kovetkezményei egy késobbi terhessèg vàllalàsànàl? Mèg nincs babànk,de szeretnénk nagyon.Tudom,hogy orvost kellene megkérdeznem,de hàtha tud valaki errol valamit vagy esetleg van tapasztalata.Segitsetek!:(
2011. szept. 14. 12:00
 1/1 anonim válasza:

Ez nem AZ abortusztabletta, az a Mifepristone, de hatását tekintve alkalmas rá, a WHO is elismerte, ez az információ széles körben elérhető. De valóban "csodaszer" számba megy a világszerte legtöbb szülés utáni halálozást okozó vérzések csillapításában (tehát életmentő). Sok gyógyszerrel előfordul, hogy azon túl, amire eredetileg fejlesztették (jelen esetben emésztőrendszeri fekélyek kezelésére), egy gyógyszerről kiderül, hogy másra is alkalmas.


A világon semmilyen hatása sincsen a későbbi terhességekre, ez nem fogamzásgátló szer, nem nemi hormon. A beszedéskor közvetlen fiziológiai hatásokat vált ki, pl. méhösszehúzódást okoz, aztán kiürül a szervezetből, tehát sehol sincsen már a következő terhesség idején.


További infók angolul a misoprostol honlapon a mellékhatásokról, különös tekintettel a nőgyógyászati alkalmazásra:


[link]

2012. jan. 4. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!