Mi az a PCOS?

Figyelt kérdés
2008. márc. 9. 11:01
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Neked az van? Nekem azt diagnosztizálták. Azt jelenti, hogy tüszők nem tudnak kiszabadulni, nem érnek meg a peték, hanem betokozódnak és kis cisztákat alkotnak. Valószínű, hogy a hormonokkal van baj (nekem igen). Így igazából nem nőgyógyászati betegség, hanem endokrinológushoz kell vele menni. De ha babát szeretnétek és emiatt nem jön össze, akkor nőgyógyász is tud felírni hormontartalmú gyógyszereket, de nem csak azzal kezelhető. Minden esetre nem kell tőle megijedni. Sport, életmódváltás, szénhidrátmentes diéta is segíthet, de orvos tud pontosabbat mondani.

Remélem tudtam segíteni! A neten is sok mindent találsz róla www.pcos.hu Ha segythetek még valamiben írj privit!

2008. márc. 9. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is az van. Egyetértek az előttem szólóval. Sajnos a hormonháztatással vannak problémák, legjobb, ha felkeresel egy endokrinológus-nőgyógyászt, ő együtt tudja kezelni a betegséget. sajnos elég összetett dolog, de tudnak rajta segiteni, már én is 19. hetes kismama vagyok. Fontos: ha van súlyfelesleged, le kell fogyni!!! ez a legelső. Nehéz nagyon, de nekem sikerült, s igy (addigra már több éves sikertelen próbálkozás után) azonnal magamtól teherbe estem. Sok nőnek van ilyen problémája, népbetegségnek számit. Sokat tudok nagyon erről, ha van kérdésed irj privit, nagyon szivesen megadok orvos-neveket, telefonszámokat akihez érdemes fordulni! Minden rendben lesz!
2008. márc. 9. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
100%
2009. ápr. 8. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!