Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Újra terhes szeretnék lenni,...

Újra terhes szeretnék lenni, Normális ez?

Figyelt kérdés
Nemrég meglett a babám,de már most nagyon hiányzik az áldott állapot!Éjjel azt álmodom ,hogy bent rugdos a hasamba.Még nem jött meg a menstruációm,a héten jár le a 6 hét. Most,hogy meglett a babám,szeretnék még egy gyereket,mindig is nagy családot szerettem volna.Hogy lehetnék így újra terhes??
2011. aug. 23. 12:04
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Azért szerintem várj még egy kicsit, legalább egy év korkülönbség legyen. Eleve én úgy tudom, hogy szoptatás alatt amúgy is nehezebb teherbe esni, és nem is kell ilyen pici baba mellett. Várj egy kicsit, fél-egy évet, és utána. Ne türelmetlenkedj, most elég energiád fog elmenni amúgy is a mostani Picire.:)
2011. aug. 23. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Én meg úgy tudom hogy pont hamarabb teherbe lehet esni szoptatás alatt.Szerintem ez mindenkinek a magánügye hogy mikor vállal második babát.Épp tegnap olvastam itt hogy pár hetes a babája és már újból terhes.Na engem a mentő vitt volna el ha a párhetes kislányom mellett újra teherbe estem volna.Azért szerintem is várj legalább egy évet,de ez csak az én véleményem.
2011. aug. 23. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Állítólag ha legalább hat óránként szoptat valaki, nehezebben esik teherbe. Könnyebben semmiképp. Teljes körű védelmet nem nyújt, az orvosok ajánlják a fogamzásgátlást abban az esetben ha valaki azt szeretné. Nekünk akkor sikerült, amikor a babánk 13 hónapos volt.Eleve meg sem jött 12 hónapos koráig.pedig szerettük volna, de peteérésem sem volt. Valóban mindenki érzi, hogy mikor szeretne, de más egy 1- 2 hónapos baba és más egy 6hós vagy idősebb. Én még 11 hetes vagyok a nagyobbik 15 hós, de elég húzós. Mondhatni piszok nehéz, mert nincs segítségem. Bár mi is úgy voltunk, hogy minek várjunk. Annyira fiatalok nem vagyunk már.Most is úgy gondolom, hogy jól van így. Örültünk volna, ha hamarabb sikerül, de Ő most gondolta. Nyugodtan próbálkozzatok, jön, ha akar...
2011. aug. 23. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

szia!

Én is ugyanezt éreztem rövid idővel a szülés után!Ilyenkor minden új, meg a hormonok is bezavarnak! Én is úgy tudom, h pár hónapot, minimum fél évet várni kell a következőre, de hidd el nemhiába van így! Most szerintem kicsit össze vagy zavarodva, adj egy kis időt magatoknak, hogy letisztuljanak a gondolataid és érzéseid!

Én is olvastam, hogy az egyik kérdezőnek már van egy 7 hetes gyermeke, és már most terhes! Én ezt nagyfokú felelőtlenségnek tartom, a szervezetnek idő kell, h regenerálódjon és nem utolsó sorban ott van egy újszülött akinek 24 órában törődni kell!

Én azt tanácsolom, h várjatok pár hónapot addig pedig élvezd az anyaságot!

2011. aug. 23. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Azt a kérdést én is olvastam.Hát kerekedett a szemem:)

3-4 hónapot szeretnék várni,mert így most elég kemény lenne,de már nagyon vágyom vissza a kismamaságot.Lehet,hogy csak a hormonok teszik ezt?

2011. aug. 23. 17:39
 6/12 anonim ***** válasza:
Szerintem is! Én is így voltam, pedig csak 3 hónapos a kisfiam. 2-3 hetesen már újra jó lett volna érezni a pocit, sőt.... Szülés másnapján megint szívesen szültem volna.... Most, 3 hónapo után ez kicsit már alábbhagyott. Azért várj, hogy minden oké legyen!
2011. aug. 23. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

off: ne hari belinkelnétek azt a kérdést ahol az ír aki 7 hetesen újból terhes lett:?? nagyin kivi lennék rá:SS


köszönöm előre is :))


szerintem is tök normális ez az érzés:)) a hormonok szerintem :)nekem is ez volt.... később lenyugodtam

2011. aug. 23. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

15.53-mas vagyok!

Igen ez idővel nálam is alábbhagyott, még most is nagyon szeretnék kistesót, és én is a kis korkülönbség híve vagyok, de már teljesen máshogy mint miután szültem. Lenyugodva és átgondoltan! Meg nem utolsó sorban, persze lehetséges szopi mellett is a terhesség, de nekem azt tanácsolta a dokim, h az ajánlott 6 hónapon túl még várjunk 1-2-t, mert a legtöbb szopis baba a terhesség 4. hónapjától utasítja el a tejcsit, mert állítólag akkor változik meg a tej íze számukra. Én pedig minimum egy évig szerettem volna szoptatni, h a tápszert teljesen kikerüljük! Nálunk ez is nagyon fontos szempont volt!

2011. aug. 23. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
2011. aug. 23. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Első kislányom születése után én is így voltam vele. Amúgy is kis korkülönbséget szerettünk volt, így 8 hónapos volt a lányom mikor elkezdtünk próbálkozni (pé-t figyeltem és nem védekeztünk). Elsőre összejött. Ma már a nagy lassan 23 hónapos, a kicsi 6 hónapos. :)

Imádtam az áldott állapotot. Most úgy vagyok vele, egyenlőre elég volt, végre vékonyabb vagyok mint az első terhesség előtt (elsővel amúgy 9 kilót, másodikkal 7 kilót híztam csak, 59kg-mal estem teherbe az elsővel és 64 cm)de azért remélem hogy még egyszer pár év múlva átélhetem újra. :)

2011. aug. 23. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!