Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Kiszakadt a gumi. Most fog...

Kiszakadt a gumi. Most fog neki megjönni. Nagy a baj?

Figyelt kérdés
A dolog elején jártunk párommal és észrevettem hogy valami nem okés, sajnos kiszakadt. Páromnak ma vagy holnap kellene ,hogy megjöjjön ilyenkor nagy esély van a teherbeesésre? Érdemes vennem gyorsban 72 órás tablettát? Illetve van ennek valami konkrét neve is? vagy jó ha így kérem a gyógyszertárban?Vagy fel is kell íratni(mintha olvastam volna ilyet)? Válaszokat előre is köszönöm.
2009. ápr. 15. 09:26
 1/8 anonim ***** válasza:

Szia!

Ilyenkor kevesebb az esélye (de attól függ, hogy a bnődnek mikor van peteérése). De én biztos orvoshoz mennék. Fel kell íratni, 72 órás tabi a neve. Olcsóbb mint egy gyerek vagy egy abortusz.

2009. ápr. 15. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
77%

A 72 órás tablettát fel kell írtani (utolsó infom szerint)


Ha annyira az elején voltatok, hogy nem élveztél el akkor minimális a teherbeesés esélye. (De lehetséges)


A lányok temékeny időszaka a ciklus közepe tályán van, tehát a menstruáció előtti és utáni héhány napban megint minimális az esély.

Keress rá google-val a napát módszeres fogamzásgátlásra.

(Ez nem túl biztos módszer, mielőtt valaki nagyon beleélné magát, és csak a szabályos ciklusú lányoknál működik.)


Ha esetleg spermicides volt az óvszer, az is jó.


Szóval szerintem nincs baj.


Még egy dolog: attól, hogy megjön neki, még nem biztos, hogy nem terhes. Ruházz be egy terhességi tesztbe. 500-1000 ft és nyugodtabban fogtok aludni.


31F

2009. ápr. 15. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
52%
Ha tényleg ma v holnap kell,hogy megjöjjön neki,akkor esélytelen,hogy teherbe essen. Ha elszámoltatok valamit,akkor meg szívni fogtok,mint a torkosborz. Sztem vegyetek tabit,és ha nem jön meg neki se ma se holnap,akk holnapután reggel vegye be
2009. ápr. 15. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
45%
szerintem nem kell tabi. eloszor is vegyetek tesztet. biztositekkent megvhetitek a tabit de szerintem folosleges bevennie.
2009. ápr. 15. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a gyors válaszokat, megfogjuk beszélni a teendőket!


Még egyszer köszönöm mindenkinek!

2009. ápr. 15. 10:34
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Még annyi, hogy tesztet hiába vesztek, mert 2 hétig még semmit nem fog jelezni, akkor meg már nem lehet tabit venni. Szóval vagy egyik vagy másik.
2009. ápr. 15. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Idióták! Mire megy a terhességi teszttel? Ha pozitív, csak abortusz lehet a vége... A 72 órással meg nagy eséllyel kikerülheti a teherbeesést, abortuszt! Pont a megelőzés a célja...

Számolgassatok csak nyugodtan, de ne érjen meglepetés, ha mégis babás lenne... A naptár módszer és a megszakítás a legmegbízhatatlanabb "védekezési" módszer. De ha nektek megéri a kockázatot, hát rajta...


A tabit fel kell íratni és minél hamarabb be kell venni, hogy hatni tudjon. Nem pedig filózgatni, hogy most vajon mi van... Hogy miért? Ezért:

"Az esemény utáni tabletta csak akkor hatásos, ha a védekezés nélküli szex után 72 órán belül beveszik. A jelenleg rendelkezésre álló adatok azt mutatják, hogy a tabletta a nemkívánt terhességek 95%-át megakadályozza, ha a védekezés nélküli szexet követően 24 órán belül beveszik, 85%-os lehet az eredmény ha ez az idő 25-48 óra, és 58%-os ha 49-72 óra"

2009. ápr. 15. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszönjük mindenkinek a választ!


A tabi mellett döntöttünk!

2009. ápr. 17. 09:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!