Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Hőmérőzésnél számít, ha kelés...

Hőmérőzésnél számít, ha kelés elött 1,5 órával korábban megébredek (párom akkor kel), de nem kelek ki az ágyból, hanem vissza alszom és ébredésnél mérem a hőm?

Figyelt kérdés
2009. ápr. 14. 08:46
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

..ezt sokáig én sem tudtam. De aztán- pont a tiédhez hasonló a helyzetem- megmértem a korábbi ébredéskor is, és a második ébredésnél is. Egyik esetben sem mocorogtam mérés előtt kicsit sem.

A tapasztalatom az volt, 1-2 óra eltéréssel null komma null a változás, nekem ugyanannyit mutatott a hőmérő.


Nem ide tartozik, de amellett, hogy 4 hónapon át nagyon hasonlóan alakult a görbém és a cervixem, tehát meg voltam győződve arról, hogy én aztán tudom, mikor van a pém, a doki némi vizsgálódás után közölte, hogy 3 nappal később.

Igaza volt...

2009. ápr. 14. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

Köszi a választ! Nkeme eddig össze vissza volt a ciklusom,csak ebben a hónapban kezdtem el mérni a hőmet,megnéznéd,hogy volt-e már pé-m? Mert pár napja nagyon leesett.

[link]

2009. ápr. 14. 09:06
 3/15 anonim ***** válasza:

Szia!


Azért még várj pár napot, követheti ezt még több hőleesés is, és az utolsó nagy leeséskor van a pé. Persze, ha semmi rendkívüli nem történik az egészségi állapotodban. Úgy értem, láz utáni leesés nem játszik.

2009. ápr. 14. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

Nagyon alacsony a hőd... Ugye nem hónaljban méred? Ezen kívül, ha csak nem 23-24 napos ciklusaid vannak, kizártnak tartom, hogy ilyen korán legyen pé-d, a tüszőnek idő kell, hogy megérjen- bár mindenki más-és más, és van spontán peteérés is...

Én a paramétereidet elmesélném egy orvosnak, és kérnék egy UH-os tüszőkövetést tőle. Megéri.:)

2009. ápr. 14. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Megint én: a leesést nem mindenki csípi fülön, mert csak pár órán át tart, és ha az éjszaka közepén ér el, akkor csak az emelkedést látod, de az sem mindenkinél történik látványosan. Ezért van az, hogy ha felszökik a hőd és fent is marad, akkor volt péd. De emellett az is kérdés, hogy azt a pét, milyen minőségű pete hozta össze, az is, hogy miért rendszertelen a ciklusod, és az is, hogy miért alacsony a hőd.
2009. ápr. 14. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm nektek a válaszokat! A számban mérem a hőm és már én is aggódtam az miatt,hogy ilyen alacsony(36,2) volt ,hogy megmértem napközben és akkor is olyan 36,5 volt. A ciklusaim :26,32,30,34 naposak voltak,mentem vele magándokihoz,de azt mondta,hogy még nem állt helyre a hormonháztartásom a gyógyszer után és majd be fog állni.:( Ebben a hónapban elkezdtem málnalevél teát inni,csak most nem tudom,hogy mikor váltsak palástfűre.Már szombaton picit szurkált a hasam,de most jobban érzem. Nagyon gondolkozom rajta,hogy még ma megnézetem magam egy másik dokival,hátha az segít beállítani a dolgokat. Kicsit zavar,hogy hiába mentem a magándokimhoz csak megvizsgált és közölte,hogy ha egy év alatt nem jön össze akkor kivizsgál,de addig ne aggódjak. Szerintetek is keressek új dokit?
2009. ápr. 14. 09:35
 7/15 anonim ***** válasza:
Nekem azt mondta a dokim, hogy E vitamint szedjek, ha rendszertelen a ciklusom.
2009. ápr. 14. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Az a doki, aki elintéz E vitaminnal vagy azt mondja, várjál egy évet, és ezeket a tanácsokat HORMONVIZSGÁLAT NÉLKÜL a semmire mondja, azt érdemli, hogy cseréld le egy másikra.

Mi van, ha a testedben olyan hormonrendellenességek vannak, amelyek többet is árthatnak egy év múlva? Én nem vayok parázós típus, de a jövőm a jövőm, a gyerekem meg mindennél fontosabb, hogy meg tudjon születni.

Ezért a véleményem az, hogy gyógyszer abbahagyása után pont úgy, mint a szedése előtt az a korrekt, ha megnézi a hormonjaimat, a petém érését az orvosom.

Ha magától nem akarja, akkor kérni kell tőle, vagy keresni egy másikat.

A málnalevél és palástfű tea valóban remek dolog, de ha nem tudod, ha fogalmad sincs, mi okoz rendszertelen ciklust, akkor mire iszod????

Az erre nem válasz, hogy a fogamzásgátló utóhatása, mert ennek is van konkrét oka, amit én a helyedben szeretnék tudni. Egy hónap alatt minden kideríthető, és nincs több találgatás, öngyógyítás, azaz rizikó sem.

2009. ápr. 14. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

E vitamin: a májban fokozza a progeszterontermelést. DE! Az elégtelen progeszteron nem ok, hanem következmény. Azaz a peteérésed nem megfelelő, emiatt alacsony annek a hormonnak a szintje, és ha pótolja utólag, attól nem lesz jobb a peteérésed.

A dokidnak javasold Te is, hogy fordítva gondolkozzon, vagy egyszerűen cseréld le egy olyanra, aki nem a röntgenszemeinek hisz, hanem egy vérvizsgálat eredményének.

2009. ápr. 14. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Akkor vagy ma vagy legkésöbb holnap megyek dokihoz. Sokat segítettetek,mert eddig is éreztem,hogy utána kellene járni a dolgoknak,de mindenki azt mondta,hogy várjak és helyreáll,meg,hogy ne akarjak ennyire "görcsösen" gyereket. E vitamint szedtem meg folsavat is.
2009. ápr. 14. 10:45
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!