Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Kérlek nézzétek meg az eredmén...

Kérlek nézzétek meg az eredményemet és aki ért hozzá és érti az írjon. Meg mit jelent ez az eredmény?

Figyelt kérdés

Pajzsmirigy betegség,k.m.n

Mestruációs ciklus:luteális f.

Androszténdion(4Dion) 10.1 nmol/I

DHEA 37.5 nmol/I

Prolaktin 177 mIU/L

Progeszteron 3.0 nmol/L

Referencia tartomány: Follikuláris fázis:0,6-4,7nmol/L

Ovulácios fázis:2,4-9,4nmol/L

Luteális fázis:5,3-86 nmol/L

Posztmenopauza: <2,5nmol/L

Tesztoszteron:3,08 nmol/L

SHBG:55.6 nmol/L

Dehidroepiandroszteron-szulfát 11.84 M umol/L

Cortisol:579 nmol/L


Referencia tartomány:

7-10 óra között 171-536 nmol/L

16-20 óra között 64-327 nmol/L


Nem nagyon értem.És azt sem értem,hogy az endokrin doki mért kéri hogy menjek el Szegedre és maradjak ott egy jó pár napot.Pénteken kaptam meg az eredményt és a végére csak annyi volt írva,hogy osztályra felvéve 15-én.Szerintetek mit fognak velem csinálni?Nem tudom mért kell ott maradnom.Nagyon rossz az eredményem?

Köszönöm a válaszokat!

Ja és 8-ka ota terhességi tüneteim vannak.Nem értem miért?Erős hányingerem van sokszor,sokat szédülők,tegnap majdnem hánytam kaja közben.Fájnak a petefészkeim.És vérezgetek,barnázok néha rózsaszín.Mestruáciom Március 21volt és 28-ig tartott.Akkor most mért vannak ezek a fura folyások.Hormonok?


2009. ápr. 12. 20:22
 1/4 anonim ***** válasza:
ezek az eredmények melett oda kelett volna irni hogy medtől medig jok!nekemis odairtk nézd meg melettük van e mág szám .
2009. ápr. 12. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Persze rajta van.

Csak azt íróm le mettől meddig jó.

Androszténdion:1,9-8,9 nő

DHEA:7,9-24,8 nő


Prolaktin:102-496

Progeszteron nincs semmi írva csak a doktornő lefelé nyilat csinált.

Tesztoszteron:<2,86

SHBG:26,1-110,0

Dehidroepiandroszteron-szulfát:4,02-11,00

Cortisol:nincs semmi írva.

2009. ápr. 13. 08:49
 3/4 anonim ***** válasza:

Ha arra gondolsz, hogy melyik "mit jelent" és "mihez jó"?!, akkor a köv.:


- a follicularis fázis az ovulációs fázis, ami kb. a mens. első napjától a peteérés/ovuláióig tart


- a luteális fázis az ovulációtól (érett petesejt kiszabadulása) a menstruációig tart


- prolaktin: (PRL) az agyalapi mirigyünk által termelt hormon, ami mindkét nemben megtalálható. Stresszhormonnak is nevezik, mert idegesség hatására a szintje emelkedik. Női/Anyasági hormonnak is hívják, a tejelválasztásért felelős.


- progeszteron: ha a 19-23. napon nézik az értékét és 10 ng/ml alatti, akkor több mint valószínű, hogy nem volt peteérés


Ezekből lehet az alapdiagnózist felállítani, hogy nagyjából kész lehetsz-e a terhességre, a többi eredményt/fogalmat a google.hu keresőbe írd be találsz válaszokat.


A felvétel biztos?

-

2009. ápr. 13. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszi a segitésget!Igen bisztos a felvétel!Szerdán megyek és nem tudom meddig kell ott maradnom és nem tudom mit fognak velem csinálni.Felhívtam Szegedet és nem mondták mért kell ott maradnom.És hogy meddig.Te szerinted?
2009. ápr. 13. 11:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!