Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Ha a megtermékenyüléstől...

Ha a megtermékenyüléstől számítva pont 3 hét telik el, akkor a doki fog már látni valami (legalább petezsákot) az UH-n?

Figyelt kérdés
2009. ápr. 11. 09:14
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

elvileg petezsáknak már kell lennie az 5. héten,igen:)

ha szerencséd van,lehet hogy már szívhang is lesz:)))))))))))))

szorítok++++

2009. ápr. 11. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Azért kérdeztem, hogy a megtermékenyüléstől 3 hét, mert az utolsó menzitől még nem fog eltelni 5 hét. Azért, mert 25 napos ciklusaim vannak és a 11. napon volt a megtermékenyülés. Mit gondoltok?
2009. ápr. 11. 11:04
 3/13 anonim ***** válasza:

Szia!

Először is gratulálok a terhességedhez!:)

Ultrahang készülékkel a terhesség az 5-6. héten diagnosztizálható biztosan, ilyenkor már az embrió szívműködése kimutatható. A pete dió nagyságú, az ébrény (baba) 1 cm hosszú. Felismerhető a fej, a törzs, a végtagbimbók, megtalálható a szív és az agy is, valamint a szikhólyag is.

3 hetesen még az UH nem sokat lát. Ilyenkor az un. béta HCG nevű terhességi hormon vérből való kimutatásával legkönnyebb kimutatni a terhességet, ugyanis ez a hormon már pár napos terhességnél is jelen van, és a vérből kimutatható.

Az orvos 3 hetesen láthatja a megvastagodott méh nyálkahártyát, és a petezsák szerű képletet.

Remélem tudtam segíteni. Üdv. egy szülésznő

Bármiben tudok segíteni írj nyugodtan!

2009. ápr. 11. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ. Az utóbbi válaszolótól kérdezném, hogy az 5.6. hetet mikortól érti? Az utolsó menzitől, vagy a megtermékenyüléstől? Köszönöm.
2009. ápr. 11. 17:12
 5/13 anonim ***** válasza:

Szia!

Ne haragudj, hogy csak most tudok válaszolni, de nem voltam gép közelben!

Nos a terhességet, mindig az utolsó menstruáció kezdetének első napjától számítjuk. Tehát, ha pl. valaki 2009,01,02-án kezd el menstruálni és utána nem jön meg, akkor 2009.01.02-től számítjuk ki a szülés várható időpontját. - 3 hónap, + 7 nap. Remélem tudtam segíteni.

2009. ápr. 15. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Kedden csak elmentem dokihoz. Akkor a számítás szerint 4 hét 4 napos voltam. A doki a következőt írta: 5 mm-es petezsáknak látszó képlet, 10 nap múlva UH kontroll. Ez jó? Csak azért , mert a megtermékenyüléstől ekkor már eltelt 3 hét (21 nap) . Biztos, mert utána nem voltunk együtt. Nem kellene nagyobbnak lennie? Úgy tudom, hogy a megtermékenyüléstől 22 nap után már a szív is elindul.
2009. ápr. 16. 08:44
 7/13 anonim ***** válasza:

Ne aggódj, semmi baj sincs a terhességeddel!

a szívcső pulzációja a 6.héten indul be. mert még ezután fejlődik ki a szív teljes egészében! Hidd el minden rendben van! Ne hagyatkozz az újságokra és a neten olvasható mindenféle cikkre! Hidd el az orvosok tapasztaltak, tudják mikor mekkora egy terhesség. :)

2009. ápr. 16. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a segítséget és a pontos válaszokat :)
2009. ápr. 17. 08:19
 9/13 A kérdező kommentje:
Kedves válaszoló, lehetségesnek tartod, hogy ha keddhez számított 8 nap múlva megyek UH-ra már lesz szívhang? Akkor leszek 5+5 napos.
2009. ápr. 17. 12:29
 10/13 anonim ***** válasza:
Szia!:) Igen valószínűnek tartom, bár ezt nem láthatom. nem ígérem 100%-ra! Írd meg mi volt! Ha most esetleg még nem hallod, a következő UH-n már 1000%, hogy hallani fogod.
2009. ápr. 18. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!