Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Terhes nem terhes? Én még nem...

Terhes nem terhes? Én még nem hallottam ilyet.

Figyelt kérdés

A barátnőm abbahagyta a gyógyszert és azóta 40 napokra jön meg neki 3 napig tart, a doki szerint nincs peteérése. De most jön a csavar pozitív lett neki a teszt hármat is csinált mert nem hitte el. A labor eredménye is kimutatta a hcg-t de az uh-on nem láttak semmit. Elvileg 1-jén kellett volna megjönni szóval lehet korai volt de gyógyszert szed így muszáj volt elmennie mert terhesen nem szedheti azt a fajtát (trombózisa van). Fél éve próbálkoznak és most hogy nem láttak semmit nagyon el van keseredve.

Valakivel történt hasonló??


2011. aug. 3. 22:52
 1/8 A kérdező kommentje:
Azt elfelejtettem hogy említette a doki neki a méhen kívüli terhességet de nem fáj a hasa nem vérzik, és az álterhességet amiről még nem is hallottam...........
2011. aug. 3. 22:55
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Tuti terhes. Engem sem láttak 25 éve, mégis itt írok neked. Két orvos küldte el anyut, hogy nem terhes, azóta is azt emlegeti szegény, hogy az anyai ösztönt nem lehet becsapni, ő elment a harmadikhoz is, és igaza lett, mert itt kukorékolok éjnek idején a gép előtt :-))
2011. aug. 3. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

nagyon korai a terhessége, menjen más dokihoz, akinek esetleg jobb a gépe!

ne aggódjon, ott az a baba.

2011. aug. 3. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Hasi vagy hüvelyi ultrahanggal nézték? Mert hasi UH-n egy igen korai terhességet nehezebb megállapítani. Szerintem ha vár egy-két hetet, akkor már biztosabb lesz az eredmény.

Amennyire én tudom, a vérzés kimaradása után kb. 1 héttel, 10 nappal később "érdemes" vizsgálatra menni, ahhoz, hogy már lássanak vmit. És mondom, szerintem hüvelyi UH-t kérjen, ha lehet. Nővéremnek is az elsőn még nem mondták biztosra, az orvosa nem csinált hüvelyi, csak hasi UH-t. Így vissza kellett mennie egy-két héttel később, addig meg izgulhatott. Ha pedig még egészségi szempontból (gyógyszerszedés) sem mindegy, akkor főleg ezt javaslom, az a biztosabb ilyen korai terhességnél.

2011. aug. 3. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Manka68 ***** válasza:

Szia!

Lehet, hogy eddig tényleg nem volt peteérése, de az nem azt jelenti, hogy sosem lesz többet. Úgy látszik, most éppen volt. :-) Ha pozi lett a teszt, akkor ott van az a baba. :-)

A doki szerintem az utolsó menses idejétől akarja számolni a terhesség korát, mert így kell, de a barátnődnél ez most lényegtelen, mert valószínűleg nem a 14.-ik napon volt a peteérése, hanem később. A dokinak kötelessége megemlíteni a méhenkívülit, ha pozi tesztnél nem lát semmit, de nem kell megijedni tőle. Korán volt még dokinál, ha elsejére várta a mensit. Ilyenkor még hüvelyi UH-n is max megvastagodott nyálkahártyát láthat, babát semmiképp. Ha nem görcsöl, nem vérezget, akkor szinte kizárt, hogy rossz helyen legyen. Azért a méhenkívüli nem olyan gyakori, mint amennyit ijesztgetnek vele. A HCG kb kétnaponta duplázódik, talán érdemes lenne minden másnap ellőnie egy-egy tesztet ugyanabból a fajtából, és ha szépen erősödik a csík, akkor tutira fejlődik a baba, és kicsit megnyugodhat a következő ultrahangig. Azon valószínűleg már látszani fog a petezsák. :-)

A gyógyszert, amit szed, szerintem érdemes lenne olyanra cserélni, amit lehet terhesen is, már akkor is, ha csak tervezik a babát, és akkor nincs ilyen gond, akármikor is sikerül. Nem tudom, mit szed, de szerintem ilyen korai terhességnél még nem okozott galibát. :-)

2011. aug. 4. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Ezek szerint akkor 3 napja késik neki a mensije.... én 4 napos késésnél voltam, akkor semmit nem láttak. Rá 1 hétre petezsák, arra 2 hétre baba+szívhang :)


34 hetes km

2011. aug. 4. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Ja és hüvelyi UH-val néztek mind a háromszor... azon sem látszott...


34 hetes km

2011. aug. 4. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Sziasztok. Köszönöm a válaszokat az ő nevében is. Tegnap jött ki a kórházból mert megjött neki de csak 1,5 napig volt meg. Megvizsgálták azt mondták nem vetélési vérzés, nem görcsöl, kapott duphastont most otthon van. Csináltak hüvelyi és hasi uh-ot is de nem láttak még semmit. Senki nem mondott neki semmit se orvos se nővér, már összeveszett velük. Jövőhéten megy egy másik városba dokihoz, ahhoz az orvoshoz akihez a testvére is jár ott hátha többet megtud vagy legalább közlik vele a vizsgálatok eredményét.

Ha megtudok valamit írok, és mégegyszer köszi:)

2011. aug. 9. 17:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!