Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Lombik vagy most mihez kezdjek?

Lombik vagy most mihez kezdjek?

Figyelt kérdés

20éves.A párom 29 éves kb. 1 éve autóbalesetet szenvedett és mellkastól lefelé megbénult,nagyon szeretnék babát,de sajnos a párom nem tud ejakulálni hiszen nem érez semmit a az együttlétek során és a gerincvelője is súlyosan megsérült a a baleset következtében.Mint kiderült PCO sy. van,de semmiféle gyógyszert nem szedek.1 doboz diane 35 -öt szedtem és szigorú szénhidrátmentes diétára vagyok fogva.Leadtam 5 kg-t és 1-2 napos csúszással de megjön és az Uh-n sem voltak láthatók cystak.Lehet hogy teljesen elmúltak/felszívódtak?

Mihez kezdjünk a párommal,hogy végre szülők legyünk?

Válaszát előre is köszönöm!


2011. júl. 31. 01:09
 1/1 Manka68 ***** válasza:
100%

Szia!

Nagyon sajnálom, ami a pároddal történt!

Szerintem nektek csak a lombik marad, mint megoldás. Úgy tudom, herebiopsziával tudnak spermát nyerni, ha másképp nem megy. Mintát vesznek a hereszövetből, neked stimuláció után petesejtleszívás, majd embrióbeültetés.

De a PCO is alattomos dolog, hogy nagyobb eséllyel induljatok, érdemes lenne metformint is szedned. Azt csak terheléses cukor és inzulin vérvétel után szokták felírni, de megéri megcsináltatni. Talán még a pajzsmirigyedet is érdemes lenne megnézetni, sajnos sokunknak azzal is gond van, anélkül hogy tudnánk róla. (Főleg a PCO és IR betegeknél, mint valami halmazati büntetés :-/ ) Mivel a lombik elég nagy macera, és nem olcsó, minden gátló tényezőt érdemes előtte kizárni, hogy ne legyen felesleges pénzkidobás. A ciszták a diéta hatására elmúlnak, és amíg tartod, nem is jönnek vissza. De ez nem mindig elég, teljesen redbe kéne tenni az anyagcserédet, és jelentősen meggyorsítja a folyamatot a metformin. (Ez cukorcsökkentő gyógyszer.) A fogamzásgátló adása őskori módszer, és azon alapul, hogy felfüggeszti a petefészek működést, ami az abbahagyás után gőzerővel beindul. Ilyenkor van, hogy ideiglenesen helyreáll a peteérés magától, de aztán kezdődik minden elölről. :-/

A nődikdat nyugodtan kihagyhatod, meddőségi centrumot keressetek meg, ők tudják pontosan, mire képesek.

Ne ijedjetek meg a meddőség szótól, nektek is lehet babátok, csak kicsit nehezebb lesz a dolog. Sok kitartást mindkettőtöknek!

2011. júl. 31. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!