Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Mennyi folsavat szedtek egy nap?

Mennyi folsavat szedtek egy nap?

Figyelt kérdés
Elfelejtettem megkérdezni a dokimat. A dobozára az van ráírva hogy 1,5-2 szemet egy nap. De a húgomnak akinek sajna 21 hetesen meg kellett szülnie a babát mert nem záródott össze a koponyája csak egy szemet kell szednie a védőnő szerint. Mennyit vegyek be belőle? Még nem vagyok terhes sajnos.
2011. júl. 21. 09:43
 1/7 anonim válasza:
Menj vissza és kérdezd meg az orvosod. Bármilyen vitamin, vagy egyéb szer szedése előtt kérd ki az orvosod véleményét. Az is fontos hogy pontosan betartsd az utasításait, és ne az ismerősök által szedjél valamit, mert jó eséllyel árthatsz vele.
2011. júl. 21. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Attól függ hogy milyet szedsz,én először Maltofert szedtem majd azt nem lehetett kapni,utána a Neo Ferro Folgammát szedtem végig a terhességem a alatt.Mind a kettőből napi 1 szemet kellet bevennem.
2011. júl. 21. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Eurovit folsav 3mg-os tablettát fogok szedni. Akkor valószínű elég lesz egy szem belőle, De azért előtte még beszélek a dokival.
2011. júl. 21. 11:00
 4/7 anonim ***** válasza:
Szerintem egy szem elég lesz.
2011. júl. 23. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
nekem sima folsav van 30 db 3mg-os napi egyet veszek be mer pici a tabletta bár lassan a fél szemre átállok., mert a doi annyit írt
2011. júl. 23. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

de a doki majd megmondja.elírtam az előbb 50db-s :)

ezt a fajtát szedem:

[link]

2011. júl. 23. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Szia!

Én is azt a folsavat szedem, amit az utolsó válaszoló belinkelt, napi 1x. Amikor a kisfiammal terhes voltam, akkor is azt szedtem napi 1x.


Szerintem a Maltofer és a Neo Ferro Folgamma az nem folsav, hanem vas. A kismamáknak is kell szedni.

2011. júl. 24. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!