Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Lombikprogramban mi az eljárás?

Lombikprogramban mi az eljárás?

Figyelt kérdés

Minden szeretnék tudni a lombik bébi programról.

Mennyi időbe telik az egész eljárás? Mennyibe kerül? Ha a párok nem házasok, akkor is elvégzik-e? Ha az apuka nem akarja alávetni magát, akkor sperma bank módszer van-e? vagy hogy működik? Mit csinálnak pontosan? Léci aki tud válaszolni és átesett ezen annak nagyon szépen megköszönöm a válaszát.


2011. júl. 19. 19:12
 1/10 anonim ***** válasza:
0%

Bocsi én nem tudom pontosan, de engem is érdekel.

Amúgy úgy tudom először hormoninjekciók...stb kell a lombik csak a végső, és szintén ha jól tudom, h 3-at támogat az állam, és azt hiszem kell h házasok legyenek a párok.

2011. júl. 19. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Köszi remélem neked is tud valaki segíteni egy kis infóval, nem csak nekem.


Mi a párommal nem akarunk még összeházasodni, de a babát nagyon-nagyon szeretnénk. És neki nem elég gyorsak a kis "fickói". Ha nem vagyunk házasok, akkor milyen módszerek vannak még a sikeres teherbeeséshez? Erre is várnám a válasz meg az elöbbiekre is.

2011. júl. 19. 19:36
 3/10 anonim ***** válasza:
Nekem a párom skarlátos volt (asszem) még jópár éve, és utána letesztelték a spermáját is- ugyanis nem jöttek rá h skarlát és totál félrekezelték, szóval mondta neki az orvos h lehet probléma ezzel, és van is. Mondjuk van esély a természetes teherbeesésre, csak nem túl sok. Mi még nem próbáltuk, szóval nem tudom, de jó lenne előre tájékozódni!
2011. júl. 19. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 Manka68 ***** válasza:

Szia!

Nem kell házasnak lenni, de egy élettársi kapcsolatról szóló hivatalos igazolás kell az önkormányzattól. Ha régóta egy címetek van, adnak ilyen igazolást. De mindkét félnek benne kell lenni, olyan nincs, hogy apuka nem akarja. Lehet kérni donorspermát, ha orvosi indoka van, vagyis ha apa spermája nem használható. Ha hiúságból nem akarja, akkor beszéld rá, nélküle nem megy. És a tudta nélkül sem. Hogy egyedül álló nőnek megcsinálják-e, azt nem tudom, de azt valószínűleg ki kell fizetni teljesen, ami alaphangon is legalább fél milla, plussz a gyógyszerek, ami még legalább egy százas.

Az első beszélgetés abból áll, hogy megnézik az eddigi leleteiteket, ha vannak. Ha nincsenek, akkor kivizsgálás, hogy miért nem sikerül. Ez hormonprofilt, andrológiát (apa már itt sem ússza meg, bár elcserélném vele a vizsgálataimat szívesen), átjárhatósági vizsgálatot jelent, plussz, még amit a doki jónak lát, mondjuk immunológia és hasonlók. Érvényes rákszűrés, HPV, clamidia leletek. Ha mindez megvan, és valóban csak lombikkal lehet baba, akkor elkezdik. Innentől támogatja a TB teljesen, csak a gyógyszerekért kell fizetni, bár azok sem olcsók. Többféle eljárás van : hosszú és rövid protokoll. A hosszút ciklus 21-ik napján kell elkezdeni úgy tudom, bár nekem ilyenem nem volt. A rövidnél adnak fogamzásgátlót, amit ciklus első napjától kb két hétig kell szedni, ez azért van, hogy kiüssék a saját hormonháztartást. Közben csinálnak egy ultrahangot, hogy minden rendben van-e. Az abbahagyása után megjön a mensi, és a harmadik naptól jönnek a hormoninjekciók, nekem háromfélét kellett szúrni naponta. Minden másnap ultrahang, hogy mennyi tüsző érik, és mekkorák. Amikor a doki úgy látja, hogy közel a tüszőrepedés ideje, abba kell hagyni az injekciókat, és akkor tüszőérlelő szuri. Pontosan 36 óra múlva petesejt leszívás, ami altatásban történik általában. Ezalatt a laborban összehozzák a petéket a spermiumokkal, amiket apától kapnak aznap reggel. Leszívás után kb két órát feküdni kell, majd lehet hazamenni. Másnap lehet telefonálni, hogy mennyi termékenyült meg, majd 3 nap múlva visszaültetnek 2-3 embriót. Adnak progeszteron pótlást, és két hét múlva tesztelni kell, de azért biztosra mennek, és HCG vérvételt is csinálnak.

Hát kb ennyi.

Ha még a kivizsgálásokon sem vagytok túl, még nem kell lombikban gondolkodni, lehet, hogy egy apró, banális oka van, hogy nem sikerül a baba. Talán megússzátok egy kis gyógyszeres kezeléssel, vagy inszeminációval. A lombik a végső megoldás, vannak veszélyei, ezért kell a sok papír.

Drukkolok neked, hogy sikerüljön apát rávenni egy kis ebihal vizsgálatra, nem is olyan szörnyű az. :-)

2011. júl. 19. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 Manka68 ***** válasza:

Bocsi, még nem volt kint a kommented, amikor elkezdtem írni a választ. :-)

De tényleg lehet, hogy az inszem is elég lesz. Ott felturbózzák a kisfickókat. :-)

2011. júl. 19. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 Manka68 ***** válasza:

Na mégegyszer : lombiknál nem számít a sperma gyorsasága, csak egy kicist mozogjon. :-)

Van olyan módszer ICSI-nek nevezik, hogy egyetlen!! spermiumot bejuttatnak egy nagyon vékony tűvel a petesejtbe. Donorsperma csak akkor kell, ha egy sincs apának. (De még akkor is képesek nyerni a hereszövetből is, ha az ejakulátumban nincs egy élő sem.) De nektek van, nem lesz gond. :-) Ugyanúgy kell mintát adni, mint máskor. :-)

2011. júl. 19. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 Manka68 ***** válasza:

Bocs, még egy dolog kimaradt : ha a doki indokoltnak látja a lombikot, akkot a TB teljes egészében támogatja, nem kell fizetni, csak a gyógyszerekért. Benne vannak az ultrahangok is, egészen az első terhesultrahangig. :-)

Ha még mindig kihagytam volna valamit, kérdezzetek nyugodtan.

2011. júl. 19. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 sumergo ***** válasza:

Tőlünk nem kértek igazolást az élettársi kapcsolatról, csak egy nyilatkozatot kellett kitölteni. Nem olvastam végig Manka válaszát, de ha nem írta volna, 5-öt támogat a TB.

Apuka csak vesse alá magát, mert az a pár milliliter anyag amit produkálnia kell, az semmi! Neked kell heteken át szurkálnod magad, neked lesz petesejtleszívás stb, ennyi neki is beleférhet!!


24 hetes lombikos

2011. júl. 19. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a tájékoztatást. :) És remélem minél elöbb sikerül valakit összehoznunk :) Köszi még 1x.
2011. júl. 20. 12:16
 10/10 anonim ***** válasza:

Uramisten! Minden elismerésem a lombikos szülőknek!

Nem semmi min kell végigmenni.Nem szeretnék idejutni, ne haragudjatok. 10 hónapja nem jön össze még csak most jönnek a vizsgálatok.De a lombikról is beszélgettünk a párommal..Injekcióktól pánikrohamot kapok..Tényleg minden Elismerésem a tietek!

2012. szept. 13. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!