Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Normális gondolkodás ez?

Normális gondolkodás ez?

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy mostanában nagyon sokat gondolkodom azon, hogy szeretnék még 1 babát. Van egy lassan 3 éves kislányom, én 28 vagyok, a napokban megyek vissza dolgozni.

Nagyon szerettem terhes lenni, szinte teljesen problémamentes terhességem volt, leszámitva, hogy császár lett a vége.

Sajnos az anyagi körülményeink miatt a férjem egyenlőre nem szeretne még 1 gyereket, kicsi a lakás, hitel stb.

De én annyira szeretnék (most nem tudom pontosan) teherbe esni vagy még egy babát. Már minden éjjel ezzel álmodok és mindent tünetnek érzek (mellfájdalom, kivánósság, érzékenység stb). Még irigykedek is, ha fogalmazhatok igy, a körülöttem lévő kismamákra. A családban is van egy 20 hetes kismama, és a munkahelyemen is egy kb 12 hetes.

nem tudom mire vélni magamban, és a férjemet sem macerálhatom állandóan.

Mikor a kislányom megszületett, sőt még 1 évvel ezelőtt is azt, mondtam, nem akarok több gyereket, most meg ugy érzem muszály teherbeesnem.

Mit gondoltok?

(azért ne hülyézzetek le, léci).


2011. jún. 16. 14:03
 1/9 anonim ***** válasza:

Nem vagy hülye, sok nő mondja azt, hogy ő még egyszer nem fog szülni, nem kell gyerek, aztán az idő múlásával mégis csak úgy érzik, hogy de jó lenne még egy kis Picur.

Ez szerintem tök normális érzés. lassan én is erre az álláspontra jutok, pedig el sem tudtam képzelni, hogy még egyszer szüljek...


Igazából, most már csak a férjeddel kell megegyeznetek, mert ennek közös döntésnek kell lennie.

2011. jún. 16. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Adj még egy kis időd a férjednek. Beszélgessetek a témáról egyezettek meg valamiba. Ezt nektek kettőtöknek kell eldöntenetek.
2011. jún. 16. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
ÉN biztos hogy nem nézlek hülyének, ugyanis ugyan igy vagyok. engem viszont többen fognak hülyének nézni ha megmondom hogy nekem 3honapos a kislányom és már a köv. babán jár az eszem:) Imádtam pocakos lenni, semmi gond nem volt a terhesség alatt és a szülést is lezavartam másfél ora alatt:) persze egyenlőre még nincs tervben a másik baba, de ha jönne sem bánnám:)
2011. jún. 16. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat.

A férjemmel eddig ha fel is vetődött a téma, csak hallgattam vagy egyetértettem abban, hogy még korai. Multkor meg úgy vicccesen beszóltam, hogy 2 éve van, hogy még egy babát összehozzon. Csak nézett.... Tudom, hogy szeretne, ha lenne rá mód.

Csak én már szinte mániásan terhes akarok lenni.

(szex közben is be-be vágom, hogy ne védekezzünk, hagyjuk).

Ennyire felerősödött bennem az anyai érzés? De az kislányommal kapcsolatban is előjönne, nem? vagyis hát védem, meg kiállok érte, de akkor magam sem értem.

Most én csak irigykedek a terhesekre, mert én nekem milyen jó volt annak lenni... ???

2011. jún. 16. 14:19
 5/9 anonim ***** válasza:

Abszolút normális, amit átélsz :)

Hidd el, a szerény anyagi körülményeket bőségesen tudod majd kompenzálni sok-sok szeretettel, és törődéssel!

Én nektek drukkolok ;)


20 hetes kismami

2011. jún. 16. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
szerintem ez nagyon szep toled hogy igy gondolkodsz.az is lehet ha sokat beszelsz a ferjednek meg egy baburol lehet hogy a vegen bele megy.de szerintem is hagyj neki egy kis idot meg.ha igazan szeret akkor meg enyhul.25 hkm
2011. jún. 16. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Szerintem hagyjal neki meg egy kis idot. Meg kell ertened, hogy o nem ugy elte meg ezt az egeszet mint te. Lehet o orul, hogy van egy 3 eves kislanyotok es vegre egy kicsit "lazabb" az elet korulottetek mert azert egy 3 eves kisgyerekkel mar sok mindent lehet csinalni kozosen. Elvezi, hogy picit felszabadultatok nem csak a babazasrol szollnak a napok... Ha te sem gorcsolsz majd annyira ezen a teman hanem inkabb elvezed azt ami van, szervezkedtek, tekeregtek a gyerkoccel... akkor majd jon minden magatol. Lehet ferjed nem az a tipus aki ugy gondolja, hogy most hamar 2 gyereket le kene zavarni hanem egy kis szunetet akar tartani elvezni a kislanyat es azt ami most van. Varj meg egy kicsit es szerintem ne csak errol szoljanak a mindennapok.
2011. jún. 16. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Az a baj, hogy ezt nem tudod magadban "kikapcsolni".

Ismerem az érzést, én a 3. gyerekre kattantam rá ennyire :) Szerencsémre párom partner volt, így 1-2 hónap gondolkodás után ő is azt mondta, hogy persze, vágjunk bele... Nálunk a kicsi lakás volt a gond, de jövőre úgyis költöznénk. így már babával együtt fogunk :)


Szerintem mondd el neki, hogy te hogy gondolod, miért szeretnéd már most, de ne erőltesd, hadd gondolkodjon rajta. Aztán az is lehet, hogy visszamész dolgozni, és akkor kicsit kevesebbet fogsz gondolni erre, ha jó a környezet, évezed a munkát...


12 hetes km

2011. jún. 16. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a sok kedves választ, aranyosak vagytok.

Én is ugy gondolom, hogy ha visszamegyek dolgozni nem fog ennyire ezen járni az eszem, de már most úgy tervezenm hogy 1-2 évet dolgozok, de aztán már jöhetne a baba. Aztán ahogy sikerül :) Nem akarom a férjemre sem ráerőltetni, de azért néha majd megemlitem.

2011. jún. 16. 22:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!