Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Teherbeesés cukorbetegen?

Teherbeesés cukorbetegen?

Figyelt kérdés

22 eves vagyok, egyenlore meg nincs baba, de 2-3 even belul tervezzuk. De addig is szeretnek utanaolvasni mindennek ami ehhez kapcsolodik,ezert is vagyok ebben a temaban :)

Kerdesem leginkabb azokhoz szolna akik nem terhesseg kozben lettek cukorbetegek hanem meg elotte.

Nekem 1 eve derult ki, hogy cukorbeteg vagyok (2-es tipusu) ,de nem inzulinos hanem, gyogyszert kell szednem.

Tehat ti hogy keszultetek a terhessegre, sokkal veszelyesebb e, mire kell figyelni... minden informacio erdekelne.

(Bocsi az ekezetmentessegert)

Es elore is koszonom mindenkinek


2011. jún. 16. 04:17
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Helyzeti előnyben vagy, mert már a tervezett terhesség előtt tisztában vagy az állapotoddal.

Nálam a baba fogantatása előtt fél évvel egy rutinvizsgálaton derült ki a 2-es típusú diabétesz, így amikor tervezni kezdtük a picit, megkerestem a kérdéssel a diabetológusomat. Mivel terhesség alatt nem szedhető a gyógyszer, azonnal leállította. Nálam elég volt a még szigorúbb diéta, de szóba jött az azonnali inzulinadagolás is. A doktor azt is elmondta, hogy a fogantatás körüli cukorkontroll nagyon fontos.

Amikor összejött a baba, a cukoreredményeim néhány nappal hamarabb ugrottak meg, mint ahogy a terhességi teszt pozitív lett. Azonnal diabetológia, ahol felírták az inzulint. Eleinte nem kellett sok, de bizonyos terhességi heteknél hirtelen megugrik az igény. Hetente-kéthetente kellett bemennem, mindig utánaállították az adagolást. De otthonra is megbeszéltük a nitrálást, így én is emelhettem, ha 2 egymást követő napon az adott étkezésnél bizonyos érték fölé ment a cukrom. 12 egységgel kezdtem (3-szor szúrtam), és 58 egységgel (5 szúrás) fejeztem be.

A baba születése után néhány nappal beálltam a terhesség előtti értékekre, minimális inzulinadagolás mellett.

A babára is fokozottan figyeltek, gyakrabban mérték uh-val a súlyát, a magzatvíz mennyiségét, mivel ezek alapján kimutatható, ha a cukorháztartásod felborulása miatt gondok vannak odabenn. (Jellemző a sok magzatvíz, túlfejlett baba a méhen belül, de csak akkor ha nincs meg az egyensúly) Ez azonban ilyen szoros kontroll mellett nem szokott előfordulni.

Szülés közben kb. 20 percenként nézték a cukromat. Ilyenkor megengedhetetlen, hogy megugorjon, mert akkor a baba átveszi az inzulintermelés egy részét, és a születése után közvetlenül szervezetében többlet lép fel, amitől bekómálhat. A legtöbb cukros babának azonnal cukorpótlást adnak emiatt, de nálunk még erre sem volt szükség.

Kicsi lányom lassan 2 éves, makk egészséges, és 1-1,5 hét múlva várjuk a tesóját. Vele ugyanígy zajlik a terhesség.

Remélem, hasznos volt a válaszom:)

2011. jún. 16. 06:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Koszonom szepen, nagyon sok jo informacioval segitettel ki.

Azert is ide irtam ki a kerdesemet, mert az emberek sajat tapasztalata tobbet er szamomra, mint egy neten elolvasott szoveg... mert mikor beteg lettem, probaltam utanajarni, hogy mit ehetek es mit nem, es az egyik oldalon pl azt irtak, hogy ehetek dinnyet, a masikon pedig azt hogy nem...

Nekem is mondta az orvosom, hogy majd inzulint fogok terhesseg idejere kapni, csak pontosan nem is tudtam, hogy miert es erre toled olyan valaszt kaptam amirol nem is hallottam.koszonom.

Nagyon orulok, hogy minden jol zajlott le az elso babavarasodkor es ezt kivanom a hamarosan szuletendo kis csoppsegedhez!!!

2011. jún. 16. 23:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!