Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Felszakadt méhszàjseb,...

Felszakadt méhszàjseb, ciszta vagy ez teljesen normàlis? SOS

Figyelt kérdés

Sziasztok,

Novemberben volt méhszàjmûtétem, ami utàn nem voltam kontrollon mert kûlfôldôn vagyok, sajnos. Itt meg félek dokihoz menni. Sajnos vissza kellett mennem a mûtét utàn 4nappal mert bevéreztem és akkor késôeste gyorsaltatàsban "megsûtôgettek"... majd benntartottak 3napra ismét, de mire hazaértem ùjrakezdôdôtt vérzés és Rutascorbin-t kellett szednem, a vérzés elmùlt! Na szòval mindezek fényében épp az elmùlt hétvégén vadultunk meg kicsit a pàrommal de nem fàjt akkor, erre tegnap megjôtt 26 napra, a 30 helyett és egyàltalàn nem az a fajta vérzésem van, mint lenni szokott... Félek nagyon, mert jobban fàj mint àltalàban, bàr amùgy is fàj, de ez most ûber, még ìgy a màsodik napon is és az a tipikusan élénkpiros nyers vér, ami akkor novemberben volt! Félek, hogy esetleg felszakadt, ha ez lehetséges ennyi idô utàn, tényleg mélyen volt bennem. Vagy esetleg cisztàra gyanakszom, bàr nekem sose volt, vagy csak nem tudok ròla!

Legkôzelebb augusztusban jutok el orvoshoz, vagy ha tényleg vészhelyzet van akkor itt is, de megvàrnàm mìg hazaérek és magàndokim fogadni tud.

Kinek volt màr cisztàja ami ilyen tûnetet okozott? Vagy olyan akinek felszakadt a méhszàjsebe fél év mùltàn? Vagy ez telejesen normàlis és totàl beparàztam feleslegesen?


2011. jún. 8. 19:00
 1/7 anonim ***** válasza:

Szerintem vissza kéne menned, még ott külföldön. (Csak nem Egyesült Királyság?, engem itt még nőgyógyász sem látott,mert a GP okosnak hiszi magát, pedig bajom sajnos, mint a tenger, annyi) Az a vérzés lehet attól, h ott nem jól gyógyult be valami v ami miatt a műtétet csinálták nem múlt el. Méhszájsebbel nagyon-nagyon kell vigyázni, mert nagyon el tud rákosodni, ha az ember nem vigyáz. Cisztánál meg barnásabb v savósabb vér jön, nem élénkpiros. Ha nem vigyázol a méhszájadra, akkor gyerekvállalásnál is nagyon rosszul járhatsz.

Remélem, minden rendbejön. :)

2011. jún. 8. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Szia, kôszônôm, hogy vàlaszoltàl.. Igen tudom, hogy vissza kellene mennem, de valamiért mindig halgoattam eddig... Amùgy FR.o.-ban vagyok.

Szòval gondolod, hogy mégis felszkadhatott a dolog, ennyi idô utàn is? Bàr mondjuk minden lehetséges, remélem, hogy mégsem ez lesz a gond. Amùgy sajnos HPVgyanu volt P3as citològiàval és elvileg a szôvettani eredményem nagyon jò lett, de ugya a 6 hét utàn én màr nem voltam otthon...

Neked milyen bajaid vannak? és hogyhogy nem làtott még nôgyògyàsz? Te is kikôltôztél végleg?

én màr nagyon akarok egy babàt és az orvos is emlìtette legutòbb hogy talàn nem kéne olyan sokàig vàrni rà... Pàrom még nem akar, jogosan, az eszemmel én is tudom, hogy még egy két év nem àrtana, tényleg biztonsàgba kerûlni anyagilag, de mivel a peteérést is mindig megérzem és hàt a menstruàciò is megvisel ezért alsòhangon is 2szer akadok ki havonta a baba miatt, hogy még nincs... Nagyon el vagyok kenôdve.... a sìràs kerûlget és remegek!

amùgy lassan 26 leszek, pfff aszittem ennyi idôs koromra màr régen anya leszek..;(

2011. jún. 8. 19:54
 3/7 anonim ***** válasza:

Hát, a babás, pénzes mizéria, az nálam is ugyanúgy van. Peteérés után akkor jó, ha csak sírós vagyok, de van az őrült nap. Szerencsétlen macskám is menekült tegnap. Én egy évvel vagyok öregebb nálad.

Nekem mindig folyásom van, de nem a tisztaság hiánya miatt, hanem hormonok miatt. De 3 éve a kezelésem az megreked a körzeti orvosnál, ahol még a nadrágomat sem kell letolnom. Na, de akkor hogy tudja megállapítani, h mi van? Eddig már mindenre kaptam gyógyszert, csak arra nem, ami kell.

Ha a műtét után jó lett az eredmény, akkor nem hinném, h kell aggódnod, de, ha nagyon eltérő a menstruációstól a vérzésed, azért mégis jobb, ha elmész.

Sajnos nem tudok semmi bíztatót mondani, mert nem vagyok annyira otthon a dologban. Jó egészséget! :)

2011. jún. 8. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Az én macskàm is menekûlt tegnap, szegény, de ma kiengeszteltem, hàlistennek épp kinn csatangolt mikor ma tôrtem zùztam idegemben, takarìtàs kôzben... igen, ennyire kivagyok, hogy inkàbb beleba*tam a kukàba a szétszàradt nôvenykéimet kiskaspòstul... De amùgy egy privàt nôdôkit nem tudnàl keresni? Nàla talàn le kéne tolni a gatyòt is és hamarabb meglodòdna a folyòs mizéria..csak egy ôtlet.

Azt hiszem vàrok még egy két napot, hàtha tényleg "csak" menzesz, de azért òvatosan, figyelem magam minden félòràban...

Benned nem merûl fel néha hogy leszarok mindent lesz ahogy lesz, akkoris jôjjôn a baba? Màsok sokkal szarabb helyzetben is megoldjàk és boldogok? Bennem sokszor annyira erôs ez az érzés, hogy képes lennék belebetegedni, ha gyengébb lennék lelkileg, bàr azért ìgy is tudok a padlòn fetrengeni a kétségbeeséstôl..

2011. jún. 8. 21:03
 5/7 anonim ***** válasza:

A privát, az nagyon drága. Megpróbálom magam inkább itthon kezelgetni. Szerencsére jön otthonról némi segítség. Hazamenni én sem tudok, mert 1-szer egy évben járok haza.

Mi nem védekezünk, a párom meddő, de egyikünk sem akar belemnni termékenységi kezelésbe. Ő fél a csalódástól én pedig eleget szenvedtem a hormonzavartól 14 éves koromtól. Most már beállt ciklusom.

Szóval mi csak úgy éljük a mindennapokat, nem vágyakozva, ha lehet. Nekem az az egy reménysugaram, h ismerek egy nőt, aki egyedülálló anyaként összeismerkedett egy meddő férfival, akitől még az esküvő előtt teherbe esett. A gyerek 100%, h az apjáé, le nem tagadhatnák egymást. :) Bízok a csodában tehát. :)

Egyébként a párom problémája is az itteni "jeles" orvosok miatt van. Egy műtétet nem babakorában, hanem 17 éves korában csináltak meg nála.

Valami fura azért. Egész gyerek és kamaszkoromban úgy képzeltem el magam, mint egy külföldi jófej nagynéni, akinek nincs gyereke és mindig jó az unokaöcsikhez, hugikhoz. Erre lehet, h be is jön. Soha nem terveztem így, valami miatt mindig csak jött ez a kép. Lehet, h azért, mert anyukámnak van egy gyermektelen nagynénje, aki mindig olyan aranyos volt hozzánk és nagyon szeretem őt a mai napig is. Valószínűleg rá akartam hasonlítani.

2011. jún. 8. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Hmm, érdekes amit a végén ìrsz, ha ezzel a képpel magadròl màr régòta baràtkozol, akkor biztos megtalàlod benne a boldogsàgot is. Azt kell a hangot kell kôvetni amit ott belûl suttognak nekûnk, nem azt amit a tàrsadalom pròbàl lenyomni a torkunkon, csak ìgy lehet harmòniàba kerûlni!

Sok sikert ehhez, de azért azt nem bìrom meg nem emlìteni, bàr nagyon szépen fogalmaztad, de vàgyak nélkûl élni? Ne vàlaszolj ha nem akarsz, csak megakadt a szemem....

2011. jún. 8. 22:35
 7/7 anonim ***** válasza:

Pont azért írtam oda, h ha lehet :), mert lehetetlen, de nagyon sok nőt ismerek, akik teljesen belelovalták magukat és olyan rossz lett neki. Még, ha lett is gyerekük, nem tudták úgy élvezni a nevelésüket, mert addigra teljesen megtörtek. Ez a vágyakozás nélkül inkább azt jelenti, h lazán élni. Persze, nem múlik el nap, h ne ringatnék egy babát az ölemben gondolatban.

Szép napot neked!

2011. jún. 9. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!