Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Abbahagyjam a fogamzásgátlót?...

Abbahagyjam a fogamzásgátlót? Ma kellene elkezdenem az új levéllel, és nem tudom, mit csináljak.

Figyelt kérdés

Érvek, hogy szedjem tovább: nincs sok pénzünk, esélyem sincs, hogy munkát találjak; nem vagyunk házasok; kicsi lakásban lakunk, autó nélkül; már volt olyan időszak, hogy próbálkoztunk babával, és szörnyű volt: nem jött össze, mert irtóra rágörcsöltem, és egy éven át állandóan a pémmel meg a hőmmel voltam elfoglalva (egyéb okok miatt egy fél évet most kihagytunk a próbálkozással).


Érvek, hogy abbahagyjam a fogigátlót: nagyon szeretnék már kisbabát, folyton erre gondolok; a párom is mindig kérdezi, meddig szedem még a gyógyszert, ő is nagyon szeretne apa lenni; a szüleim tudnak támogatni anyagilag.


Volt már valaki ilyen helyzetben? És ha igen, hogyan döntött?


2009. márc. 20. 09:58
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Hát hasonló helyzet csak minket nem tudnak a szülők támogatni.Ez az utolsó hónapom kedden kellene megjönnie.A jövő hónap elsejétől elbocsátanak, a hitelünk 90 000 .- havonta, így pedig ha sem táppénz, sem gyed illetve tgys akkor nem tudunk vállalni babát.Találnom kell munkát de sürgősen.Szerintem hagyd abba a fog gátlót.Aztán majd csak össze jön.Fordulj orvoshoz mond el hogy próbálkoztok 1 és fél éve úgy sem tudja hogy egy fél év nem igaz, de akkor legalább foglalkozik veled.Volt pé mikor hőméröztél?Sok sikert.
2009. márc. 20. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

hány évesek vagytok?

hogyhoyg nincs munkád? sose volt vagy jelenleg nincs? tudod, ez fontos a támogatások miatt. most ráadásul megszorították a tám.-okat

2009. márc. 20. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
28 éves vagyok. Volt már munkám, de másfél éve semmi, olyan helyen lakom, ahol nincs túl sok munkalehetőség.
2009. márc. 20. 10:15
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Hát, inkább arra hajlok, hogy hagyd abba a tabi szedését. Egyrészt várnotok illene még néhány hónapot, míg kiürül a szervezetedből, másrészt meg nem is biztos, hogy elsőre összejön. Vagyis eltelhet 4-5 hónap is, mire baba lesz belőle. Ha a párod támogat, akkor nincs mitől tartanod. Miért nincs munkalehetőség? Falun laktok? Akkor van kert meg minden, ahonnan a napi betevőt meg lehet termelni. A kocsi nem számít, babakelengyét turiból is be lehet szerezni. És mivel sose lehet tudni, mi történik holnap, még az is elképzelhető, hogy találsz munkát, és dolgozni is tudsz, mielőtt megszülsz. Azért az nagy kiesés lenne, ha nem kapnád a pótlékot, de ha a párod támogat, akkor később nem vetheti a szemedre, hogy iért nem dolgoztál, mielőtt teherbe estél. Azért mindenképpen ülj le és beszélj vele erről.
2009. márc. 20. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Bocsi kedves hozzászóló de ez nem éppen a te kérdésedre a válasz, de érdekelne akik felháborodva kérdezik, hogy miért nincs munkád/miért nem dolgozol (nem ez az egyetlen kérdés amikor ez felvetődött) hol laknak és mit csinálnak? Nem tudom azt hiszik viccből van otthon az ember? Mert nincs kedve dolgozni? Nem értem.

Bocsi, remélem senkit nem bántottam meg, mert nem ez volt a célom, de az elmúlt 2 napban személyesen tapasztaltam ezeket a kérdéseket és eléggé ki vagyok borulva, mintha én egy munkakerülő senkiházi lennék. 7 hetes km

2009. márc. 20. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszi mindenkinek a kommenteket! Azt hiszem, abbahagyom a gyógyszert...


Utolsó válaszoló: én is utálom ezt a kérdést, hogy miért nem dolgozom. Amíg dolgoztam, én is azt hittem, hogy aki akar, az talál munkát, de sokmindent átértékeltem mostanában. Vidéki megyeszékhelyen lakom, van diplomám (2 is), nyelvvizsgám, és mégse találok munkát. Ez van, de nem panaszkodom, mert van mit ennem, meg van fedél a fejem fölött. Aztán majdcsak lesz valahogy. Aki pedig nem érti meg, hogy nem csak a saját hibájából lehet valaki munkanélküli, annak kívánom, hogy nem is értse meg soha :)

2009. márc. 20. 11:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!